Náběh turba , Intercooler

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
SalliEry
user
Příspěvky: 110
Registrován: 28.03.2014, 07:47
Bydliště: Vysočina

Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od SalliEry » 28.03.2015, 23:59

Zdravím , chci se zeptat na optimální náběh sériového turba , na CA18DET . Mám tam sérii a přijde mi že cca od 2500 se chytá tak na půlku a zhruba od 4000-4500 začne tlačit na plno. Je to normální ?

A ještě jsem se chtěl optat na nějaké cenově rozumné IC na CAčko , žádný velký výkony , něco co dobře slouží a je odzkoušený a nestojí to moc peněz. Díky

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od Woyta » 29.03.2015, 00:15

Je to normalni.

IC Saab 9000. Pripadne Avia.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
SalliEry
user
Příspěvky: 110
Registrován: 28.03.2014, 07:47
Bydliště: Vysočina

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od SalliEry » 29.03.2015, 07:09

Koukal jsem na nějaký číny na aliexpressu , nechaj se sehnat okolo 3-4 tis. za celej set. Zkoušel to někdo ?

holubrider
user
Příspěvky: 229
Registrován: 08.04.2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od holubrider » 30.03.2015, 21:24

Set bych nekupoval,já to mám po vzoru místních raději z nerezu a spojky se dají nařezat z gumové hadice př gumex.Ty samotné IC jsou jiná ,jenže ta cena podle mě jednou tolik naroste,určitě to blbě počítáš.Doprava daň ,a dlouhé čekání .
Našel jsem zajímavou stránku FMIC.CZ ,jsou to nějací poláci,tam mají levné IC ve stylu ebay ,ale nemám zkušenost jak to funguje s objednáním atd. A na raceshop.sk mají dobré ceny,akorat už ne vše je na skladě.
Třea ještě někdo dá nějakou referenci :)

Uživatelský avatar
Fil
user
Příspěvky: 640
Registrován: 30.11.2008, 20:49
Bydliště: Ostrava

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od Fil » 30.03.2015, 21:58

Fmic - objednávky celkem za takových 18-20tkč vždy placeno předem a nebyl žádný problém, a stejně tak komunikace po mailu (pro jistotu anglicky) bez problému a rychlá... teď už snad posílají do čr i na dobírku... Races netřeba představovat, tam taky vše ok a spokojenost a občas v balíku i něco navíc (turbo přívěšek na klíče, nálepky, races klíčenka atd...). :wink:
Když někomu řekneš, že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!
Nissan X-trail T30

Uživatelský avatar
SalliEry
user
Příspěvky: 110
Registrován: 28.03.2014, 07:47
Bydliště: Vysočina

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od SalliEry » 31.03.2015, 18:27

Dík chlapy , koukal jsem na ty stránky a maj tam dobrý ceny. Určitě něco vymyslím. :)

holubrider
user
Příspěvky: 229
Registrován: 08.04.2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od holubrider » 05.04.2015, 10:25

Fil píše:Fmic - objednávky celkem za takových 18-20tkč vždy placeno předem a nebyl žádný problém, a stejně tak komunikace po mailu (pro jistotu anglicky) bez problému a rychlá... teď už snad posílají do čr i na dobírku... Races netřeba představovat, tam taky vše ok a spokojenost a občas v balíku i něco navíc (turbo přívěšek na klíče, nálepky, races klíčenka atd...). :wink:
A odkud máš intercooler ? :D Zajímalo by mě zda tyhle "noname" IC jsou všechny na jedno brdo,nebo je tam rozdíl ? Na tom FMIC třeba popisují,že mají nějaké novější učinější jádro.Tentýž romzměrově a vzhledově stejný IC se dá totiž v pohodě najít i jednou tak dráž.
Jak to platíš převodem,paypal ?

Uživatelský avatar
Fil
user
Příspěvky: 640
Registrován: 30.11.2008, 20:49
Bydliště: Ostrava

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od Fil » 05.04.2015, 22:03

Ahoj, IC se mi podařil sehnat nový na inzerát a je to taky "noname"... Co se týče jader, nejsem žádný odborník, ale to staré asi méně chladí a má menší odpad tlaku na výstupu a to nové přesně naopak, ale jak moc se to projeví se netroufám odhadnout. Toho z fmic bych se asi nebál a jestli je někde jinde za jednou tolik a je to doopravdy on (ten stejný), tak je to pouze marže a je hloupost platit víc než musíš... Platil jsem dříve převodem na ČR účet, ale asi se jim to nevyplatilo a poslední objednávku jsem platil už na PL účet, paypal nevedu a někde jsem četl, že jim nějak hapruje a na ten účet je to jistější... Jak jsem už psal, myslím, že teď už posílají i na dobírku do ČR, tak platbu možná netřeba řešit...
Když někomu řekneš, že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!
Nissan X-trail T30

100Dik
user
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2015, 02:02

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od 100Dik » 08.04.2015, 16:43

z fmic.pl (fmic.cz) jsem objednával celej kit na CA. Platil jsem dobírkou. Ta vychazí na cca 400,- až do baráku. Já si ještě připlatil kilo navíc za dodání do 2 dnu. V Pondělí jsem objednal, v Úterý mi přišel mail , že odeslali....vr Čtvrtek zvonili DPD nebo tak něco s balíkem. Moje zkušenost je SUPER. Co jsem se tak pídil tak jsou to podobný IC jako na saabTuning .....jinak bych řekl že ty "chladící tělíska"(ty drátky) uvnitř IC jsou jemný a na husto naskládaný tak jak stojí v popisu na webu. Ještě nebyla možnost ho pořadně odskoušet ....ale po chvilce kravení na dvorku začátek IC teplej (vlažnej)...konec ledovej :)

holubrider
user
Příspěvky: 229
Registrován: 08.04.2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od holubrider » 18.04.2015, 06:19

Také mám objednáno,jde to zaplatit i převodem normálně bez problému.Tak pak také poreferuju,už by měl být na cestě,hlavní výhoda že za ty prachy to mají fakt skladem a rychlá odezva.Jen mě teď mrzí že jsem si nevzal černou barvu,měl jsem si připlatit.
100Dik jaký IC sis vybral?velikost?
Jinak byl jsem se podivat v raceshopu,taky perfektní sklad,váhal jsem předtím zda nepořídít vodní IC,ale je to fakt veliké bago -> obnášelo by to potíže s umístěním,a s vodou a výměníkem si člověk do auta přidá snad tak 50kg ,nekecám :lol: Je to pěkný kus hliníku a daleko větší než si člověk představuje.Ale montáž je tak uřezat jednu stranu a navařit to rovnou na sácí manifold a klapku dát před něj :D

Uživatelský avatar
SalliEry
user
Příspěvky: 110
Registrován: 28.03.2014, 07:47
Bydliště: Vysočina

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od SalliEry » 18.04.2015, 08:21

Chlapi , jak velký IC z toho FMIC jste objednávali na CAčko ?

holubrider
user
Příspěvky: 229
Registrován: 08.04.2011, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od holubrider » 23.04.2015, 17:59

Tak já už ho mám doma není to teda na dvoukilo,ale jen ukázka jak vypadá - fmic.pl .Vzhledově pěkný kus hliníku,víc ale nevím co si o něm myslet,ať někdo porovná či napíše názor/srovnání s intercoolerem s ebay nebo odjinud.
Ten vnitřek mě trochu zklamal,že není ta voština v některých řadách až ke kraji,jinak je to asi v pohodě.
Přílohy
DSC07354.gif
DSC07336.gif
DSC07350.gif

100Dik
user
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2015, 02:02

Re: Náběh turba , Intercooler

Příspěvek od 100Dik » 06.05.2015, 20:53

holubrider píše:100Dik jaký IC sis vybral?velikost?
ja jsem vzal celej ten kit na CA ......takže s tím velkým IC....ale ještě nemám pořádně odzkoušíno protož to nemám ještě na značkách (snad už brzo budou :D ) takže se uvidí časem .....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů