DIFF vymena.. Menili jste uz nekdo diferak?

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

DIFF vymena.. Menili jste uz nekdo diferak?

Příspěvek od Petr » 24.10.2004, 02:51

Zdraviim vsechny debatujici...
Jak jiste nekteri uz vite, na starem aute mam LSD diferak a tak uvazuju o jeho premisteni do noveho auta :shock: (zatim mu rikam prototyp, protoze tak i diky te smesici barev na predku vypada :D )

Ale k veci : Mate nekdo zkusenost s vymenou diferaku ? na co se mam pripravit a jak je to slozite? (jestli to zvladnu sam 8) )
Popripade jestli nekdo nema navod :P

Diky za rady a ne ze me budete vsichni odrazovat, abych vam ho nakonec prodal :o))
CHci ho tam, chvilku jezdim s klasikou a uz me nejak nebavi porad jen hrabat... s LSD se dalo rozjizdet podstatne tvrdsim zpusobem bez prokluzu kol (vsak Raddy muze potvrdit, jak bylo tezky s mym autem v Kameni na letisti zahrabat.. bylo to prave diky pritomnosti LSD)..

Petr
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 24.10.2004, 10:59

Ahoj, no bohuzel ti neporadim.

Jedine zkus:

www.sxoc.co.uk/vbb - do vyhledavace na pis LSD install a na 100% ti to najde minimalne 5 navodu :D

Ale velmi me zajima kde jsi sehnal LSD diferencial? Dovoz z ciziny???? A jak vis ze je to LSD? Ma na sobe tu zlutou nalepku s napisem Viscous LSD.

Taky bych ho pobral :roll:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 24.10.2004, 13:12

já ho sice nem?nil ale sundaval, takže n?jaký zkušenosti mám :)

nevím jaký je tvoje dílenský vybavení, ale jestli to budeš d?lat jenom na dvo?e, tak bych ho sundal s celou zadní nápravou a kardanem:)
možná by stálo za uvahu vym?nit to komplet, když si byl se zadní nápravou na starym aut? spokojenej :)

- nejd?íf budeš muset sundat vejfuk -

celej subframe drží jenom na 4 šroubech + 2 pomocnejch ramenech vep?edu - celekem asi 8 šroub? + jedna podp?ra kardanu na 2 šroubech
pak už sta?í sundat jenom tlumi?e - naho?e 2 šrouby nebo jeden šroub dole a celá náprava spadne i s kardanem dolu :)

když budeš sundavat nápravu, tak by to cht?lo sundat asi i brzdi?e

diferák ke kardanu je p?id?lanej 4 šroubama vel. 14 - docela hodn? utažený - a nevejde se tam gola :(
12 šroub? je mezi diferákem a poloosou - vel. 12 a taky dost utažený
a asi 4 šrouby držej diferák k subframu

pozor na hadice k chladi?i oleje dif., ?idlo abs a na tepotní ?idla - ty maj celkem krátky dráty, tak a? je nep?etrhneš

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 24.10.2004, 17:51

šmankote,šmankote , co me to ceka? :)
No natrenuju si to asi vyndavanim celyho toho pajšlu ze staryho auta, tak budu vedet, jak slozity asi bude nacpat to zpet do novyho :)
ale teda uz ted me z toho bere hruza :cry:

to 935baby : zadna cizina, mel jsem ho na starym aute, koupil jsem ho s nim.... bylo videt ze puvodni majitele si s nim vyhrali a ne se jen vozili, byly tam pruziny Einbach federn, ten LSD difer a pod sedackou zesilovac... takhle nabuseny jsem to cely koupil v AAA auto, takze ja si na tenhle bazar nemuzu stezovat (podle me sami nevedeli co tam vsechno je, jinak by asi i cena byla jina) :)
Co se tyka LSD prisel jsem na to, kdyz jsem si svitil na zadni tlumic a pruzinu, chystaje se je vytahovat a zahledl jsem na boku diferu, pobliz mista kde vychazi poloosa, oranzovou samolepku s napisem LSD a nejaky slovo jeste pod tim, to uz nebylo citelny, asi to viscous..
Hned mi bylo jasny, proc jsem si tak liboval pri prujezdech zatackama i na blbych 195/65 R15 :o))
i kdyz kdo vi, mozna se mi to stalo osudnym, tesne nez jsem auto poslal na prikopu - jsem si taky liboval jak hezky jedu do zatacky bokem :roll:
Kazdopadne si myslim ze LSD je docela dobra pomoc v zime, nevim jake zkusenosti mate vy, ale ja v zime vyjel uplne vsude, kam se kdekdo dostal jen se skodovkou 120 (tank na zimu) :D ...
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 24.10.2004, 17:56

jeste takhle : viscous znamena ze to lsd neni elektronicky rizeny cidly z abs, ale je to delany nejak mechanicky ???
aspon tak ja to chapu, jelikoz jsem se docetl ze nektere LSD - jsou rizeny cidly od ABS....
coz doufam u tohohle neni (byla by to jeste kopa elektroniky na prepojeni)
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 25.10.2004, 07:58

nene žádnej diferák v 200sx neni ?ízenej elektricky ... ?idlo na abs je hned za kardanem

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 25.10.2004, 08:36

LSD je mechanicky, miera svornosti zavisi od kvality a pritomnosti oleja v diferaku :wink: . Kazdopadne, ak dvihnes zadok auta, ak mas LSD tak ked potocis jednym kolesom, druhe sa toci tiez, ak je obycajny diferak, druhe sa toci opacnym smerom. Takto som zsitil ze mam LSD aj ja, ked mi auto skoro zbehlo zo zdvihaku :o

Uživatelský avatar
zorro
user
Příspěvky: 150
Registrován: 27.09.2004, 13:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zorro » 25.10.2004, 09:19

To néní fér, pro? zrovna já musím mít open diff...:))) i když, co jsem ?etl na diskuzích, tak ten tovární VLSD není zrovna až takový zázrak...zarytí drifte?i mají stejn? zava?enej sériovej diff...HIHIHIHIHI

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 25.10.2004, 09:33

zorro píše:To néní fér, pro? zrovna já musím mít open diff...:))) i když, co jsem ?etl na diskuzích, tak ten tovární VLSD není zrovna až takový zázrak...zarytí drifte?i mají stejn? zava?enej sériovej diff...HIHIHIHIHI
nie je to vobec zazrak, ked mas lahky zadok, tak ci tak v zime nikam nedojdes, ja mam problem nacuvat do garaze ked je mokro, hrabe to jedna radost, na drift su uplne ine diferaky s inou mierou svornosti a hlavne uplne inak robene napravy....

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 25.10.2004, 18:44

zorro píše:To néní fér, pro? zrovna já musím mít open diff...:)))
Tak, Tak, Tak

Nespravedlnost vladne svetu :lol:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů