TERMOSTAT - jak ho tam kurec dostat

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

TERMOSTAT - jak ho tam kurec dostat

Příspěvek od Petr » 23.11.2004, 19:48

Zdravim,
pokousim se namontovat novy termostat, ale ten gumovy kroucek dokola proste nedostanu do puvodni drazky... bez gumy sedne jak ma, ale to mi neni nic platne... nemam original tesneni, ale soudal gasket a kdyz jsem zkousel do casti ktera je odmontovatelna polozit do stredu termostat, dokola dat hooodne gasketu a po lehkem prischnuti (aby termostat neodpadl) toto namontovat do auta, tak po zaschnuti gasketu tam stejne zespodu byla paradni netesnost...
Hral uz si s tim nekdo ? jak jste tam tu potvoru dostali ? pouzili jste original tesneni ? ktere dle me vytvori alespon malinke vedeni pro termostat aby byl vycentrovany a nepadal pri nasazovani, nebo se vam to podarilo i spomoci tmelu ? ja tesneni bohuzel nemam :o(
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 23.11.2004, 22:15

No moje montaz termostatu byla naprosto bezproblemova. Proste jsem ha vsadil do toho osazeni - zapadl tam nadherne. S termostatem jsem dostal nove tesneni mezi tu prirubu a pumpu, sestavil a bylo to ok. Termostat byl od AutoKelly vyrobek spolecnosti Nipparts. Daval jsi ho tam doufam tou pruzinkou dovnitr smerem do motoru? Jinak motor se po vymene termostatu zahreje za okamzik. Predtim jsem jel treba 15 km pri teplote okoli cca 4°C a za tu dobu me ukazoval budik tak do 1/4 stupnice :shock:

Jinak kdokoliv budete mit venku termostat tak hned odstrante jeden sroub co pridrzuje air regulator - ten sroub co je schovany za prirubou co jde od termostatu, protoze jinak kdyz by jste nekdy sundavali air regulator tak musite sundat i prirubu termostatu aby jste ten sroub povolili. Air regulator drzi dva srouby takze ten jeden bohate staci. Me se tedy nepovedlo bez sundani priruby termostatu sundat air regulator, mozna budete nekdo sikovnejsi :lol:

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 23.11.2004, 22:18

To jsem psal ja

Sakra uz me to ale vazne fakt se.. Soustavne nejsem prihlasenej, kazdou chvili mazu Temporary Internet files, obsahy formularu a pak to dopada takle:

Anonymni :twisted:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 23.11.2004, 23:30

pockat, ja jsem k termostatu dostal takovy gumovy krouzek ktery se nasadi po obvodu na termostat a s tim uz to do toho osazeni nesedne... pamatuju, ze na starym taky byl.. menil jsem totiz uz v unoru a ted jsem zjistil, ze zase motor nemuzu zahrat.. termostat otevreny nebyl, tudiz tipuju ze to bylo zpusobeno tim, ze jsem nedal ten gumovy krouzek,... ted jsem z toho jelen, mam tam ten gumovy krouzek dat nebo ne ? je to gumovy krouzek po obvodu rozriznuty a nasadi se na termostat ... samozrejme ze jsem ho daval pruzinkou dovnitr :) ale jak rikam, je celkem husty bez toho tesneni ho udrzet uprostred, kdyz tim vlastne nesedne do toho osazeni...
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

idanow
user
Příspěvky: 418
Registrován: 14.10.2004, 08:36
Bydliště: malacky, sk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od idanow » 24.11.2004, 08:01

ked som menil termostat, ziadny gumovy kruzok tam nebol... sadol uplne presne, tesnenie som vystrihol nove sam z klingeritu (ci ako sa to pise ;-)) a pohoda

Michal

Příspěvek od Michal » 26.11.2004, 17:15

Žádný gumový kroužek tam nepat?í.Original je tam takové to papírové t?sn?ni.Pro jistotu to namaž ješt? pastou a nezapomen dát dirku nahoru,at ti utíkají bublinky ven.To? vše,jiný problem v tom není.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů