Spojka

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
zorro
user
Příspěvky: 150
Registrován: 27.09.2004, 13:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Spojka

Příspěvek od zorro » 17.10.2004, 19:41

Tak už došlo i na m?. Mám takový problémek. Bu?to mi odchází lamela a nebo mám zavzdušn?nou p?ípadn? blb? nastavenou spojku. V uplynulých pár dnech se mi stalo, že mi po pár prudkých rozjezdech po sob? klouzla spojka. V pátek jsem byl driftovat asi dv? hodinky a zdálo se mi, že mi to taky jednou klouzlo, ale dneska už jsem se rozhodl to ?ešit. Vezl jsem jednoho ?lov?ka, a po velmi agresivním úseku se mi stalo že na trojku, když za?alo tla?it turbo, lezly otá?ky nahoru, ale auto zrychlovalo pozvolna. Spojka byla m?n?ná loni na ja?e. Takže snad to bude jen nastavením. Zkoušel n?kdo nastavovat spojku?

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 17.10.2004, 20:49

já jo :)

d?lá se to 6kou klí?em za táhlo co vede od pedálu k hl. válci

Řehy
user
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004, 21:27
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Řehy » 18.10.2004, 17:09

Martin_534 píše:já jo :)

d?lá se to 6kou klí?em za táhlo co vede od pedálu k hl. válci
Povidej jak... :wink:
Me po vymene spojky a loziska zacalo neco piskat a kdyz jsem pod to vlezl, zjistil jsem, ze je lozisko asi 1mm od pritlacaku, ale na jedne strane se trosku dotyka a to zpusobuje to pískani. Pokud trosku pritlacim na tu paku, co odtlacuje lozisko, lozisko se srovna a celou plochou dosedne na pritlacak. Divny mi je to, ze spojkovy pistek, ktery odtlacuje tu paku vzdy uplne dosedne na paku a pritlaci lozisko az k pritlacaku... nevim co s tim, porad to piska :cry:

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 18.10.2004, 21:02

no naho?e na pedálu je šroub - tim se nastavuje max. zdvih a tou ty?kou kdy má zabrat jestli naho?e nebo dole ... takhle to alespo? chápu já :)

Uživatelský avatar
zorro
user
Příspěvky: 150
Registrován: 27.09.2004, 13:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zorro » 22.10.2004, 07:20

Tak jsem to v?era posunul o dva závity a jakože dobrý, celej den supr spojka se držela, ale...jo zase ale...zdá se mi, že ob?as se mi pomalu vrací pedál spojky, jakoby z?stal chvilku vyset hnedka ješt? v záb?ru spojky...už mi z toho jebe, cht?l jsem jet do Sosnový driftovat, ale s tímhle to nejde...te? ráno jsem jel, nechal to zah?át, pak pod?azova?ka za t?i, boost a zas to za?lo klouzat, tak jsem tomu dával ?o?ku, sem tam to klouzlo a pak ud?lal jeden driftík a už ta spojka držela jak má...?ím to??? :(((

Katany
user
Příspěvky: 911
Registrován: 05.10.2004, 17:35
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katany » 22.10.2004, 16:27

mozna vzduch :wink: jakobys to ode me uz neslysel, za zkousku nic nedas ... akorat kdyby to vyjelo na ty najezdy ... :D

Řehy
user
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004, 21:27
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Řehy » 23.10.2004, 17:32

no ja to taky trosku posteloval a vse je ok. Driv po vytoceni jednicky mi tam sla spatne dvojka/nekdy vubec/ a ted je to mnohem lepsi. Ale chci se zeptat, kdyz slapete na pedal, citite vuli, nez se zacne odtlacovat lozisko??? Nebo je odpor pedalu porad stejny???

Uživatelský avatar
zorro
user
Příspěvky: 150
Registrován: 27.09.2004, 13:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zorro » 26.10.2004, 23:50

Tak už jsem asi p?išel na p?í?inu mých potíží. ?tu si takhle na jednom americkým fóru, jak má amík stejný problém jako já a píše, že má d?ravej vejfuk u katu a že ty výfukový plyny šly na p?evodovku. Hned mi cvaklo. Já mám totiž na stejným míst? ten vejfuk taky d?ravej. Takže se asi p?kn? zah?ívala spojka díky t?m výfukovým plyn?m, až si lízla a pak už to šlo z kopce...

Katany
user
Příspěvky: 911
Registrován: 05.10.2004, 17:35
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katany » 27.10.2004, 00:23

zorro píše:Tak už jsem asi p?išel na p?í?inu mých potíží. ?tu si takhle na jednom americkým fóru, jak má amík stejný problém jako já a píše, že má d?ravej vejfuk u katu a že ty výfukový plyny šly na p?evodovku. Hned mi cvaklo. Já mám totiž na stejným míst? ten vejfuk taky d?ravej. Takže se asi p?kn? zah?ívala spojka díky t?m výfukovým plyn?m, až si lízla a pak už to šlo z kopce...
udelame nerez :-) tam se dira neudela :-) ale bude to mazec ... swed muze vypravet jak vypada jeho vyfuk :-) mnoho elektrod padne :-) ale bude to luxus :twisted:

Katany
user
Příspěvky: 911
Registrován: 05.10.2004, 17:35
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katany » 27.10.2004, 00:31

ale je mi divny ze by za to mohly vyfuk ... ale treba jo ... zatim tam mazni COckem :-) jestli vsehno pujde dle mych predstav tak behem zimy koupim zvedak :-) pak to bude sranda :-) delat vyfuk na najezdech byl masakr ... :evil:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů