SLUŠNEJ ZESILOVA? DO AUTA RODEK R2100A :O)

je nutný vysvětlení?! :)
Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen » 21.05.2005, 13:52

jo to bych bral ja mam jen 2x300WRMS
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 21.05.2005, 14:27

Já mám takovou kompromisní kombinaci - Autorádio s CD Sony (rádio mizerné, nic moc citlivost, ale CD hraje jak z praku a neská?e ani se sníženými pružinami a sportovními tlumi?i :D ). Rádio má 4 výstupy na repro + 2x cinch vstup na externí signál + 4x cinch na zesilova? (p?ední - zadní). Rádiem krmím nap?ímo originální repro v aut?, k t?m p?edním mám ud?lanou výhybku a p?idané samostatné výšky, u t?ch zadních totéž + t?ípásmo MTC na zadním platu (dob?e basují). K tomu mám k montáži p?ipravený zesík Magnat 2x150W nebo 1x 300W sinus (DIN) v m?stku s aktivní laditelnou výhybkou (pokud se použije na subwoofer). Takže stereo cinchové výstupy z rádia povedou do zesíku, tam se slou?í levý + pravý kanál, aktivní výhybkou se naladí filtr typu dolní propust, m?stkov? (bridge) se to zesílí a krmí se tím 240W roura od MacAudio. Výrobce slibuje, že p?ežije krátkodobé špi?ky až 480W, ale to už bych asi nep?ežil já nebo okna v aut? :lol: Pro tohle ?ešení jsem se rozhodl hlavn? proto, že NEJV?TŠÍ VÝKON je pot?eba na basech (na to už rádio nesta?í) a já mám vrnivé, pevné basy rád, nevyjde to tak draho, mn? to sta?í (nehodlám jezdit po m?st? a ozvu?ovat tuc-tuc ulice a nev??ili byste, jak moc silný je výkon 1W sinus, když hraje jen ve st?edech a výškách...

Trocha teorie: b?žný rozsah korekcí výšek a hloubek na autorádiích i bytových hi-fi komponentech je 12dB do plusu i mínusu (zvýrazn?ní/potla?ení). Ob?as najdeme za?ízení s rozsahem 15dB. Pokud p?idáme na regulaci bas? (bass) polovinu rozsahu (+6dB), vzroste požadavek na výstupní výkon až ?TY?IKRÁT. T.j. hrajeme 10W, p?idáme basy o polovic a ono to chce od zesilova?e i reproduktoru 40W. U výšek (treble) je to p?ibližn? polovina, tedy DVOJNÁSOBEK. Nez?ídka ale potkávám šílence, co mají basy i výšky na doraz... To na basech d?lá až osminásobný požadavek na výstupní výkon (!!!!!) Z 10W je najednou 80, a to žádné rádio nedá ani v sou?tu všech svých výstup?...

Pokud rádiu pom?žeme zesilova?em + subbasovou bednou, m?žeme na korigování bas? zapomenout. Protože platí teorie, že basy se ší?í VŠESM?ROV?, sta?í JEDINÝ SUBBASOVÝ REPRODUKTOR se zesilova?em. Tím získáme plný výkon pro st?edy a výšky a takových 60W z rádia v t?chto pásmech je až až... M?žu potvrdit, že to spolehliv? p?erazí kravál z mé holé roury bez tlumi?? a rezonátor?, kterou mám namísto vejfucku. Ale to už se v aut? fakt nedá vydržet :P

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů