ABS ano/ne

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

ABS ano/ne

Příspěvek od OndraS13 » 17.12.2013, 02:35

Zaobírám se otázkou zda použít ABS nebo ne ?
Na konverzi mám konektory na ABS uskřípaný a tak jsem vymyslel že bych je napojil na S13tkovou elektriku …
Ale kdysy se mě pár lidí ptalo na to jestli nemám nonABS brzdový vedení že by si to aspoň okopírovaly

Tudíž se ptám na pro a proti ABS - to že auto je třeba na ledu nebo mokru při prudkym brždění líp ovladatelný chápu ale jde mi o to jestli hlavní ( a vůbec nějakou ) výhodou je to že auto se chová prostě tak jak chce řidič a že to "trenuje" řidiče
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od Trinom » 17.12.2013, 15:44

Já bych byl osobně pro zachování. Vypnout vytáhnutím pojistky půjde vždycky.
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od Woyta » 17.12.2013, 17:59

Jestli mas predni tehlice z S14 tak naboj by mel pasovat do s13 tehlice. Tedy zadne bastleni netreba.

S14 tehlice bych daval rovnou s s14 rameny.

Zadni s14 tehlici pouzit nezle kvuli spodnimu rameni. A s13 ma vzadu abs cidlo na diferencialu. Az S14 ma 4cidla.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
cornhollio
user
Příspěvky: 981
Registrován: 14.07.2005, 11:37
Bydliště: in the middle of nowhere

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od cornhollio » 17.12.2013, 21:18

Woyta píše:Jestli mas predni tehlice z S14 tak naboj by mel pasovat do s13 tehlice. Tedy zadne bastleni netreba.

S14 tehlice bych daval rovnou s s14 rameny.

Zadni s14 tehlici pouzit nezle kvuli spodnimu rameni. A s13 ma vzadu abs cidlo na diferencialu. Az S14 ma 4cidla.

rekl bych že je to uplne jinak než piseš ale uplne :D
FIRE WALK WITH ME

Uživatelský avatar
200sxfabi
user
Příspěvky: 1665
Registrován: 16.06.2010, 09:59
Bydliště: Veselí nad Lužnicí (jižní čechy)

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od 200sxfabi » 17.12.2013, 22:00

Taky si myslim, že nemáš pravdu s tím nábojem.
Jinak za mě z amatérského pohledu ABS ponechat. Taky jsem ho chtěl dávat pryč ale změnil jsem názor. Zaprvé bych už měl x probržděných gum a za druhé si myslím, že málo kdo z nás zde umí řídit natolik dobře, aby jsme si mohli dovolit z auta vyndavat věci, které potenciálně pomohou odpustit určité chyby v řízení ( v tomto případě hlavně v krizových situacích). Já osobně jsem si na něj zvykl a začal jsem ho mít rád i když věřím, že existují kvalitnější abs systémy než má sx.
A už když se na to koukneš z úplně laického hlediska....a budeš se jen opičit tak se podívej na Adnera. Kdo ví jestli je tu někdo kdo má tolik zkušeností jako on a podívej co dal nedávno do auta :wink: ABS. Třeba to má uplně jiný důvod, o kterém já nevím ale řekl bych že je to hlavně pro to, že to umí být dobrým pomocníkem ( a i jak psal Renda občas šetřičem drahých gum.) :)

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od OndraS13 » 17.12.2013, 22:11

To jsme taky koukal že Adner tam ABS dával - tak právě bych uvítal i názor od něj - jak funguje ABS chápu ale jde mi o to jestli když teď chci dělat motorovej prostor tak ho budu vyndávat a tak řešim jestli ho tam budu vracet ?
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
xNEZMARx
user
Příspěvky: 318
Registrován: 03.12.2011, 13:13
Bydliště: nymburk

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od xNEZMARx » 18.12.2013, 01:09

jestli se nato cejtíš ...zachovat klidnou hlavu, neprobrzdit zatáčku, včas pustit brzdu a vyhnout se překážce, mít cit pro brždění na hranici adheze...no ale otočku kdy jedeš na zpátečku stočíš volant a zabrzdíš s abs neuděláš :D
Obrázek

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od adner » 18.12.2013, 01:51

dřív jsem ABS odmítal principielně z důvodu max jednoduchosti ale čas ukázal, že to nebyla dobrá volba. Žádná pneu nikdy nezabrání možné ztrátě adheze při brždění ani na suchu, natož na vodě apod. Přínos ABS je především finanční (zničené pneu), což si po čase uvědomí i trouba, ovšem se stabilitou při brzdném manévru za jakýchkoli podmínek je taky nutno počítat (např. braking při nájezdu do zatáčky, kdy vnější kolo má maximum zátěže a vnitřní skoro nic, se zablokování prostě vyhnout nelze). Vůz s ABS má vždy kratší brzdnou dráhu (mimo čerstvý sníh). Auta všech závodních sérií, kde to není zakázáno, je mají, dokonce kdysi i F1. Ne že by se bez něj nedalo jezdit ale zbytečně si to nárokuje nemalou část koncentrace pilota, která se dá využít jinde.

Uživatelský avatar
xNEZMARx
user
Příspěvky: 318
Registrován: 03.12.2011, 13:13
Bydliště: nymburk

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od xNEZMARx » 18.12.2013, 09:13

Obrázek

Uživatelský avatar
Awatar
user
Příspěvky: 1385
Registrován: 23.08.2006, 23:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od Awatar » 18.12.2013, 21:58

Jenže ABS co je v s13 je tak pomalý, že to brzdnou dráhu nezkracuje, nebo když se nadlehčí kolo (díra, boule apod.), spustí ABS i při malym brždění a aby se tohoto zásahu člověk zbavil musí brzdu pustit a zabrzdit znovu, což teda neni příjemná záležitost. Argument, že ABS používají závodní auta je sice fajn, ale jedná se o úplně jinou generaci ABS než je u s13 z roku 89.

To je jako s ESP, 15 let starý ESP je nahovno. ESP v M režimu u M3 E92 je docela použitelná věc.

Takže v globálu se nedá říct jestli ABS ano, nebo ne. Ale u s13 jsem proti ABS, protože nefunguje moc dobře. Brzdy mají naštěstí docela slušný chod a dá se to dobře dávkovat, já v S13 měl odstraněný ABS, neříkám, že se mi nestalo, že bych probrzdil, ale ve výsledku to nijak výrazně životnost pneu nesnížilo.

Woyta: Proč bych měl používat s14 přední ramena, když nechci výrazně zvětšovat odklon a nechci vysouvat kola ven, protože to je jediná věc který dosáhneš použitím s14 ramen na předku, jinou výhodu to nemá??
S15 - JDM

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od Woyta » 18.12.2013, 22:26

Nkdo mi tu rikal, ze pouzitim S14 tehlice a ramene dojde ke zvetseni rozchodu bez zmeny geo jelikoz S13 s S14 by mela mit stejne horni ulozeni tlumice.
Ja mel stejne jeste v zaloze stavitelne horni ulozeni.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
Awatar
user
Příspěvky: 1385
Registrován: 23.08.2006, 23:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od Awatar » 18.12.2013, 22:37

Woyta píše:Nkdo mi tu rikal, ze pouzitim S14 tehlice a ramene dojde ke zvetseni rozchodu bez zmeny geo jelikoz S13 s S14 by mela mit stejne horni ulozeni tlumice.
Ja mel stejne jeste v zaloze stavitelne horni ulozeni.
No tak to je blbost, protože posuneš spodní bod těhlice ale horní (uložení tlumiče) ne. Jinak s14 rameno se dá použít i na s13 těhlici, pokud se použije s13 čep. A do s13 ramena lze nalisovat s14 čep a naopak.
S15 - JDM

Uživatelský avatar
jagy
user
Příspěvky: 2666
Registrován: 21.08.2006, 21:34

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od jagy » 19.12.2013, 15:30

Jak rika Awatar - tyto stare ABS "nefunguji". To same je v N14/P10/aj. a v ramci bezpecnosti jsem to daval ven a vzdy to bylo lepsi. Novejsi generace uz jsou v pohode a ven bych to nedaval.
Jedetoshop.cz Facebook stránka - Jedetoshop.cz | Staň se fanouškem!
Použité ND - Jagyho bazárek | Nové OEM Nissan díly - KLIKNI ZDE!

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od Trinom » 19.12.2013, 17:23

Otázka na Adnera: Jak přizpůsobuješ ABS z jinýho auta na to svoje? Dělá se to nějak, nebo to prostě funguje?
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: ABS ano/ne

Příspěvek od Woyta » 19.12.2013, 18:10

Soucasna ABS se prizpusobuji na konkretni auto. V pripade serie se s ladenim zacina uz 2 roky pred vyrobou.

Adner pouziva asi neco univerzalnejsiho co si doladi na miru.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů