Hledám Nissan 200SX 1991-1994

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 25.04.2005, 10:13

Pekne...jen nechapu proc si zavaroval antenu a ty ostrikovace?proc se to dela?

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 25.04.2005, 10:57

anténa není pot?eba :-)
a ost?ikova? taky ne, když sem sundal st?ra?, tak na st?eše akorát p?ekážel :-)

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 25.04.2005, 14:00

Jaka je tva predstava pripojeni notebooku misto RJ ? :o) Stejne budes muset dopnit vsechno, co je v komercni RJ , krom MCU a nejake pameti, to notebookem nahradis, ale potrebujes stejne vykonovou cast pro spinani ventilu a civek a nejake prevodniky urovni pro prizpusobeni vystupu cidel na port toho notebooku.. Domnivam se tedy, ze kdyz budes cas, venovany tomuhle "experimentovani" venovat serioznimu projektu, nakonec si takovou RJ funkcni a odladenou koupis a jeste ti zbyde na plnou nadrz benzinu :o) Takhle se u toho jen zblaznis a vyhazis spousty penez za benzin a cas..
Ale pokud se rozhodnes to delat, jaky os na tom notebooku chces provozovat ? a myslis si, ze napr. notebook s W2K, nebo jinym microsoftim systemem bude za kazde okolnosti rychlejsi nez nejaky RISC procesor, ktery bezi na assembleru a tedy se programuje na urovni strojoveho kodu, tudiz kazda jeho operace se meri na instrukcni cyklus, jehoz delka je presne dana krystalem.. chces tvrdit, ze tenhle procesor bude pomalejsi a mene presny, nez notebook, na kterem bezi OS s jadrem, ktere se zabyva milionem dalsich cinnosti nez prave tvym programem a o presnosti se da pochybovat.... ?
Verim tomu, ze pokud nekdo v aute meni za jizdy hodnoty RJ notebookem, deje se to puze upravovanim hodnot v pameti toho procesoru pevne zabudovane RJ a ne tak, ze by jeji program bezel primo na notebooku...
Nechtel bych odklikavat hlasku "program Nissan 200sx zpusobil neplatnou operaci" , zrovna, kdyz nekoho predjizdim :D
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
Piettro
user
Příspěvky: 499
Registrován: 27.12.2004, 21:52
Bydliště: Teplice nad Bečvou (Bohumín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piettro » 25.04.2005, 14:25

Petr píše:... Nechtel bych odklikavat hlasku "program Nissan 200sx zpusobil neplatnou operaci" , zrovna, kdyz nekoho predjizdim :D
:lol: :lol: :lol:

Taky by ti to mohlo vyskocit do modre obrazovky a budes muset restartnout :lol:

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 25.04.2005, 14:38

Petr píše:Jaka je tva predstava pripojeni notebooku misto RJ ? :o) Stejne budes muset dopnit vsechno, co je v komercni RJ , krom MCU a nejake pameti, to notebookem nahradis, ale potrebujes stejne vykonovou cast pro spinani ventilu a civek a nejake prevodniky urovni pro prizpusobeni vystupu cidel na port toho notebooku.. Domnivam se tedy, ze kdyz budes cas, venovany tomuhle "experimentovani" venovat serioznimu projektu, nakonec si takovou RJ funkcni a odladenou koupis a jeste ti zbyde na plnou nadrz benzinu :o) Takhle se u toho jen zblaznis a vyhazis spousty penez za benzin a cas..
Ale pokud se rozhodnes to delat, jaky os na tom notebooku chces provozovat ? a myslis si, ze napr. notebook s W2K, nebo jinym microsoftim systemem bude za kazde okolnosti rychlejsi nez nejaky RISC procesor, ktery bezi na assembleru a tedy se programuje na urovni strojoveho kodu, tudiz kazda jeho operace se meri na instrukcni cyklus, jehoz delka je presne dana krystalem.. chces tvrdit, ze tenhle procesor bude pomalejsi a mene presny, nez notebook, na kterem bezi OS s jadrem, ktere se zabyva milionem dalsich cinnosti nez prave tvym programem a o presnosti se da pochybovat.... ?
Verim tomu, ze pokud nekdo v aute meni za jizdy hodnoty RJ notebookem, deje se to puze upravovanim hodnot v pameti toho procesoru pevne zabudovane RJ a ne tak, ze by jeji program bezel primo na notebooku...
Nechtel bych odklikavat hlasku "program Nissan 200sx zpusobil neplatnou operaci" , zrovna, kdyz nekoho predjizdim :D
ach, co sa tu zas rozbieha :shock: :? :roll: :(

Uživatelský avatar
S13Freak
user
Příspěvky: 125
Registrován: 05.10.2004, 18:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S13Freak » 25.04.2005, 15:14

no já si to v?bec nedokážu p?edstavit že by místo RJ ?ídil auto notebook :twisted: :mrgreen:

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 26.04.2005, 13:58

Petr píše:Jaka je tva predstava pripojeni notebooku misto RJ ? :o) Stejne budes muset dopnit vsechno, co je v komercni RJ , krom MCU a nejake pameti, to notebookem nahradis, ale potrebujes stejne vykonovou cast pro spinani ventilu a civek a nejake prevodniky urovni pro prizpusobeni vystupu cidel na port toho notebooku.. Domnivam se tedy, ze kdyz budes cas, venovany tomuhle "experimentovani" venovat serioznimu projektu, nakonec si takovou RJ funkcni a odladenou koupis a jeste ti zbyde na plnou nadrz benzinu :o) Takhle se u toho jen zblaznis a vyhazis spousty penez za benzin a cas..
Ale pokud se rozhodnes to delat, jaky os na tom notebooku chces provozovat ? a myslis si, ze napr. notebook s W2K, nebo jinym microsoftim systemem bude za kazde okolnosti rychlejsi nez nejaky RISC procesor, ktery bezi na assembleru a tedy se programuje na urovni strojoveho kodu, tudiz kazda jeho operace se meri na instrukcni cyklus, jehoz delka je presne dana krystalem.. chces tvrdit, ze tenhle procesor bude pomalejsi a mene presny, nez notebook, na kterem bezi OS s jadrem, ktere se zabyva milionem dalsich cinnosti nez prave tvym programem a o presnosti se da pochybovat.... ?
Verim tomu, ze pokud nekdo v aute meni za jizdy hodnoty RJ notebookem, deje se to puze upravovanim hodnot v pameti toho procesoru pevne zabudovane RJ a ne tak, ze by jeji program bezel primo na notebooku...
Nechtel bych odklikavat hlasku "program Nissan 200sx zpusobil neplatnou operaci" , zrovna, kdyz nekoho predjizdim :D
Chlapi jsem rád že nad tímto projektém aspo? pár z vás trošku p?emýšlí. :P ..p?esn? z t?chto v?cíi o kterých je ?e? jsem m?l obavy než sem za?al na projektu více p?emýšlet.. ja i p?esto že sem teprve ve 3. na st?ední elektroškole mám velké zkušenosti s využíváním PC v pr?myslu...jsem zam?stnancem firmy pro vývoj programu pro ?ízení podnik? jak po stránce mechanické tak po stránce ú?etníctví atd..a práv? díky tomu mám velkou zkušenost s programováním port? nap? COM,GamePort,USB atd..A ud?lat USB p?evodník s nevím kolika výstupnímy a vstupními kanály (pochybuji že jich bude p?es 1024) by nem?l byt žádný problém..a na takovýto p?evodník potom není problém dát výkonové tranzistory a n?jaké další filtry a záložní obvody.Takovýto p?evodník výjde na zhruba 2000,- i s prací...ano mluvíš o RISC procesorech které mají frekvenci v rádov? 10MHz (mam dojem že v RJ je 12Mhz) a je na nich assembler..ja ale mám notebook sice s Win2K (XP) ale taky musiš brát v potaz že frekvence je v ?ádech GHz (já p?ímo chci použít sv?j notebook Pentium M 2.2Ghz) takže si m?že po?ítat miliony instrukci ale stále m?že vykonávat další v?ci protože 2.2 miliardy instrukci je n?co jiného..ale st?jn? to je jedno protože nebereme v potaz že USB má myslim jen okolo 10Mhz..takže by se to t?žko po?ítalo ale po?ád by to bylo rychlejší než ten RISC i p?esto že se budou po?ítat systémové požadavky složitých WinXP..ale stejn? nechápu pro? to ?ešíme protože stejn? p?eci nebude t?eba tak velkých frekvencí.a p?epína?e výkonových ?ástí jsou pomalé..(nevím co je v ?ídící jednotce za p?epína? velkých proud?) ale ja použiju výkonové tranzistory které zvládaji zhruba 200Hz..snad to bude sta?it.vždyt ty mechanické ?asti jako je vst?ikování atd jsou p?ece pomale nebo ne?
Jako jasn? že to zabere moc ?asu a je jednodušší koupit novou ale pochop já chci z toho auta vymá?konout co nejvíc a mimo to tam chci hodit program diagnostický který funguje jako ty po?íta?e pro servisní techniky myslim BOSH atd..a ud?lat k n?mu grafické rohraní..takže ti pojede spo?i? a v n?m se bude graficky ukazovat b?hem jízdy (jestli teda p?jde korektn? kontrolovat stav ?idel b?hem jizdy) která ?ást nestíha v daném okamžiku atd..a audio systém na mp3 atd..z RJ neud?láš..ja vím n?komu to p?íjde drahé a že to zabere ?asu hodn? ale jelikož chci ud?lat na maturitní práci n?co co k n??emu bude a miluju auticko Nissan 200sx a mám notebook a pot?ebné znalosti tak pro? to nezkusit..pokud mi napíšete eamil adresy tak vám ob?as pošlu informace jak se da?í atd..boužel tohle všechno je promyšlené ze strnky ?ídíci techniky a ze znalostí pc avšak mé znalosti aut nejsou tém?? žádné..teda zatím...a práve proto by pot?eboval ?loví?ka který tomu dost hodn? rozumí a pom?že mi to dát do kupy i ze stránky vylad?ní atd..samoz?ejm? to nechci zadarmo..byl by u m? jako normální zam?stnanec na smluvu..tak kdybyste n?kdo cht?li si p?ivyd?lat tak se mi ozv?t?..

Ja vím že hodn? kecám a ti kdo neví o co jde asi tady t?m mým kec?m nebude rozum?t ale i p?esto si myslím že to bude OK..co vy na to?

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 26.04.2005, 14:02

Petr píše: Verim tomu, ze pokud nekdo v aute meni za jizdy hodnoty RJ notebookem, deje se to puze upravovanim hodnot v pameti toho procesoru pevne zabudovane RJ a ne tak, ze by jeji program bezel primo na notebooku...
Nechtel bych odklikavat hlasku "program Nissan 200sx zpusobil neplatnou operaci" , zrovna, kdyz nekoho predjizdim :D

:lol: :D Taky dobrá p?ipomínka ale tohle to bude jistit jednoduše mikroporcesor 8051 který bude neustále vysílat dotaz na odezvu s frekvenci 1Mhz nebo mén?...uvidíme kolik bude pot?eba a když po?íta? neodpoví v dané prodlev? tak bud? vše p?epnuto zp?t na standartní RJ..která tam z?stane práv? jako záložní systém... :wink:

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 26.04.2005, 14:03

S13Freak píše:no já si to v?bec nedokážu p?edstavit že by místo RJ ?ídil auto notebook :twisted: :mrgreen:
A tohle zase já velmi dob?e... :D

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 26.04.2005, 14:05

Možná by se hodilo p?ejmenovat téma že?Protože auti?ko už sem našel a v Ned?li už by m?lo být u m? v garáži...a notebokem ?ízené auto je taky dobré téma ne?

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 26.04.2005, 14:05

Zatím se m?jte a a? žije 200SX

idanow
user
Příspěvky: 418
Registrován: 14.10.2004, 08:36
Bydliště: malacky, sk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od idanow » 26.04.2005, 14:07

je to odvazny projekt so skvelym zamerom.
ja ti rozhodne fandim a drzim palce!

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 26.04.2005, 16:13

idanow píše:je to odvazny projekt so skvelym zamerom.
ja ti rozhodne fandim a drzim palce!

Jo dík.. Jsem rad ze mi aspon nekdo fandi..8) :wink:

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 26.04.2005, 16:34

jo ja taky drzim palce...ja se vydal obdobnou cestou...ale pres build your own ECU...cili pokud mas zajem mi klidne muzes posilat novinky... 8)

Uživatelský avatar
Piettro
user
Příspěvky: 499
Registrován: 27.12.2004, 21:52
Bydliště: Teplice nad Bečvou (Bohumín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piettro » 26.04.2005, 19:14

Cece, pokud se to povede, tak kloubouk dolu :wink: drzim palec

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů