Klepani z motoru... co to je ?

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Klepani z motoru... co to je ?

Příspěvek od Petr » 16.01.2005, 22:51

Na volnobeh mi motor vydava podivny zvuk.. takove pravidlene dute klepani.. hodne je slyset ve vufuku, respektive z pod auta , kde se ozyva v prazdnem katalyzatoru...
Katany poslouchal a nasel, kdyz dal ucho nad ten cernej kryt rozvodaku, tak to v presne te same frekvenci jako to klepani vydava divny zvuk jakoby od remenu.. Muze to zpusobovat natazeny rozvodak ? jeste jsem ho nemenil co auto mam :oops: ale kdyby byl uz takhle nacaty, nerozerval by se, kdy jsem nekolikrat motor tocil do 7 000 ??

Poradte jak to identifikovat, co to muze byt, nechce se mi moc odstrojovat pul motoru abych menil rozvodak, kdyz to jim nebude :o((

Pripade nemuze to byt hydrostel? jak se ozyva, kdyz klepe zdvihatko?
V motoru to urcite neni, jde to z vrchu, od hlavy, nebo rozvodu..
Diky za rady..
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
Mr.FU
user
Příspěvky: 213
Registrován: 27.09.2004, 14:46
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.FU » 17.01.2005, 09:15

Asi ti takhle z voleje neporadím, ale spíš bych nabídl vylu?ovací metodu. Na hydroštely to nevypadá, já mám te? rozebranej motor a mám je tak tuhý, že se pohnou jen ve sv?ráku, nicmén? mi neklepaly. Co se týká rozvo?áku, tak rozhodn? nic nezkazíš, když ho vym?níš. A p?l auta kv?li tomu rozebírat nemusíš, zase tak d?sný to není. Nicmén? ani kv?li rozvo?áku by nic tímto stylem klepat nem?lo. Navíc se zvuky v motoru dost rozléhají. M? mlátila klika a kdybych si nevlezl pod auto tak bych možná i v??il tomu že je to zezhora. Podle toho popisu to m?že být víc v?cí, zkus to p?iblížit, lépe popsat.
Nissan 200SX, r.v. 1990.
Nový lak.
GO Motoru.
Nové turbo.
A jezdí :-)

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 17.01.2005, 10:16

Klidne to muze byt ventil, treba hned na prvnim valci. To je slyset jak ve vyfuku, tak u hlavy.

Katany
user
Příspěvky: 911
Registrován: 05.10.2004, 17:35
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepani z motoru... co to je ?

Příspěvek od Katany » 17.01.2005, 13:34

Petr píše:Na volnobeh mi motor vydava podivny zvuk.. takove pravidlene dute klepani.. hodne je slyset ve vufuku, respektive z pod auta , kde se ozyva v prazdnem katalyzatoru...
Katany poslouchal a nasel, kdyz dal ucho nad ten cernej kryt rozvodaku, tak to v presne te same frekvenci jako to klepani vydava divny zvuk jakoby od remenu.. Muze to zpusobovat natazeny rozvodak ? jeste jsem ho nemenil co auto mam :oops: ale kdyby byl uz takhle nacaty, nerozerval by se, kdy jsem nekolikrat motor tocil do 7 000 ??

Poradte jak to identifikovat, co to muze byt, nechce se mi moc odstrojovat pul motoru abych menil rozvodak, kdyz to jim nebude :o((

Pripade nemuze to byt hydrostel? jak se ozyva, kdyz klepe zdvihatko?
V motoru to urcite neni, jde to z vrchu, od hlavy, nebo rozvodu..
Diky za rady..
Sundej ten sedivej kryt u kteryho sme to poslouchali a prohlidni rozvodak, ja mam takovej pocit ze tam spis jakoby o neco drhnul ... nebo muzem zmerit komprese jestli chces :twisted: kazdopadne rozvodak vymen ... urcite tomu neublizis ... :wink:

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 17.01.2005, 14:48

A co s tim ventilem ??podpaleny ? mam pocit ze to zaclo delat po te me projizdce na dalnici s chudou smesi, kdyz jsem pritavil svicky..
Zkousel jsem dat za vyfuk papir.. no a vzdy kdyz to vyda ten zvuk tak ten papir odletel od vyfuku.. proste on nebyl permanentne oddaleny, ale pravidlene odletaval presne v intervalech toho klepani...

to katany :
ten rozvodak mi ale prijde, ze by nebyl slyset ve vyfuku ... a ono se to nejvice rozliha ve vyfuku a pak je to slyset z motoru nahore.. ach jo
No a kompres ne, jen bych si zbytecne kazil iluze :)) jede to ? jede .. jede to pekne , zere to jak ma a to mi staci, ja nerypu do veci zbytecne, dokud funguji, ony pak vetsinou prestanou :)))
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Katany
user
Příspěvky: 911
Registrován: 05.10.2004, 17:35
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katany » 17.01.2005, 23:23

Petr píše: to katany :
ten rozvodak mi ale prijde, ze by nebyl slyset ve vyfuku ... a ono se to nejvice rozliha ve vyfuku a pak je to slyset z motoru nahore.. ach jo
No a kompres ne, jen bych si zbytecne kazil iluze :)) jede to ? jede .. jede to pekne , zere to jak ma a to mi staci, ja nerypu do veci zbytecne, dokud funguji, ony pak vetsinou prestanou :)))
:D dobre delas ... kdyz se v tom budes vrtat tak zkoncis jako ja :evil:

Uživatelský avatar
Piettro
user
Příspěvky: 499
Registrován: 27.12.2004, 21:52
Bydliště: Teplice nad Bečvou (Bohumín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piettro » 17.01.2005, 23:25

Petr píše:A co s tim ventilem ??podpaleny ? mam pocit ze to zaclo delat po te me projizdce na dalnici s chudou smesi, kdyz jsem pritavil svicky..
Zkousel jsem dat za vyfuk papir.. no a vzdy kdyz to vyda ten zvuk tak ten papir odletel od vyfuku.. proste on nebyl permanentne oddaleny, ale pravidlene odletaval presne v intervalech toho klepani...

to katany :
ten rozvodak mi ale prijde, ze by nebyl slyset ve vyfuku ... a ono se to nejvice rozliha ve vyfuku a pak je to slyset z motoru nahore.. ach jo
No a kompres ne, jen bych si zbytecne kazil iluze :)) jede to ? jede .. jede to pekne , zere to jak ma a to mi staci, ja nerypu do veci zbytecne, dokud funguji, ony pak vetsinou prestanou :)))
Recht. Pokud to jezdi nech to byt. Az to nepojede bude uz pozde :shock:

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 18.01.2005, 18:45

Jenomze az to nepojede, hnedka budu vedet, cim to bylo, aspon si usetrim hledani :)
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
Piettro
user
Příspěvky: 499
Registrován: 27.12.2004, 21:52
Bydliště: Teplice nad Bečvou (Bohumín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Piettro » 18.01.2005, 19:21

Petr píše:Jenomze az to nepojede, hnedka budu vedet, cim to bylo, aspon si usetrim hledani :)
:wink:

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 20.01.2005, 10:34

Ten ventil se muze jen lepit - mne to dela jeden vyfukovy na jednom valci a to jeste nepravidelne, jen nekdy v zavislosti na povetrnostnich podminkach a mnozstvi polarnich motylu ve vzduchu :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů