Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda :)

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda :)

Příspěvek od Peca » 05.10.2011, 22:55

Tak mám za sebou dokonalý víkend, návrat do reality je bolestný :)
Tahle trať je prostě masakr a každý kdo to s řízením myslí vážně by si ji měl vyzkoušet, nedá se to opravdu s ničím srovnat, kdo ji navrhoval musel být stejnou měrou génius a šílenec.
Obrazové materiály níže:

http://pecasx.rajce.idnes.cz/Nordschleife_10-2011

Lap 1 (moje celkově druhé na Ringu) - brzo ráno, prázdná trať a já sprostý jak kanál a naměkko, ale takhle prostě Ring na nováčka působí :smt002
http://www.youtube.com/watch?v=TW7ARwtCZmA
Lap 2 - stíhací jízda za GT-R a Ultimou - mluvil jsem s řidičem Ultimy a bylo to jedno z jeho prvních kol, tak to nehrotil :) Jo a v 7:25 málem průser :smt021
http://www.youtube.com/watch?v=-0WpHEoZ_bo
Lap 3 - Další den ráno. 5:40 mi to pěkně uklouzlo na mokré trati ve stínu, hned další kolo to tam borec rozstřelil s M3 a zavřeli trať....
http://www.youtube.com/watch?v=NeBgc2jPCQI
Lap 4 - a tady už jsem si zajel jen po Bergwerk protože kvůli výše zmíněné nehodě nás otočili a poslali výjezdem v Breidscheidu ven...
http://www.youtube.com/watch?v=quhk-axcCQg
Lap 5 - v půjčeném Swiftu, v autě jsem před tímhle kolem neujel ani metr :) Krom toho mi nesedla kombinace volant-skořepina-čtyřboďáky.. Bohužel v půlce došla baterka v kameře :(
http://www.youtube.com/watch?v=FBHTeKKyUvA
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
Svobda
user
Příspěvky: 2542
Registrován: 20.02.2008, 21:18
Bydliště: Habartov

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Svobda » 06.10.2011, 14:06

Krasa zavist ,snad pristi rok mi to vyjde
S14 r.v 1996 66tkm, P11GT,Daihatsu GTi ,Primastar, P11 prasivka diesel.
Pojištění vozidel, dovoz ze zahraníčí, servis JDM aut.
Levné autodíly

DGR podvozky : http://www.dgr-podvozky.cz

Uživatelský avatar
Tosho
user
Příspěvky: 1142
Registrován: 15.06.2007, 19:30
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Tosho » 06.10.2011, 16:47

Super 8) ako to mate daleko?
RS13, motor komplet GO by Kentoya, FMIC Avia, walbro 255, otvorene sanie, nerez zvody, 3" nerez vyfuk od turba, alternativne FPR, tlak 0,6b, predne brzdy S14, 16" white Borbet, vrtane kotuce, chladič 180SX, rozpery, podvozok KYB + Tein, polyuretany na celom aute, napravy komaxit, budik na tlak turba, Nardi náboj na OMP 350mm

Open diff drifting 8-)

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Peca » 06.10.2011, 16:55

Tosho píše:Super 8) ako to mate daleko?
Okolo 900 km. Nejhorší je D1. Bydlet někde u hranic (stačila by i Plzeň) tak jsem tam několikrát do roka..
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Woyta » 06.10.2011, 17:31

Pristi leto bych mohl mit auto hotove a rad bych se tam taky zajel juknout.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od 935Baby » 06.10.2011, 18:09

Peca píše: Lap 2 - stíhací jízda za GT-R a Ultimou - mluvil jsem s řidičem Ultimy a bylo to jedno z jeho prvních kol, tak to nehrotil :) Jo a v 7:25 málem průser :smt021
Krása :)
Mimochodem co tam vyváděl s tou Ultimou v čase 4:24, že jste to komentovali slovi "ty píčo"? Nebo to bylo na tebe? V té části je video dost tmavé tak jsem nezaregistroval, ale vypadalo to na měnší driftík po pozdním brždění zatáčky?
Co se stalo v čase 7:24? Obrubník tě rozhodil víc než jsi předpokládal?
Naposledy upravil(a) 935Baby dne 06.10.2011, 18:10, celkem upraveno 1 x.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Peca » 06.10.2011, 18:10

Woyta píše:Pristi leto bych mohl mit auto hotove a rad bych se tam taky zajel juknout.
Nevím jestli můžu doporučit jet tam po vlastní ose dvoukilem, lepší bude podvál nebo si tam něco půjčit.
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od 935Baby » 06.10.2011, 18:11

Peca píše:
Woyta píše: Nevím jestli můžu doporučit jet tam po vlastní ose dvoukilem, lepší bude podvál nebo si tam něco půjčit.
Máš prosím nějaké odkazy na půčovny v okolí? Zajímalo by mě co se tam dá půjčit a jaké jsou ceny.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Peca » 06.10.2011, 18:13

935Baby píše: Krása :)
Mimochodem co tam vyváděl s tou Ultimou v čase 4:24, že jste to komentovali slovi "ty píčo"? Nebo to bylo na tebe? V té části je video dost tmavé tak jsem nezaregistroval, ale vypadalo to na měnší driftík po pozdním brždění zatáčky?
Co se stalo v čase 7:24? Obrubník tě rozhodil víc než jsi předpokládal?
Však to tam říkám, "ty vole on hoří" :D Házel půlmetrové plameny z výfuků.

Jo ten obrubník jsem podcenil, naučený z Gran turisma jsem tam vlítl jak magor, ale Gran turismo mě nenaučilo že to takhle kope :D
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Peca » 06.10.2011, 18:14

935Baby píše:
Peca píše:
Woyta píše: Nevím jestli můžu doporučit jet tam po vlastní ose dvoukilem, lepší bude podvál nebo si tam něco půjčit.
Máš prosím nějaké odkazy na půčovny v okolí? Zajímalo by mě co se tam dá půjčit a jaké jsou ceny.
Např. http://www.rent4ring.de/en/info/rentals ... leife.html

My měli Swifta stage 2, ale můžu ti zaručit že už se stage 1 se tam vyblbneš až až ;)
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od 935Baby » 06.10.2011, 18:32

Peca píše:Např. http://www.rent4ring.de/en/info/rentals ... leife.html

My měli Swifta stage 2, ale můžu ti zaručit že už se stage 1 se tam vyblbneš až až ;)
Tak to je celkem super cena. To i s takovými semi-race auty můžeš jet bez závodní licence? Dobrý je, že mají i rám a určitě je v ceně pojištění (na náklady na opravu poškozených svodidel :blackeye: atd) osobně nevím, jestli bych si tam lajznul jet s autem bez rámu. Jak říkáš, jet tam s dvoukilem po ose nemá cenu, by se vasralo cestou tam a když né cestou tam tak 100% cestou zpět :D
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Peca » 06.10.2011, 19:12

935Baby píše:
Peca píše:Např. http://www.rent4ring.de/en/info/rentals ... leife.html

My měli Swifta stage 2, ale můžu ti zaručit že už se stage 1 se tam vyblbneš až až ;)
Tak to je celkem super cena. To i s takovými semi-race auty můžeš jet bez závodní licence? Dobrý je, že mají i rám a určitě je v ceně pojištění (na náklady na opravu poškozených svodidel :blackeye: atd) osobně nevím, jestli bych si tam lajznul jet s autem bez rámu. Jak říkáš, jet tam s dvoukilem po ose nemá cenu, by se vasralo cestou tam a když né cestou tam tak 100% cestou zpět :D
Jasně že můžeš, do závodních aut mají daleko :) Ale dobré seriové auto + klec, sedačky, kvalitní brzdy a R888 na perfektní zábavu stačí :) Akorát tomu trochu chybí výkon, ale to je znát jen ve stoupání od Bergwerku.
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od Peca » 06.10.2011, 22:15

Malý karusel:
Obrázek

Obrázek

Neděle odpoledne:
Obrázek
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordschleife aneb proč už teď normální okruhy budou nuda

Příspěvek od kenivruh » 07.10.2011, 07:09

In case of an accident on the Nurburgring / Nordschleife, the driver is liable for an insurance excess up to 2.500 Euro.

To je pri swifte, pri corse to je 5000.
200SX 1990, GT2871R trim 52, Sard 660ccm, AEM, Walbro, avia IC, Griffin chladic, Apexi Power Intake, vyfuk Japspeed a Magnaflow koncak
200SX 1989, SR20DET seria, Greddy IC, nake sanie a naky vyfuck, Apexi PowerFC, nak 250 koni
primca p11 gt zatial stok, ktovie ako dlho este vydrzi kvoli hrdzy
1/4 mile 13.336s a 172.89 km/h na 1.2-1.1b
Pozicovna vozika, 2 napravovy, celkova hmotnost do 2.2t, 15 eur/den


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 188 hostů