Postovne

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Postovne

Příspěvek od driftak » 03.11.2010, 12:40

Nazdar chlapci, neviem ako to je a preto sa pytam. Ked si dam nieco poslat od niekoho z CR postou, a dava mi to na dobierku. (platenie pri prebrati) vy z CR mozete poslat balik s cenou v hoci akej mene, alebo musite posielat sumu v CZK? Zaujimalo by ma to totiz, lebo nielen ja, ale viac ludi z SR objednava od kolegov cechov a ta skurvena slovenska posta si pri kazdom jednom baliku uctuje este aj "prepocet meny" a nieje to mala suma. Ako keby som si to nevedel dat do kalkulacky aj sam, ... Proste aj dnes som mal balik v hodnote cca 47€, ale na poste som platil cca 56€ lebo mi pripocitali nejaky pridrbany prepocet. A naco zbytocne platit, ak by sa to dalo vyriesit tym, ze uz odoslane by to bolo so sumou v €urach. Dik za odpovede. Viem ze tento problem malo uz viac ludi.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od Martin_534 » 03.11.2010, 14:33

podle mě to nepůjde, protože pak by ti to na cz poště museli vyplatit v € a nebo za poplatek v korunách

Uživatelský avatar
jsadik
user
Příspěvky: 599
Registrován: 08.04.2007, 00:55
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od jsadik » 03.11.2010, 14:41

Podle mě je to poplatek za převod peněz do ČR, když je to na dobírku.
Silvia S12 CA18ET Fibreglass Edition

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od Fizzbiker » 03.11.2010, 15:31

ceska posta to prepocitava dle aktualniho kurzu, aspon to tak bylo loni napodzim kdyz mi prisly svetla z SK. myslim ze lepsi varianta je poslat prachy na ucet a balik bud jako obyčený doporučený a nebo cenný balík, pripadne firemní balik či jak se to jmenuje... urcite je to levnejsi varianta...
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
jsadik
user
Příspěvky: 599
Registrován: 08.04.2007, 00:55
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od jsadik » 03.11.2010, 16:34

Fizzbiker píše:ceska posta to prepocitava dle aktualniho kurzu, aspon to tak bylo loni napodzim kdyz mi prisly svetla z SK. myslim ze lepsi varianta je poslat prachy na ucet a balik bud jako obyčený doporučený a nebo cenný balík, pripadne firemní balik či jak se to jmenuje... urcite je to levnejsi varianta...
Ale pořád budeš platit poplatek za převod peněz na účet do ČR. Musel by si to zaplatit třeba přes PayPal, aby to bylo bez poplatku za převod.
Silvia S12 CA18ET Fibreglass Edition

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od driftak » 03.11.2010, 19:27

jsadik píše:
Fizzbiker píše:ceska posta to prepocitava dle aktualniho kurzu, aspon to tak bylo loni napodzim kdyz mi prisly svetla z SK. myslim ze lepsi varianta je poslat prachy na ucet a balik bud jako obyčený doporučený a nebo cenný balík, pripadne firemní balik či jak se to jmenuje... urcite je to levnejsi varianta...
Ale pořád budeš platit poplatek za převod peněz na účet do ČR. Musel by si to zaplatit třeba přes PayPal, aby to bylo bez poplatku za převod.
Mimo ine peniaze som na ucte ani nemal, mam problem s odoslanim penazi na moj ucet (nemozem vkladat v banke) a neviem dokonca ci mozem do zahranicia posielat, ale myslim ze mozem. A s poplatkom by to sice stale bolo, ale s mensim. Urcite riesenie to je, ale da sa to spravit len pri cloveku, ktoreho pozna viac ludi aby mi balik aj prisiel.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
playdude
user
Příspěvky: 478
Registrován: 05.06.2008, 10:11
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od playdude » 03.11.2010, 19:50

jsadik píše:
Fizzbiker píše:ceska posta to prepocitava dle aktualniho kurzu, aspon to tak bylo loni napodzim kdyz mi prisly svetla z SK. myslim ze lepsi varianta je poslat prachy na ucet a balik bud jako obyčený doporučený a nebo cenný balík, pripadne firemní balik či jak se to jmenuje... urcite je to levnejsi varianta...
Ale pořád budeš platit poplatek za převod peněz na účet do ČR. Musel by si to zaplatit třeba přes PayPal, aby to bylo bez poplatku za převod.
..pekna blbost s tym paypal, pretoze ten si sam o sebe zoberie 3,5% za prevod ;)

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od Fizzbiker » 03.11.2010, 21:45

driftak píše:Mimo ine peniaze som na ucte ani nemal, mam problem s odoslanim penazi na moj ucet (nemozem vkladat v banke) a neviem dokonca ci mozem do zahranicia posielat, ale myslim ze mozem. A s poplatkom by to sice stale bolo, ale s mensim. Urcite riesenie to je, ale da sa to spravit len pri cloveku, ktoreho pozna viac ludi aby mi balik aj prisiel.
a to skym bankuješ?? :lol:


kura to je uplna kravina nemoct ukladat love v bance (predpokladam ze myslis na prepazce), platba do zahranici je stejna jako kazda jina jen musi vyplnit navic i IBAN (SWIFT kod) a samozrejme ne zpoplatněna dle prislusneho tarifu stejne jako ostatni sluzby.
driftak píše:Urcite riesenie to je, ale da sa to spravit len pri cloveku, ktoreho pozna viac ludi aby mi balik aj prisiel.
to si nepomuzes da ti do baliku dve cihle a ses nahranej tak jako tak,... :bounce: :bounce:
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
AdianSK
user
Příspěvky: 240
Registrován: 24.07.2010, 16:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od AdianSK » 03.11.2010, 23:19

tak to si pomohol, to už stratim dôveru aj v obyčajnych ľudi... safra :D:D:D

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od driftak » 03.11.2010, 23:25

Fizzbiker píše:
driftak píše:Mimo ine peniaze som na ucte ani nemal, mam problem s odoslanim penazi na moj ucet (nemozem vkladat v banke) a neviem dokonca ci mozem do zahranicia posielat, ale myslim ze mozem. A s poplatkom by to sice stale bolo, ale s mensim. Urcite riesenie to je, ale da sa to spravit len pri cloveku, ktoreho pozna viac ludi aby mi balik aj prisiel.
a to skym bankuješ?? :lol:


kura to je uplna kravina nemoct ukladat love v bance (predpokladam ze myslis na prepazce), platba do zahranici je stejna jako kazda jina jen musi vyplnit navic i IBAN (SWIFT kod) a samozrejme ne zpoplatněna dle prislusneho tarifu stejne jako ostatni sluzby.
driftak píše:Urcite riesenie to je, ale da sa to spravit len pri cloveku, ktoreho pozna viac ludi aby mi balik aj prisiel.
to si nepomuzes da ti do baliku dve cihle a ses nahranej tak jako tak,... :bounce: :bounce:
To Fizzbiker: Bankujem s Mbank. Je to dobra banka, az na tu nevyhodu ze oni sice maju "kamenne" banky, (normalne pobocky) ale vobec nepracuju s hotovostou, nakolko to je dajaka polska ci jaka banka. Takze ja mozem na ucet dostat peniaze jedine tak ze si ich pojdem na svoj ucet poslat postou (z posty) alebo ich niekomu dam v hotovosti a ten niekto mi posle jeho prachy z uctu na moj. Pri mensich sumach som to takto robil s matkou.

A co sa tyka tych tehiel, tak ak by mi nejake tehly poslal niekto tak si dam tu robotu, a mozes mi verit ze si zaplatim aj ten benzin alebo ine cestovne, a pojdem toho cloveka ktory mi poslal tehlicky navstivit aj s jeho tehlickami, a vratia sa pekne k nemu aj s pozdravom. A zaplati mi naklady aj na cestu. 8)
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od Fizzbiker » 03.11.2010, 23:50

no ja nevim dobra banka?...

no to je vec jina, jinak podvody byly sou a budou ale myslím (čti věřím) ze v rámci fóra se nic takového neděje.

a tem cihlam neboj resil bych to mozna jeste duraznej... :D
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Postovne

Příspěvek od driftak » 04.11.2010, 02:16

Fizzbiker píše:no ja nevim dobra banka?...

no to je vec jina, jinak podvody byly sou a budou ale myslím (čti věřím) ze v rámci fóra se nic takového neděje.

a tem cihlam neboj resil bych to mozna jeste duraznej... :D
K tym podvodom na fore, ... Podvody na fore su, ale povacsinou sa skoro odchytia a tak sa im zabranuje. Nastastie ich je malo. A ja uz pri soferovom sedadle vozim 1m macetu pre kazdy pripad. :wink:
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů