K24E -rozhýbaní motoru - hlavolam podtlaky

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
holubrider
user
Příspěvky: 229
Registrován: 08.04.2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

K24E -rozhýbaní motoru - hlavolam podtlaky

Příspěvek od holubrider » 28.04.2011, 10:07

AHoj,tak už mám doma svýho nissánka je to sice 4x4 off ale snad mě neukamenujete když je v tom benzínák co mate ve sportákách a i si ho chci trochu vymazlit (vyčistit? :D )
Takže muj první problém,motor jezdí 2 roky na černo na LPG kerý je dost na hulvata zavedený a ve městě se s tim fakt bojim,před barakem v řadovce dyby to uteklo nebo něco tak muže bejt pruser jako svině,do konce tydne to du někam na louku vyjezdit a vyhodit to z toho ,co dál ?
Vstřiky jsou odpojené(jako ty kabely od nich),nnějaká udržba nebo fígl abych měl jistotu že pojedou ? PRý je každý na 5v že to mam do něčeho namočit nebo co.Kdo tu s tim má skill popřípadě když nepujdou tak co dál ? Další věc nevím kerý kabel na nadrži je který a co s ní,vymít technickým benzínem a nechat vyschnout ? co s čerpadlem jakou ptořebuje uzdržbu když dlouho nejelo ? Porjhledám temata ale zatím sem nic moc neobjevil,tak všem nadšencum Díky za každou radu.
Naposledy upravil(a) holubrider dne 01.05.2011, 12:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: K24E téma -rozhýbaní motoru atd.

Příspěvek od Mirek » 28.04.2011, 10:16

na cisteni vstriku jsou specialni firmy, zabalis je, posles, oni je vycisti a vyzkousi jestli jsou ok

Vyplachem nadrze pres technicky benzin nic nepokazis, hlavne aby nebyla zevnitr vyrezla.
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: K24E téma -rozhýbaní motoru atd.

Příspěvek od Fizzbiker » 28.04.2011, 10:18

striky mit problem nemusi ani po tak dlouhe době ale pokud chces jistotu nech je vyčistit, benzinovy cerpadlo muze mit problem staci vyzkoušet zmerit litraz (minutu zaplé a hadicu do PETky) a hned uvidis kolik dava nedava nicmene pri delsim nepoizivani se muze stat ze prijde nahla smrt... (obvykly problem aut co jezdi věčně na plyn). nadrz vyplachnout muzes ale mel sem vytazenou nekolik let z auta a byla jak nova, navic cerpadlo ma sitko a vetsinou i takovou misku pod sebou sednutej bordel by se tam nemel dostat + po ceste mas palivovej filtr. pokud bude cerpadlo trosku zakorodovany namocil bych ho treba do WDčka klidne snim i parkrat protočil aby se to dostalo dovnitr a par dni nechat benzin si to pak bezproblemu proplachne a urcite vydrzi dyl nez kdyby jsi ho rozhybaval primo na benzin...
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

holubrider
user
Příspěvky: 229
Registrován: 08.04.2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: K24E téma -rozhýbaní motoru atd.

Příspěvek od holubrider » 28.04.2011, 10:23

Já si myslím že vstřiky nemají duvod nejet,ale tak předpokládal jsem že by to s nima něco chtělo když jsou po letech betz provozu bezttakže uplně suchý.No čerpadlo vymontuju a uvidíme kdyžýtak dam foto.ANdrž mam ok je z jinyho vymontovaná,akroat chce stříknout pro jistotu,nerad bych aby prohnila jako ta předešlá.I když si myslím že je to o udržbě a první majitelé jí prostě měli věčně obloženou nanosem hlíny.DAlší hlavolam je hromada drátů a hlavně ty všelijaký hadice mi dělají halvu.Kdyžtak pak pošlu vykres s manualu,je tam od nadrže nějaky odvzdušnění co vede do jakysi krabičky (filtru).Co za hrdlo ? Nějakej tip nechavate puvodní ? Ja tam měl hrdlo lpg nadrže a zbytek je někde pryč takže asi viřiznu i s kusem karoserie a naboduju tam jiný,to by mělo fungovat ne

holubrider
user
Příspěvky: 229
Registrován: 08.04.2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: K24E -rozhýbaní motoru - hlavolam podtlaky

Příspěvek od holubrider » 01.05.2011, 12:43

takže už sem se do toho nějak dostal a potřebuju pomoc se zapojením podtlaků a díly označený červeně nemám takže mužete i nabízet,čerpadlo už jsem hodil do sekce koupím.Vstřiky kdyžtak teda někam pošlu aby na ně mrknuli ale asi to s nima stejně skusím.
Přílohy
Clipboard02.JPG

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů