Vsetko ohladom uprav ECU

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 06.08.2007, 11:54

jo jo budem sa snazit 8)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 06.08.2007, 12:00

dopredu dik :wink:

vmille
user
Příspěvky: 1723
Registrován: 29.08.2007, 22:34
Bydliště: okres Břeclav

Příspěvek od vmille » 14.11.2007, 20:33

Jak velky je rozdíl mezi DE a DET jednotkou? Je cela jina, nebo jen EPROM...

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 19.05.2008, 09:24

halo halo nejako to tu zaspalo ;)

kedze buduci ok ked sa podari by som chcel turbit moje KAcko tak cipovanie bude jedna z neoddelitelnich sucasti ...

mam rozmyslene ako spravit maptracer uz mam na to vsetky diely este troska casu a bude to ;) ale nie ide mi o to ze by som potrebaoval nejake binarky najlepsie seria a nejaky stage nech si to viem porovnat kde sa co menilo...

dalsia vec pokial som sa spravne dopatral tak v eprome niesu len mapy ale aj program ... nema niekto skusenost ci sa samotny program nejak vyvijal s ohladom na rok vyroby pripadne prefacelift-facelift ??

dik za kazde info

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 19.05.2008, 09:37

berco píše:halo halo nejako to tu zaspalo ;)

kedze buduci ok ked sa podari by som chcel turbit moje KAcko tak cipovanie bude jedna z neoddelitelnich sucasti ...

mam rozmyslene ako spravit maptracer uz mam na to vsetky diely este troska casu a bude to ;) ale nie ide mi o to ze by som potrebaoval nejake binarky najlepsie seria a nejaky stage nech si to viem porovnat kde sa co menilo...

dalsia vec pokial som sa spravne dopatral tak v eprome niesu len mapy ale aj program ... nema niekto skusenost ci sa samotny program nejak vyvijal s ohladom na rok vyroby pripadne prefacelift-facelift ??

dik za kazde info
v eprom by nemal byt program, len samotne data, program je urcite v procesore, v eprom su len data na konkretnych adresach ktore pouziva procesor pri behu svojho programu.

bez problemov ti viem dodat rozne seriove mapy, len napis z akeho typu konkretne chces.

program je urcite rozny medzi verziami (napr non lambda-lambda) ale na mapy samotne, resp. na to s cim pracujes (data z eprom) to nema ziadny vplyv, proste sa nejake adresy nevyuzijes (pretoze tam nebudu alebo ostane nepouzite), samozrejme tym sa ovlivni beh programu procesora a vysledkom bude napr. chybova hlaska v pamati ecu. pre maptracing to ale nema ziadny vyznam.

co sa tyka zmien medzi seriovym a upravenym cipom, tak menia sa samotne hodnoty v mapach, menia sa VQ tabulky, meni sa K konstanta, limiter otacok atd, cize je toho viac co sa moze ci nemusi menit, podla ucelu ladenia. samotne porovnanie odhali know how naladeneho cipu, takze tu si musis z pochoipitelnych dovodov vystacit sam...nepotrebujes to vsak pre tvoje ucely vediet, pretoze vizualizacny softver je k dispozicii a pokial vies co mas robit, urobis to, ak to nevies, samotne porovnanie ti to nevysvetli...

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 19.05.2008, 09:50

btw schvalne nedavam citovat nech to nema kilometer ....

prave s tym softom si neiesom isty lebo co som pozeral datasheety o procaky tak je to dost stary 8bit proc ktory nema vnutorny pamat (teda okrem nejakej RAMky ) skor mi to vyzeralo ze vsetko taha z eepromy ktoru mas ako solo chip ... idem mi v podsate o to ze: je rozdiel z bezne dostupnych cenovo nenarocnych suciastok tracovat len citanie map a citanie celeho behu programu kde su aj citania map dalej je samozrejme rozdiel ked menis len mapy na ktore sa obracia "raz za cas" (v porovnani na beh programu) alebo ked menis cely obsah (eeprom switching) vznika tam zopar problemov so synchronizaciou prepinania....

vo vysledku to niesu az tak zlozite veci ide skor o to ze ked s tym clovek nerata tak to neskor moze byt problem preto sa na to pytam ...


co sa tyka samotnych cipov je mi jasne ze nie kazdy len tak da upraveny chip ... co sa mna tyka tak mna zaujmaju hlavne cipy na KA24E inak mi je to v podsate jedno ...

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 19.05.2008, 10:03

s prepinanim nie je ziadny problem, netreba nic synchronizovat, procesor je tak pomaly ze prepnutie nesposoby ziadny problem v behu motora. v skutocnosti sa nejake chyby udeju, ale prejavia sa maximalne zakolisanim otacok ak vobec.

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 19.05.2008, 10:10

to je tiez pravda ;) ono v podstate za beznych okolnosti to netreba prepinat nejak extra casto ... ale ked uz nieco riesit tak precizne ;) alebo nie ??

ide mi o to ze fakt nechcem nic podcenit

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 19.05.2008, 11:30

mam v hlave prepinanie dvoch map priamo v jednej eprom, takze nic preciznejsie si neviem predstavit, tak do mesiaca by to mohlo byt hotove...mozno :-D

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 19.05.2008, 12:20

take nieco zbuchas za dve hodiny ... samozrejme ked to chces spravit precizne tak to trva dlhsie ale ide o to ze kedy to prepnes ak ti procak zrovna caka na data tak sa ti moze stat ze precita uplnu blbost ... vo vysledku to moze znamenat ze nacit len jednu zlu hodnotu ale ked tam je aj program (co si stale myslim) tak ti moze zblbnut program potom je otazka ze ci to ma nejaky watchdog aa ak ano aky ma timeout na zblbnutie programu ... btw chces robit na ten eprom switcher nejaku dosku ??

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 19.05.2008, 12:35

sme sa nepochopili, ja nerobim eprom switcher, ja budem prepinat 2 mapy v 1 eprom.

este raz pisem, s prepinanim nie je problem, je to vela krat odskusane, kludne mozes prepinat kedy chces, procesor sa s tym uz nejako vysporiada...

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 19.05.2008, 12:39

pochopil som ako si to myslel akurat som sa zle vyjadril ... to je fuk v podstate robi to to iste akurat su tam troska ine suciastky ... inak pekne povedne ze procesor sa s tym nejak vysporiada :) .... je to vec ako je napisany soft ale neverim ze by taketo nieco neriesili... (myslim spolahlivost resp. watchdok na pripadne zabludenie programu)... akurat si mi neodpovedal ze ci chces robit dosku ?

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 19.05.2008, 12:41

no podla vsetkeho ziadnu dosku nepotrebujem, jedna sa len o privedenie 5V na jeden pin, co prepne startovaciu adresu eprom.

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 19.05.2008, 12:54

jasne mas pravdu sak 2x vacsia ma rovanky pocet pinov ..:) to je potom easy ... akurat ked to chces niekam vytahovat tak by som si dal pozor na rusenia a praskol tam nejake filtre nech si nezavadzas bordel do riadiacky ... najednoduchsie nejaky odpor + kondik zaroveni ti to sluzi ako mala ochrana pripadne tam prasknut este nejaku zenerku alebo lepsie transil koli prepatiam - keby nahodou ... mozno to znie strasidelne ale hovoril nam typek na EMC skoleni ze sice relativne davno ked sa riadiacky len zacali robit a este nebolo okolo odolnosti voci ruseniu take halo .... typkovi sa stalo ze zaparkoval niekde pri vysielaci a uz neodisiel :) troska mu to zblblo

fakt nechcem strasit ale ked som idel co mi robila doska ktoru som bral na testy a to mi typek pustil len prve testy ktore este nesplnali ani normy pre kancelarsku techniku na ktoru su najmensie naroky tak to bol gol

toz uz si davam pozor a fakt to funguje

DOOlittle
user
Příspěvky: 414
Registrován: 17.02.2008, 09:24

Re: Vsetko ohladom uprav ECU

Příspěvek od DOOlittle » 01.08.2008, 16:06

no berco vstavaj....zas tu zdochol pes...... hajde do vyvoja map tracera nech mozeme v zime navstivit brzdu :bounce:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů