Odběr naprázdno - HELP!

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od doublejay » 08.06.2012, 19:57

tak třeba někdy příště, můžeme to porovnat :)
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od Woyta » 04.08.2012, 14:31

Tak jsem to promeril taky.
Prvni mereni 0,2A!!
Jen jsem odpojil radio Sony tak spotreba padla na 0,02 A.

K cemu potrebuje radio takovej udrzovaci proud?!
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od doublejay » 04.08.2012, 19:15

Není blbě zapojené? Já měl funkční i motorovou origo anténu, jak jsem na rádiu Sony zapnul rádio a ne CD, tak se anténa vysunula. Některá rádia mají jeden samostatný drát na udržení napájení předvoleb připojený přímo na baterku, ale to moje bralo jen jednotky mA, 0.2A (200 mA) je strašně moc. To je za den skoro 5 Ah z baterky pryč... Takové rádio má mít dva dráty na +12 V – jeden je za klíčkem a napájí zesilovače a jinou elektroniku, druhý je stále na baterce. Někteří umělci to zapojí komplet před klíček a pak se nestačí divit, že auto po třech dnech stání nenastartují. Jiní zase, že rádio po startu musí ladit... Zajímalo by mě, jestli si ti experti doma troufnou i na plynový kotel nebo se poserou hrůzou, že by jim to mohlo shodit střechu na hlavu. Do elektriky vrtá každý kokot drevený, plechom pobíjaný, který nezvládá ani Ohmův zákon, a pak to tak vypadá... Už jsem takových bastlů viděl snad stovky.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od adner » 04.08.2012, 19:28

některá radia po připojení baterie nějaký čas usilovně přemýšlí, než přepnou do standby modu....

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od Woyta » 04.08.2012, 19:35

Na baterku je napojenej jen jeden drat. A to pro pamet.
Antena funguje taky jak ma.
Zejtra za svetla to radeji jeste jednou projdu.

Adner: Jo to by mohlo byt ono. Po pripojeni baterky jde proud na 0.35A a je sliset jak hrabe cd mechanika. Ale pak se to ustali na 0.2A a uz se to nehne.

Auto stoji na ulici a obvykle nemam problem se startovani po treba 14 dnech.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od doublejay » 05.08.2012, 00:19

Počítej se mnou: 24 hodin x 0.2 A = 4.8 Ah. 14 dnů x 4.8 Ah = 67.2 Ah. Pokud nastartuješ, je něco blbě (pokud tam nemáš dvě paralelně spojené baterky)... Mně ten krám žere cca 0,56 A a za tři dny si o startu můžu nechat zdát (0.56*24*3=40.32 Ah). Alarm nemám, rádio taky ne, ale teď řeším trochu jiné věci, než ten dom*danej bastl.

Jo, ještě něco - měř to analogovým měřákem, digitály v autě občas kecají...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od Woyta » 05.08.2012, 08:25

Uz jsem si pocital, ze pri tomhle odberu bych pri plne nabite baterii bych po 10 dnech nemel mit sanci cokoliv zapnout.
Takze se priklanim k tomu co psal Adner. Ze si radio po nejakou dobu po pripojeni rika o neco navic a ja merim kratsi dobu nez potrebuje.

Merak mam sice digi ale kvalitni Unit UT-55. Ne hracku od cinanu za 200kc. Akorat proudy nad 0.2a bych nemel merit moc dlouho. Na delsi mereni to by to chtelo starej odolnej analog
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od doublejay » 05.08.2012, 08:58

Nejde o čínský shit ani o nic podobného, jde o princip měření. Některá zařízení mají odběr ze zdroje pulsního charakteru (občas se na zdroj připojí, dobije se v nich kondenzátor na požadované napětí a zase se odpojí. No a řada digitálů při tomto způsobu měří nesmyslné hodnoty. Stačí čínský shit s rafičkou z Tesca za 100 Kč a máš měřák do auta jako dělaný. Koupil jsem v akci, proudy do 10 A, napětí do 500 V AC i DC a odpory do 20 MOhm. Ano, nemá to pískací zkratzkoušečku, ale nejmenší rozsah je 2 Ohmy a měří to dobře, od digitálu se to o víc jak 5 % neliší a do auta úplně stačí. Krásně si s tím třeba změříš pokles napětí v palubní síti při startování, to digitál nedokáže (pokud nevzorkuje hodně rychle a nemá paměť min/max).

Jo, ještě k tomu rádiu – strejda Adner má pravdu, nedávno jsem tohle řešil u Focuse (nový model), kde se celé výrobcem montované rádio úplně vypne až asi po 20 min. od vypnutí, vytažení klíčku, vystoupení z auta a zamknutí centrálem. Jinak po celou dobu bere proud jako v zapnutém stavu (taky kolem 200 milířů, má 8 zesilovačů po dvou v můstku na 4 reproduktory).
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od Woyta » 05.08.2012, 11:26

To mi pripomina vyuku na stredni. :)
Neco z konstrukce meraku si snad jeste pamatuji.
UT55 meri celkem dobre. Tenkrat jsme je vsichni porizovali na mereni do skolnich laboratori.
S jakou frekvenci meri nevim. Kmitocet meri do 20khz. Kdyz vezmu jako minimalnim pocet vzorku na amplitudu 2, tak by mohl mit vzorkovaci frekvenci 40khz? Coz by melo stacit.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od doublejay » 05.08.2012, 11:37

To ale na správné měření impulsního charakteru při odběru stejnosměrného proudu nestačí :) A určitě s ním nezměříš ten pokles při startu...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odběr naprázdno - HELP!

Příspěvek od Trinom » 05.08.2012, 11:59

Proč by nezměřil, vzhledem k tomu, že to není děj, co trvá milisekundu, ale občas i nějakou tu vteřinu? Při normálním měření napětí a proudu mívaj tyhle měřáky obnovovací frekvenci v řádu jednotek Hz, což mi přijde pořád dostatečné. Ručičkové měřáky mívaj taky tlumení...

Pokud by chtěl měřit exaktně, tak se stejně bez osciláku neobejde...
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů