Koni tlumi?e

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Koni tlumi?e

Příspěvek od milonovo » 07.10.2004, 20:12

Zdar,takže p?es moje p?vodní p?edsevzetí jsem se rozhodl jít do toho,HR pružiny už jsou doma a la?ku kterou jsem si na za?átku dal už jsem beztak p?elez,takže kde se daj sehnat za nejlepší cenu,na stránkách Koni jsou jen typy aut bez cen a podle zkušeností se vším ostatním bych ?ekl,že v zahrani?í budou zase levn?jší.Máte n?kdo n?jakej tip?

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 08.10.2004, 13:36

Mel bych skromny dotaz na majitele techto tlumicu...
Jaky prinaseji rozdil ? auto lepe sedi a zaroven je citit kazdou nerovnost ?
Nebo lepe sedi i tlumi narazy ? Muj dojem je, ze takovyto podvozek je tuzsi a timpadem na nasich cestach budu hopsat jeste 3x vice ? Coz je skutecnost, ktera by me od nich asi odradila, protoze pouzivam 200sx jako jedine vozitko a nechci prijit o zada :)
Prosim o nazor tech, kteri vedi :)
Diky
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 08.10.2004, 19:47

s koni na sx zatím zkušenost nemám - ale už se na n? chystám :)

ale se sportovním tuhým podvozkem skušenosti mám ...

jde o zvyk a o to co preferuješ - na rovný silnice je to naprosto super, na zbytku je to horší, ale zase nebudeš p?ez díry jezdit jako prase :) auto neni tak uskákaný, takže všechny nárazy ultumí rychleji, což posádka samoz?ejm? poci?uje

ideální je si to od n?koho p?j?it a vyzkoušet :) je to zhruba rozdíl jako když místo 60% pneumatik nasadíš s 35-40% profilem ...

já sem rozhodn? pro :D
v autech se seriovym podvozkem se bojím jezdit ost?e do zatá?ek - bohužel platí i o sx ... ale to brzo zm?ním :)

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 09.10.2004, 17:08

Moje prvni zkusenosti jsou super. Auto sedi jako pribite, v zatackach tolik neodskakuje a nenaklani se. Jasne, trochu ztvrdlo, ale kdyz citim, ze ta ktera cesta neni pro stavajici rychlost, radeji zvolnim. Jak pise Martin - nepojedu po vymolech jako prase, ale kdyz se budu chtit svezt po dobre ceste, tak muzu. Oproti memu predeslemu Citroenu ZX Volcane se da s 200sx i v serii mnohem lip do zatacek, ale ta prava tresnicka na dortu nastane az po vymene tlumicu. Jinak plati, ze standardni tlumice a tvrde pruziny stejne jako sportovni tlumice a standardni pruziny nejdou dohromady, pricemz horsi z obou kombinaci je standardni tlumic + sportovni pero. A tak uz se na tom u me pracuje :lol:

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 17.10.2004, 19:55

Ješt? jeden dotaz,koukal jsem na ofic. stránky koni a jestli jsem tomu dob?e rozum?l tak jsou 2 druhy tlumi??,sportovní,ale na seriový pružiny a sportovní na snížený pružiny,který ale na 200 sx ned?laj,tak m? z toho vyve?te,mám teda koupit ty co d?laj?Zatím jsem se dostal na cenu asi 4500 za p?ední a asi 2400 za zadní,to je tady u nás a ješt? ?ekám na nabídku n?jakýho frajera z n?mecka.Kde jste je kupovali vy co je máte?Dík.

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 17.10.2004, 20:46

ja mam 8641 1364 sport + 8040 1081 sport - dokážu je za cca 12500
+ mi k nim kone?n? dorazili péra H&R :-)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18.10.2004, 09:55

Na zadku mam to same, 8040 1081 Sport + na celem aute pera Inter Alloy. Co mam na predku nevim, menil jsem pred dvema lety a nekam se mi zatoulal doklad. Je to presne tak, jak uz tady bylo napsano - na rovnou cestu a rychle prujezdy zatacek super, na rolete pred krizovatkou bacha na zuby... radeji pomaloucku a polehoucku. Ale nemenil bych - do teto doby jsem po ceste jen plaval... Auto sedi, neodskakuje a mnohem lip dava najevo, co se s nim deje. Napr. pri rychlejsim prujezdu ostrou pravouhlou zatackou po navlhlych kostkach presne citim, kdy se to chce utrhnout a muzu si vybrat - jestli mirne pridam plyn, natocim volant na kontra a projedu smykem nebo uberu a projedu "civilizovane". Ovladani celeho auta je mnohem presnejsi. Ted uz je to jen na ridici... 8)

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 18.10.2004, 20:03

Fajn díky,to jsou p?esn? oni,z toho n?mecka kupodivu levn?jší nejsou,ješt? zkusím kámoše co má slevu v autoprima,pokud to bude za podobnou cenu,tak bych to m?l skoro doma,pokud ne tak se Ti ozvu,jestli bys byl ochotnej je splašit.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů