DRAG CUP 2009

kdy, kde a atd se zas scukneme..
Odpovědět
Uživatelský avatar
marat
user
Příspěvky: 136
Registrován: 12.06.2006, 14:08

DRAG CUP 2009

Příspěvek od marat » 12.04.2009, 10:32

Pro všechny z vás, které baví závodění na 1/4 míle jsme připravili seriál závodů během roku 2009 pod názvem Drag cup.
Během těchto podniků budete mít jedinečnou možnost většího množství měřených jízd, které budou sloužit jako kvalifikace a 4 nejlepší z každé skupiny pojedou následně finále vyřazovacím způsobem již jako klasický závod včetně reakční doby.
Nejhorší výsledek za celou sezonu se nebude počítat a na konci bude vyhlášeno mimo celoročních kategorií i celkové pořadí.
Všechny závody se pojedou v okolí Mnichova Hradiště a to na letišti V Hoškovicích a Mimoňi (jako součást Mimoňských válek).
Idea tohoto snažení je stará- sjednotit a rozvinout naši scénu,přiblížit pravidla a zázemí zbytku Evropy. Co se týče pravidel, kladli jsme důraz na tři aspekty:
1/bezpečnost -každý motoristický sport utrží tvrdou ránu po tragédii, které je třeba předcházet. Jedná se o bezpečnost diváka i jezdce.
2/přiblížení se pravidlům zbytku Evropy -zejména začlenění rozdělení do tříd podle poháněné nápravy
3/zachování zábavy, soutěživosti a radosti ze závodění -kategorií bude tolik,kolik budete chtít, pokud se do kategorie přihlásí dostatek účastníků.
Chcete vypsat kategorii rodiný kombík do dvou litrů ve stříbrné metalíze? Najděte 5 dalších lidí,kteří s vámi celý ročník odjezdí a přihlašte se. O vše ostatní s uspořádáním vašeho závodu včetně pohárů se postaráme my.
Pokud nemáte zvláštní požadavky soutěžte jen podle hnané nápravy a objemu,kategorií je opravdu hodně,ale pouze ty,které se naplní budou vypsány. Tím chceme předejít stížnostem typu já mám ale osmnáctistovku a ve dvoulitrech nemám šanci. Pokud bude ale osmnáctistovek málo myslím,že uznáte že soutěžit ve třech o tři místa opravdu není moc napínavé a prostě si zasoutěžíte s dvoulitry. Zároveň to povede k přirozené selekci kategorií podle opravdového zájmu o ně.

Závěrem bych chtěl říci,že celá akce je nezisková (rozuměj dotovaná) a cena startovného bude 200Kč/den a vstupné i cenu občerstvení se budeme snažit držet co nejníž to půjde,tak aby se zaplatila časomíra (ano konečně bude stromeček-semafory) a pronájem letiště.
Všechny detaily pravidel, závodů i zaštiťujícího sdružení SAS (které je zde již 4. rokem) najdete na www.dragcup.com
Pokud máte seriozní zájem se alespoň několika podniků zůčastnit, zaregistrujte se. Členský polpatek 800Kč vám poslouží jako startovné na 5 závodech v Hoškovicích (čili ušetříte 200Kč). Registrace vám umožní ovlivnit kategorie a vybrat si celoroční startovní číslo. Snad přijdou i další výhody, ale slíbit je v tuto chvíli nemůžeme. Tak šup, první závod je již 25.4. v Hoškovicích u Mnichova Hradiště
8x národní rekord ve sprintu na 1/4 míle 10.23s
konstrukce a stavba motorů

Uživatelský avatar
marat
user
Příspěvky: 136
Registrován: 12.06.2006, 14:08

Re: DRAG CUP 2009

Příspěvek od marat » 23.04.2009, 17:19

Tak nisaňáci první závod DRAG CUPU už je tuhle sobotu v Hoškovicích, bude stromeček, reakční čas a plno jízd, tak doufám, že dorazíte! :wink:
8x národní rekord ve sprintu na 1/4 míle 10.23s
konstrukce a stavba motorů

Uživatelský avatar
marat
user
Příspěvky: 136
Registrován: 12.06.2006, 14:08

Re: DRAG CUP 2009

Příspěvek od marat » 07.05.2009, 08:33

Hola hola další kolo DC09 bude teď v Mimoni, která už má svoje téma, tak to sem píšu jen formálně. Ti, kteří byli na prvním kole potvrdí, že semifinále a finále na světla je vzrušující záležitost a rozhodně nemusí vyhrát papírový favorit. V Mimoni budou naši kvalifikaci tvořit normální měřené jízdy dle starých mimoňských kategorií a semifinálové a finálové jízdy se pojedou po ukončení těchto měřených jízd už dle našich kategorií. Vhlášení proběhne potom společně po našem finále.
Registrovat do DC se budete moci na místě u stánku s registrací do sprintů.
8x národní rekord ve sprintu na 1/4 míle 10.23s
konstrukce a stavba motorů

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti