PROTO?ENÉ ŠÁLY NA MÉ KLICE.....ANEB UŽ VÍM PRO? TO TAK MLÁTÍ

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
Spike
user
Příspěvky: 218
Registrován: 08.01.2005, 21:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spike » 01.06.2005, 00:01

No chlapi, jak tak koukam, tak Michal z Frydku je docela cislo. Sou na nej docela vychvalujici se hlasky. :lol: Ten asi dela repase motoru a turba tak, ze vse jen vycisti a vrati zpet :twisted:
Červená RS13 ´90
- ve fázi přestavby

Conrad
user
Příspěvky: 450
Registrován: 15.10.2004, 12:44

Příspěvek od Conrad » 01.06.2005, 10:26

Spike píše:No chlapi, jak tak koukam, tak Michal z Frydku je docela cislo. Sou na nej docela vychvalujici se hlasky. :lol: Ten asi dela repase motoru a turba tak, ze vse jen vycisti a vrati zpet :twisted:
A nebude to prost? tím že ud?lat dob?e GO není tak jednoduché :?, tak jak si tady každý myslí :(
Naposledy upravil(a) Conrad dne 01.06.2005, 10:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 01.06.2005, 10:28

Spike píše:...Ten asi dela repase motoru a turba tak, ze vse jen vycisti a vrati zpet...
No, to asi ne, protoze mne menil turbo kus za kus - repasovane za moje, ktere poustelo olej do vyfuku. To nove rozhodne nevypadalo jako "jen vycistene" a jezdi 8 mesicu na 1bar bez problemu. Stav jsem kontroloval naposled v nedeli (29.5.) a je naprosto O.K. Dostal jsem i novy snek, ten muj mel min. mezeru cca 1mm a max. 3.5 mm, takze to ani poradne netlacilo. Puvodne mi to delali ve "znackove" firme za "znackove" penize... No a mimo jine delal motor treba Sprinterovi a ten si, pokud vim, taky nestezuje. Momentalne je bez internetu, ale mluvil jsem s nim naposled pred tydnem...

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 01.06.2005, 10:44

Conrad píše:...A nebude to prost? tím že ud?lat dob?e GO není tak jednoduché :?, tak jak si tady každý myslí...
No, udelat to dobre snad neni az tak uplne slozite, problemy se daji urcite cekat tehdy, kdyz se neco zanedba, nebo se udela jen castecna GO (vymeni se jen nektere dily kvuli financni uspore atd.).

Muj nazor: Problemy se muzou objevit vzdycky. Otazka je, jak se k jejich reseni postavi ten clovek, ktereho se to tyka. Ja se 2x spalil u radoby "odbornych" firem a stalo me to dost penez. Jednali se mnou pekne ojebavkovym zpusobem (udelal jsem chybu, vzal jsem to levneji bez papiru, a kdyz jsem mel po 500km problem, tak rekli, ze kdyz nemam papir, tak to resit nebudou). Pritom si to tam museli dost dobre pamatovat... Ja si myslel, ze bez papiru znamena, ze ja si to nepotrebuju dat do ucetnictvi, oni taky ne, ja o nic neprijdu (dokonce neco usetrim) a oni ve vysledku taky, ale ze zodpovednost za svou praci neodmitnou. Asi jsem se prepocital....

Uživatelský avatar
Hynek
user
Příspěvky: 1124
Registrován: 06.10.2004, 18:47
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Hynek » 01.06.2005, 10:55

klidn? Jirko napiš co ty bylo za firmy, at si dají pozor i ostatní. já posílám turba do TURBO CZ zatím sem byl spokojenej.

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 01.06.2005, 12:33

Hynek píše:klidn? Jirko napiš co ty bylo za firmy, at si dají pozor i ostatní. já posílám turba do TURBO CZ zatím sem byl spokojenej.

muzu vice info nebo link? dik...

Uživatelský avatar
swed
user
Příspěvky: 707
Registrován: 07.10.2004, 14:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od swed » 01.06.2005, 13:02

doublejay píše:No, udelat to dobre snad neni az tak uplne slozite, problemy se daji urcite cekat tehdy, kdyz se neco zanedba, nebo se udela jen castecna GO (vymeni se jen nektere dily kvuli financni uspore atd.)
p?esn? a co vím tak to Michal p?kn? ojebal a ud?lal jen ?áste?ný p?ebrus spodku aby ušet?il a když jsem s ním tedka mluvil tak by to byl schopný ud?lat klidn? znova...jen opravit tu šálu a ojnici. Tak klika je taky p?kn? dod?laná ?áste?nýma GO místo aby tam dal jinou....
Mazda 6 2.0 107kw + Laguna 1.8 88kw
EX. RED 200SXS13 1992 - 210PS

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 01.06.2005, 13:10

Hynek píše:klidn? Jirko napiš co ty bylo za firmy, at si dají pozor i ostatní. já posílám turba do TURBO CZ zatím sem byl spokojenej.
Kdyz jsem to auto koupil, turbo zralo olej (na 90km asi litr...). Bylo to v Rema Turbo Strakonice. Po cca 500km uletela vstupní lopatka (asi nevyvazili) a prosla skrz az do IC. Reklamaci neuznali pro absenci papiru, ale opravu udelali "za cenu materialu". Celkem cca 38000,- a temer 3 mesice ztraceneho casu. Dotycny technik udajne havaroval na kole a nikdo jiny se mu v tom nechtel vrtat. Je to ale uz 4 roky zpatky.

Uživatelský avatar
Hynek
user
Příspěvky: 1124
Registrován: 06.10.2004, 18:47
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Hynek » 01.06.2005, 13:15

muzu vice info nebo link? dik...
http://www.turbo-cz.cz

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 01.06.2005, 16:04

Zdravím pánové!!!

Vidím, že máte užasné téma, ke terému bych se m?l vyjád?it.
Za prvé m? mrzí od Sweda že je tak úžasný a dokáže pomlouvat za zády a p?i tom mi po?ád volá a chce rady. No nevadí.
Takže, co se tý?e toho tak diskutovatelného motoru, tak ur?it? nevíte, že v n?m bylo vadné olejové ?erpadlo, kv?li kterého odešly dv? turba a samoz?ejm? se na?nul ten šálek, ale pro ty, kte?í tomu nerozumí a jsou pouze teoretici je to nepochopitelné.
Mímochodem motor pochází od katanyho, kterého jsem upozor?oval na to, že ten motor není ideální a on mi ?ekl že ho chce hodit do n?jakého auta, které ma na prodej.
Dále také ?íkám, všem komo ud?lám motor, že je d?ležitý tlak oleje tak si ho musí p?ekontrolovat. Takže pokud je špatný d?íve nebo pozd?ji se p?id?e. Tak pozor na to panové.
Jinak k mé práci!!
Pro ty nezasv?cené ned?lám jenom nissany, ale také spoustu jiných motor nap?. Imprezy, coswordy aj.
A mimochodem d?lám to proto, že m? to baví a né abych n?koho podvedl!!!!!!

Ps: Nové olejové ?erpadlo stojí cca6000 a né každý ho chce. Takže to zkuste se nad sebou zamyslet než n?koho p?edem odsoudíte!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
swed
user
Příspěvky: 707
Registrován: 07.10.2004, 14:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od swed » 01.06.2005, 17:39

Jsem rád že ses k otmu vyjád?il.Na každém je n?co a máš sv?j názor a n?co co tu píšeš musím uznat. Já kupoval hlavn? motor, který je ok a bude chodit...a to, že jsem koupil vraždu je fakt skv?lý. Nevím na kolik za to t?eba m?žeš ty Michale a jak jste se p?esn? dohodli s Katanym když si to nechal d?lat u tebe-to ješt? vy?ešíme!. O motor jsem se staral jak to šlo nejlépe a zjistit , že tam je upln? ko ?erpadlo s košem roztrženým je moc p?kné, že jsem to zjisil až já když tam byla d?laná generálka spodku. NAvíc z toho motoru dnes vylezlo , že má v háji kompletn? aj výbrusy válc? a bude t?eba dát nový písty atd. Ten motor nikdy nebyl v po?ádku. sere m? to a mám po krk toho vrážet prachy zbyte?n? do ko motoru......
Mazda 6 2.0 107kw + Laguna 1.8 88kw
EX. RED 200SXS13 1992 - 210PS

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 02.06.2005, 22:03

To co sem psal Michal s tím ?erpadlem je naprostá pravda,už jsem to cht?l ?íct p?ed tím,byl tady n?kde odkaz na firmu co je schopná ho vyzkoušet,pop?. snad i repasovat,nevíte n?kdo kde to je?Jinak to co se Ti stalo,bych spíš p?isuzoval tlaku oleje,než špatn? ud?laný práci,pokud by tam bylo n?co mechanicky špatn?,poznal bys to ur?it? mnohem d?ív,nicmén? jak jste se dohodly do toho nevidím......

Uživatelský avatar
Andeer
user
Příspěvky: 293
Registrován: 28.02.2005, 14:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andeer » 03.06.2005, 00:45

to je težko ... neni generalka jako generalka .. pokud nekdo chce zgeneralkovat motor za co nejnizsi penize tak se neni cemu divit ze je to polovi?ata generalka.

ja jsem po?ital generalku na nisana m?la by vyjit okolo 35tisic k? se všim všudy. pokud se nevymeni olejove ?erpadlo p?i generalce neda se to nazyvat generalkou ale ?aste?nou opravou! ?ili chyba neni na žadne stran?
Nissan 200sx 92'
cervena b., dovoz nemecko
repas turbo od michala - jede fajně
Intercooler avia, BOW MK2, iridium IQ20, 1.1BAR , CHIP stage1, mobil1 5W50

Uživatelský avatar
Spike
user
Příspěvky: 218
Registrován: 08.01.2005, 21:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spike » 04.06.2005, 09:30

U Ahry by se komplet i s cerpadlem dala udelat mam dojem do 30 000,-
Červená RS13 ´90
- ve fázi přestavby

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů