Je 200sx spravna volba? :)

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Igor
user
Příspěvky: 492
Registrován: 23.03.2008, 21:45
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Igor » 09.08.2012, 22:41

Kentoya píše:
jagy píše:
Grassell píše:Huste tady, moje doporuceni nekupuj ani jedno nemas tolik prachu ani na provoz a udrzbu a nakonec se ani nesvezes.
Rada
Mas cerstvej ridicak tak porid predohrab a treba Hondu civic nebo CRX spolehlive - jezdis - CRX jak motokara - mas pocit ze to jede a budes spokojenej.
MX5 je hnus max na ruzovo pro nejakou kundu :lol:
Nechapu, jak nekdo muze doporucit CRX nebo Civic. :lol: Vylitane a predrazene mrchy. Kritizovat MX5 protoze ho neznam a nejezdil jsem v nem je pro tohle forum opravdu typicke. :lol: MX5 je prava motokara, kdezto CRX je auto, ktere proti ni podvozkove absolutne nefunguje. :albino:

Zakladateli tematu dopocucim, at se radsi porozhlidne na jine forum (napr. JDM), kde dostane lepsich odpovedi nez od zahledenych Nissanistu (kterych 90% nejezdi).
velmi trefné, až na maličkost, z těch co zde přispívali nejezdí nissanem pouze jeden a to je blázen, fizz nissana má jednoho pojízdného a ty taky, i když ani jeden z Vás dvou nemá 200sx, takže 90% je mimo mísu
a zase z nadhledu, chce 200sx nebo jinou zadokolku, čili jak nabídka crx od někoho jiného byla zcestná, tak i tvůj odkaz na JDM forum kde je víc jak 90% předohrabů

ten kluk potřebuje slyšet jediné, 200sx je pro začátečníka se zadokolkama relativně dobrá volba, je to stále jedna z nejlevnějších zadokolek, ale bez peněz opravdu nejezdí, to ovšem nejezdí ani ostatní zadokolky v turbu, navíc je to relativně dobrá volba co se podvozku týká, rádoby srovnatelné evropské auta nemají tak good podvozek, další co je potřeba napsat, at se rozhodne pro 200sx nebo 300zx, tady vždy najde velmi dobrou pomoc a to na ostatních forech až tak není jako tady, co se bezpečnosti týká, ve dvoukile se vyjebalo hodně lidí a všichni bez škrábance, až na jednu smrtelnou výjimku, kdy to vzal v hodinách na mokru dveřma na sloup, ale opravdu 50 000 je málo jak na 200sx tak 300zx, pořídit se dá obojí v různém stavu a za dalších 50 000 už se dá dost dobře jezdit
je jen otázka, jestli nejdřív koupit mrdku za 10 a tu spravovat, nebo polotovar za 50 a dodělat, nejlepší je koupit hotové dvoukilo za ceno okolo 100 až 180, ale na to nemá, a ani žádné momentálně není na prodej, ale i se seriovou mrdkou za 50, která bude mít aspon trochu živé tlumiče a nevybitý podvozek, a když pánbůh dá a motor vydrží aspon 10 000km, tak si užije víc jak v jakékoliv předokolce
víc k tomu nemám co napsat
Já jezdim taky,já jezdim taky :lol: :lol: :lol: ..zatím tedy :blackeye:
Když třeme liščí ohon o ebonitovou tyč....

Igor
user
Příspěvky: 492
Registrován: 23.03.2008, 21:45
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Igor » 09.08.2012, 23:17

nechci tady rozpoutat další horkou diskuzi s tím koncem že se všichni nazveme kreténama atp,ale ten kluk má ještě horkej řidičák a potřebuje se naučit se zadokolkou a někteří tu doporučují dvoukilo,nebo tříkilo,samozřejmě že je pěkný mít takový auto hned zezačátku,ale potřebuje se s něčím naučit a on nebude mít auto jen na to aby ho měl doma v garáži a občas ho vzal na plac....podle mě(čistě můj názor) mu stačí ta mx5 která je do začátku docela dobrý auto,dá se pěkně řídit a stačila by mu klidně i 1.6,není to sice žihadlo,ale berte v potaz to,že pokud si koupí dvoukilo,tak bude bude už od začátku zkoušet co to umí a pak se v tom někde rožtípe a bude mít v hajzlu 50 000Kč....SÁM ZA SEBE ti do začátku doporučuju MX5..Tak a teď do mě :lol: :lol: :lol:
Když třeme liščí ohon o ebonitovou tyč....

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Kentoya » 10.08.2012, 00:40

jagy píše:Nevim, mozna jsem prehnane obezretny nebo bych takove auto, co bude i obcasne jezdit rychle chtel mit v dobrem stavu, ale ty zminene veci beru jako samozrejmost, ze se budou menit. Nerikam, ze ho to neceka i u MX5 driv nebo pozdejc, ale proste pocitat, ze koupi auto za 50tis. a bude se jen vozit je dost kratkozrake.

Conrad: Ano AE86 se da sehnat za pekny peniz, pokud mas hodne velke stesti, coz je strasne mala sance, prakticky nulova. Na to muzes cekat i roky, sance je od nejakych puvodnich majitelu, urcite ne na internetu. Jinak zaplatis tolik, co si postavis pekne SX.
To, ze projde auto STK neznamena vubec nic. Ale kdyz to tak beres, tak ok, tvoje vec.
Mimochodem jsem se do tebe nenavazel, za to ty zacinas vytahovat nesmysl kolik SRko najezdi kilometru nebo kolik najezdim ja... fakt netusim, co to ma spolecneho s SX/MX5/AE86...

Dal uz to resit nebudu, hadejte se s nekym jinym... ja mu doporucim, at zacne hledat SX az bude mit aspon 100tis. kc, at ma rezervu.
proboha proč bych měnil dobré kuláky a ložiska za druhovýrobu, která je méně kvalitní, pro mě za mě si na svém autě vyměn i přední sklo, přece jen je staré a může prasknout, ale děláš velkého bubáka z ničeho
SAMOZŘEJMOST je že vyměním špatný díl za nový a dobrý, ne dobrý díl za nový ale s horší kvalitou
stále nechápeš dnešní svět, je víceméně konzumní a spotřebitelský, 200sx ještě pochází z doby, kdy se hrálo na klienty kvalitou, proč dnes asi auta po 10ti letech lítájí po servisech a sotva se dají udržet na cestě, no protože je kvaliat v pr, a proč stále jezdí 20 let stará auta, protože je na nich hodně věcí kvalitnějších jako dnešní výroba, já už k tobě nemám slov, ty si prostě vždycky nějakou smyšleninu, která není ničím opodstatněná musíš prostě za každou cenu napsat dvoukilo jsi nikdy neměl a furt budeš tvrdit jak se všechno sere
mě na dvoukile srala jedna jediná osamocená samotinká věc a to byla moje prdel

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Kentoya » 10.08.2012, 00:54

Bobeš píše:Tyvole..... Tak já hold taky přileju olej do ohně!! Mám rád SRko . mám ho v primeře, přítule taky- najeto 280 tis , má ho matysek v P11 najeto 390 tiskm a příde do sunnyho místo CA já měl 2 CA jedno padlo a druhy bylo po GO od hynka a jezdí do těd , víc tomu motoru věřím a mám s ním asi lepší zkušenost.... Nic proti dobře udělanýmu CA .... Myslím že je tu několik lidí co o nissanech něco ví a Jagy patří mezi ně..... Tak važte slova. Díky .

K tématu, 200sx určitě ano.... Parádní svezení a pocit z jízdy i když asi za víc peněz... A musíš k tomu mít trochu nějákej vztah.
souhlas že atmo motory motory vydrží víc, v prvním birdu jsem měl na atmo CAčku nájezd 580 000km, kamarád co má sunnyho v mohelnici má na CAčku nájezd 420 000km
zatím jsem neviděl ani CAčko ani SRko který by v turbu mělo nájezd 300 000km, netvrdím že neexistují, jen jsem neviděl, zatím rekord u CAčla bylo v turbu 280 000km

Uživatelský avatar
Bobeš
user
Příspěvky: 1340
Registrován: 03.01.2008, 20:39
Bydliště: Plzen

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Bobeš » 10.08.2012, 08:48

Takle si to napsal skoro sám Franto !! :) Nechci , a nebaví me když rejete do Jagyho ohledně tohodle.... Je to vec jen a jen zkušeností kdo ho měl a má a věc péče kterou tomu majitel dává, se podepíše i na spolehlivost jakíhokoliv motoru.... To že je to turbo nebo atmo, je samozřejmě velký vliv co na to má.... proto bych tuhle kapitolu považoval za uzavřenou. :wink:

Jen mohu potvrdit že celkově stary motory jsou mnohem lepší než dnešní drahý "moderní" motory....

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Kentoya » 10.08.2012, 12:59

Bobeš píše:Takle si to napsal skoro sám Franto !! :) Nechci , a nebaví me když rejete do Jagyho ohledně tohodle.... Je to vec jen a jen zkušeností kdo ho měl a má a věc péče kterou tomu majitel dává, se podepíše i na spolehlivost jakíhokoliv motoru.... To že je to turbo nebo atmo, je samozřejmě velký vliv co na to má.... proto bych tuhle kapitolu považoval za uzavřenou. :wink:

Jen mohu potvrdit že celkově stary motory jsou mnohem lepší než dnešní drahý "moderní" motory....
upřímně nemám potřebu se hádat
ale nenechám tu napsané nesmysly
nejde porovnávat atmo a tubo motory, tak jako nejde porovnávat atom a diesel např z laurela l28, protože vím o jednom který má nájezd 3 000 000, ale tady se naštěstí nikdo nehádal o motorech, ty kapitoly o motorech už jsou staré, a když se podíváš, tak jagy má přes 1800 příspěvků, kolikrát jsem se s ním hádal pětkrát? taky nemám potřebu na všechny jeho příspěvky reagovat, když jsou rozumné nechávají mne klidným, tady zaryl do 90ti % fora a to se uklidnilo a už jsem ani nechtěl psát, a ted začal psát o tom jak je všechno na dvoukile špatné, promin to co napsal špatné není, tak jsem jen uvedl na pravou míru, že nemůže psát o něčem co za prvé nikdy nevlastnil a o čem neví v jakém je stavu a souhlasím s ním o suníkách, primerách v atmu, dokonce i s tím, že když oturbí atmo srko a pustí z něj 300kobyl, že to něco vydrží a jede to dobře i s tím že by mi ve stejném autě jako má asi by mi do kopců ujel, já už jsem starej kokot na závodění, a souhlasím s ním i v tom, že udělat předokolku vyjde levněji a vím že není blbej v tom co dělá, ale o dvoukilech toho prostě moc neví a to co ví má zkreslené a píše o tom zasvěceně, tak to uvádím na pravou míru, jediné co tu o dvoukile napsal +- správně je to, že na dvoukilo aby bylo spolehlivé je potřeba většinou +- 100 000kč a to jsem neatakoval, ani nedoplnil že občas to jezdí slušně za 50 a občas je potřeba až 150, a ti co do toho sypou víc už nechtějí rádoby serii ale o těch se tu nikdo nebaví co se financí týká a dokonce když se podíváš tak jsem neatakoval ani jeho návrh mx5, protože to je opravdu i dle mne alternativa, jen v serii je slabá a v turbo verzi vyjde na stejno finančně jako dvoukilo

a pokud si pročteš co jsem napsal ted a co jsem psal proti jagymu v tomhle threadu, tak rozdíly nenajdeš,

jediné za co bych se mohl stydět je to, že jsem vybuchl a psal agresivně, ale to bylo díky tomu že jagy rejpal že 90% fora nejezdí, většina kluků tu vylepšuje auta a nejezdí proto, že chtějí více než jen serii a jsou ochotni do toho sypat a ještě se jim za to posmívat nebo na to poukazovat se mi jeví jako krajně nemístné, kdyby si býval v tomhle nerýpnul ani bych na něj nereagoval a nechalo by mne to klidným

tím bych to uzavřel já a pokud tu nikdo nebude dávat návrhy místo dvoukila předokolku, a pomlouvat to dobré co na dvoukile je, tak už psát sem nemusím, snad to stačí a hádky skončily

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od jagy » 10.08.2012, 13:31

Tak jeste naposled. Nepsal jsem, ze vse je treba menit... ale at nepocita s tim, ze koupi auto a nebude muset resit nic. Vzdycky se neco z toho mnou vyse zmimeneho objevi. Preci jen ty auta maji 20 a vice let. Jinak jsem urcite nepsal nic proti SX, ze je tam neco spatne... naopak je to podle me reseno dobre a neni tam zadny vylozene konstrukcni problem v podvozku na co by auto trpelo.
S tema procentama nejezdicich jem to uz osvetlil, ze to nebylo mysleno vuci nim, ale ze to tak proste je... takove auto si tu peci zada a proto vetsina lidi vse predelava od podlahy.
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Kentoya » 10.08.2012, 13:49

jagy píše:Tak jeste naposled. Nepsal jsem, ze vse je treba menit... ale at nepocita s tim, ze koupi auto a nebude muset resit nic. Vzdycky se neco z toho mnou vyse zmimeneho objevi. Preci jen ty auta maji 20 a vice let. Jinak jsem urcite nepsal nic proti SX, ze je tam neco spatne... naopak je to podle me reseno dobre a neni tam zadny vylozene konstrukcni problem v podvozku na co by auto trpelo.
S tema procentama nejezdicich jem to uz osvetlil, ze to nebylo mysleno vuci nim, ale ze to tak proste je... takove auto si tu peci zada a proto vetsina lidi vse predelava od podlahy.
vím že jsi osvětlil 90%, přestávám se hádat myslím že tu všechno co případný zájemce chtěl vědět napsáno je

Uživatelský avatar
Bobeš
user
Příspěvky: 1340
Registrován: 03.01.2008, 20:39
Bydliště: Plzen

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Bobeš » 10.08.2012, 19:02

Ok :) K dvoukilu doplním že s tou udržbou - ted myslím třeba podvozek a brzdy, že to je stejný jako u jinýho stejně staryho auta, a že to prostě bude chtít tak jako tak nějákou péči a je jedno o jaky se jedná auto.... :)

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od jagy » 21.08.2012, 22:15

Jeste se okrajove vratim k tematu... dnes jsem se byl divat na MX5 NB, rv. 2000, 1.8 140HP, samosvor... za 40tis. kc v CR, bez eko poplatku, s novou STK. Nakonec jsem si to racionalne na posl. chvili rozmyslel (ted to auto vubec nepotrebuji), ale jen at kazdy vidi, ze to za ty penize jde a jde to i v CR...
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

onsad
user
Příspěvky: 54
Registrován: 30.08.2012, 18:15
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od onsad » 30.08.2012, 18:17

jagy: Jen informačně, byla to veřejná nabídka v inzerci, nebo neveřejná nabídka ze "známosti". Dík.
Nissan Primera 2,0 96 kW

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od Woyta » 30.08.2012, 19:09

Verejna. Uz jsem se ptal. :)
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

onsad
user
Příspěvky: 54
Registrován: 30.08.2012, 18:15
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od onsad » 30.08.2012, 19:18

Tak pokud to bylo relativně OK auto, tak cena super. :)
Nissan Primera 2,0 96 kW

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od jagy » 30.08.2012, 22:02

Ano, bylo to na netu... zpetne toho lituju, ze jsem ji nevzal. :) Ale budou dalsi...
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

onsad
user
Příspěvky: 54
Registrován: 30.08.2012, 18:15
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je 200sx spravna volba? :)

Příspěvek od onsad » 30.08.2012, 22:22

Hm, právě nedávno jsem si MX5 vysnil a za tuhle cenu bych pro ni možná i lezl po kolenou. :twisted: Ale chce to mít připravené peníze a najít tu nabídku, což se mi zatím nepovedlo.
Nissan Primera 2,0 96 kW

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 46 hostů