Výfuck

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Peťouch
user
Příspěvky: 435
Registrován: 29.04.2014, 09:28

Výfuck

Příspěvek od Peťouch » 01.10.2018, 12:43

Čau všem, protože už 4 roky používám 13ku jako daily car,jsem nucen razantně ztišit výfuk. Už to neštve jen dopraváky a sousedy, ale i mě samotného. Na autě mám jednu no name nerez 3" z raceshopu od turba dozadu (japspeed apod.). Má to 2 plně průchozí tlumiče a bohužel musím používat dusítko, přes které je to stejně dost hlasité a ještě to zabíjí motor. Chci koncový tlumič (spíš rouru od kamen) vyhodit a navařit místo něj něco co má slušnou průchodnost, ale konstrukci s přepážkami. Jako první se nabízí nerez Magnaflow turbo Xl: https://www.sportovniautodoplnky.cz/spo ... -mm-13278/
Co jsem si byl u pár lidí poslechnout, tak je to v nízkých a vysokých otáčkách stále dost hlasitý. U vysokých otáček mě to netrápí, ale v zimně v půl šesté ráno prostě nechávám auto zahřát alepoň 5 minut proto chci něco co je nejtišší na volnoběh a ve středních otáčkách a to asi nejvíce splňuje Dynomax super turbo: https://www.sportovniautodoplnky.cz/spo ... per-turbo/
Jde mi o to (a to je taky důvod proč s tím tady otravuju), že Dynomax není nerez, ale obyč ocel. Jaké jsou možnosti svařit tyto 2 materiály k sobě s výdrží, aspoň 2-3 let?
Popřípadě je-li zde někdo s vybavením okolo Prahy- do 60km, kdo by to byl ochoten spáchat? (samozřejmě zaplatím) :D Díky

Uživatelský avatar
Lancer
user
Příspěvky: 367
Registrován: 15.11.2007, 16:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuck

Příspěvek od Lancer » 01.10.2018, 14:06

Svařit to samozřejmě jde za použití přechodové elektrody - poradí si s tím každý zámečník :)
fun: 200SX S13 CA18DET
Daily: Lexus IS200 kombajn
Weekend: Celica 5g 4A-FE

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Výfuck

Příspěvek od Woyta » 01.10.2018, 15:27

Někdo tady na fóru měl výfuk Apexi power silent a dost ho chválil. Myslím že Peca.
Napojení koncak bych řešil pomocí příruby. Ideálně V band. Usnadní to případnou výměnu koncového tlumiče.

Jinak slyšel jsem i chválu na nejakej koncak myslím od Cherrybomb?

Já mám taky zatím japspeed ale plánuju výrobu jiného dusitka.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Výfuck

Příspěvek od Woyta » 01.10.2018, 15:40

Woyta píše:
01.10.2018, 15:27
Někdo tady na fóru měl výfuk Apexi power silent a dost ho chválil. Myslím že Peca.
Napojení koncak bych řešil pomocí příruby. Ideálně V band. Usnadní to případnou výměnu koncového tlumiče.

Jinak slyšel jsem i chválu na nejakej koncak myslím od Cherrybomb (model Vortex) ?

Já mám taky zatím japspeed ale plánuju výrobu jiného dusitka.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Peťouch
user
Příspěvky: 435
Registrován: 29.04.2014, 09:28

Re: Výfuck

Příspěvek od Peťouch » 01.10.2018, 20:08

Díky za poznatky. Samozřejmě by příruba byla lepším řešením, ale je trochu problém je sehnat- jednu nerez a druhou ocel zároveň i těsnění, který je sice součástí každého nového výfuku, ale když je chcete samostatně, tak zrovna není skladem, nebo doba dodání 5 týdnů jako raceshop.sk aj. Zkusím ještě UTFG a třeba se někde něco objeví, nebo vemu ten nerez Magnaflow a bude po problému a třeba to tak řvát nebude. Ty co jsem měl možnost slyšet byly jen na rouře bez rezonátoru, katu ap. Takže třeba to ten sředový průchozí tlumič taky trochu zkrotí. Pokud někdo víte o někom, kdo by to měl na CA, rád bych si to poslech. Jinak Cherry bomb je podle diskizí na US forech hlučnější i než ten Magnaflow turbo XL1 a v našich zeměpisných končinách nějak neexistuje distribuce.

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Výfuck

Příspěvek od Woyta » 01.10.2018, 21:49

Kdyz chci obyc prirubu, tak si ji nechavam vypalit na laseru. Misto tesneni pouzivam tmel na tesneni vyfuku.
Takhle jsem montoval starej kat z S13 na BMW.

Tak Cherrybomb pak ma jeste model Turbo.

Ja nemam S13 jako daily, takze pro me je zajimavej asi ten Vortex. Porad bude asi o dost tizsi nez ten Japspeed.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuck

Příspěvek od blázen » 21.11.2018, 14:45

Svařit to jde COčke uplně bez problému obyč drátem
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů