Vsetko ohladom uprav ECU

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Elviiis
user
Příspěvky: 1092
Registrován: 02.04.2006, 10:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elviiis » 12.07.2007, 08:12

Dobrá jen kde sehnat seznam adres? :lol:
All-Track Carlos Sainz limited
http://www.pulstar.cz = nejlepesi zapalovaci svicky
Obrázek
http://www.girlfashion.cz = neco pro pritule , sestry a manzelky

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 12.07.2007, 08:26

adner píše:kašli na to.za ty peníze,co to prodávají se nad tím nevyplatí ani přemýšlet.součástky sice stojí nula,ale ten čas strávený u vývoje a hlavně u odlaďování na motoru.fakt to nemá cenu.
viem ze dokazem kupit hotovy produkt za slusne prachy ale o to mi ani neslo. kupovat hotove je easy ale nemusi ti to dat vsetky znalosti niekedy sa oplati potrapit sa sam aj ked to nakoniec sice moze stat ovela viac penazi ale kolko radosti z toho mas :)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 12.07.2007, 08:27

Elviiis píše:Dobrá jen kde sehnat seznam adres? :lol:
tu musis zapojit fantaziu a google a hladat, hladat, hladat. Mozes mi verit ze sa to oplati, niekdo to uz urcite robil pred tebou. Daj si tak tyzden na hladanie, potom napis co a ako.

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adner » 12.07.2007, 09:46

berco píše:
adner píše:kašli na to.za ty peníze,co to prodávají se nad tím nevyplatí ani přemýšlet.součástky sice stojí nula,ale ten čas strávený u vývoje a hlavně u odlaďování na motoru.fakt to nemá cenu.
viem ze dokazem kupit hotovy produkt za slusne prachy ale o to mi ani neslo. kupovat hotove je easy ale nemusi ti to dat vsetky znalosti niekedy sa oplati potrapit sa sam aj ked to nakoniec sice moze stat ovela viac penazi ale kolko radosti z toho mas :)
já ti rozumím,párkrát jsem už něco podobného řešil,taky mně to bavilo.Ale je to odvislé od toho,kolik máš volného času.A dnes je čas ta nejmín dostupná komodita(aspon u mně) :roll:

Uživatelský avatar
Elviiis
user
Příspěvky: 1092
Registrován: 02.04.2006, 10:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elviiis » 12.07.2007, 09:56

raddy píše:
Elviiis píše:Dobrá jen kde sehnat seznam adres? :lol:
tu musis zapojit fantaziu a google a hladat, hladat, hladat. Mozes mi verit ze sa to oplati, niekdo to uz urcite robil pred tebou. Daj si tak tyzden na hladanie, potom napis co a ako.
Hledám jak steklej ale stále nic. Ale já se jen tak nevzdám :-D psal jsem i dovozci dílů na daihatsu celkem má schopnej přístup k datům o daihatsu třeba něco sežene :wink:
All-Track Carlos Sainz limited
http://www.pulstar.cz = nejlepesi zapalovaci svicky
Obrázek
http://www.girlfashion.cz = neco pro pritule , sestry a manzelky

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 12.07.2007, 10:39

adner píše:
berco píše:
adner píše:kašli na to.za ty peníze,co to prodávají se nad tím nevyplatí ani přemýšlet.součástky sice stojí nula,ale ten čas strávený u vývoje a hlavně u odlaďování na motoru.fakt to nemá cenu.
viem ze dokazem kupit hotovy produkt za slusne prachy ale o to mi ani neslo. kupovat hotove je easy ale nemusi ti to dat vsetky znalosti niekedy sa oplati potrapit sa sam aj ked to nakoniec sice moze stat ovela viac penazi ale kolko radosti z toho mas :)
já ti rozumím,párkrát jsem už něco podobného řešil,taky mně to bavilo.Ale je to odvislé od toho,kolik máš volného času.A dnes je čas ta nejmín dostupná komodita(aspon u mně) :roll:
jo jo mas pravdu s casom je to bieda ale su situacie kedy ti to neda :)

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 12.07.2007, 16:28

raddy píše:
berco píše:pekne okomentovane :) niekto sa poriadne vyhral ... co to je za proc ?? viem ze sme sa uz o tom bavili ale chcelo by to este instrukcnu sadu :) a popis jadra resp staci typ zbytok uz najdem
procesor je hitachi 6303
pozeral som nejake info a mal si pravdu je to celkom sunka na dnesne pomery ale na pomery tej doby celkom slusny stroj ked si zoberes ze to na clock spravi instrukciu teda v tom najlepsiom pripade :) celkom ma potesila ta mala taktovacka lebo na sledovanie pohybe v eprome nieje treba obzvlast "silne zelezo" ... btw on ma v tej eeprome ulozeny aj firmware ?? alebo ten je niekde extra ??

Uživatelský avatar
Elviiis
user
Příspěvky: 1092
Registrován: 02.04.2006, 10:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elviiis » 16.07.2007, 07:00

Tak registry stále neznámé podle jediného daihatsu servisu v praze nechce daihatsu nic o svých jednotkách pouštět. Jinak je to jednotka od DENSA , jediné co prej má jsou udáje pro diagnostiku mojí jednotky. Takže jsem objednal od EVA400 fuel cut defender. Ale kdyby někdo narazil na ůdaje o jednotce tak dejte vědět.

DENSO 89661-87711-000 nebo 89661-87707-000
All-Track Carlos Sainz limited
http://www.pulstar.cz = nejlepesi zapalovaci svicky
Obrázek
http://www.girlfashion.cz = neco pro pritule , sestry a manzelky

Uživatelský avatar
mikyc
user
Příspěvky: 328
Registrován: 09.12.2005, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyc » 21.07.2007, 22:13


Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 03.08.2007, 14:13

berco píše: viem ze dokazem kupit hotovy produkt za slusne prachy ale o to mi ani neslo. kupovat hotove je easy ale nemusi ti to dat vsetky znalosti niekedy sa oplati potrapit sa sam aj ked to nakoniec sice moze stat ovela viac penazi ale kolko radosti z toho mas :)

Jak píše adner a raddy..hrátky s ECU a jinou elektronikou ovlivňující chování vozu je super věc a téměř všechny potřebné informace se dají sehnat na google..Ale s tim časem je to dneska asi u všech špatný..

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 03.08.2007, 14:25

Caizi píše:
berco píše: viem ze dokazem kupit hotovy produkt za slusne prachy ale o to mi ani neslo. kupovat hotove je easy ale nemusi ti to dat vsetky znalosti niekedy sa oplati potrapit sa sam aj ked to nakoniec sice moze stat ovela viac penazi ale kolko radosti z toho mas :)

Jak píše adner a raddy..hrátky s ECU a jinou elektronikou ovlivňující chování vozu je super věc a téměř všechny potřebné informace se dají sehnat na google..Ale s tim časem je to dneska asi u všech špatný..
jo jo hovor mi o tom ale aj tak som sa do toho pustil aj ked zatial len velmi pozvolna (tiez som na tom mizerne s casom ) ... neviem ci som uz pisal ale zatial by som rad urobil len map tracer ... pred simulatorom epromy mam troska respect - ani ne tak ze by to bolo nieco extra narocne je to easy ale skor respect aby sa nic nestalo ... problem je ze to nevyskladam zo suflikovych zasob bo skumal som to trosicka a ono to fakt vyzera ze to ma v eprome aj soft a tym padom potrebujem nieco rychlejsie na prenos na sledovanie pohybu po nej .. mam to len tak v hlave zatim ale neobjednaval som este suciastky preto zatim ziadny vysledok ... ale urcite dam vediet ked nieco vykoumam - verim ze to nebude dlho trvat .. :clock:

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adner » 03.08.2007, 16:08

:thumbleft:

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 06.08.2007, 09:35

super, map tracer by uplne stacil. inak, simulator eprom nema moc co pokazit, aspon teda myslim....

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 06.08.2007, 11:48

raddy píše:super, map tracer by uplne stacil. inak, simulator eprom nema moc co pokazit, aspon teda myslim....
jo to viem ze tym nepokazis ale len tvrdim ze mam respect bo ked ti ujde casovanie alebo to natiahne zle hodnoty tak nevies co vsetko mozes pokazit hlavne pri komplexnom cipovani kde uz riesis cely pracovny rozsah motora ked to zblbne a ty to tocis na 6000 tak to len tak nezastavis toho sa najviac bojim ... tentok tyzden sa konecne dostanem k objednavaniu tak uz objednam veci aj na totok ad to odsejpa :-D

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 06.08.2007, 11:52

no ako vravim, urob maptracer a to je to podstatne co (hlavne mne) chyba :-D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů