Je libo pořádný turbo?

tipy na zajímavé weby, shopy atd
Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 28.11.2005, 23:05

ad vsichni naučte se číst mezi řádky a nedělejte na mne přitroublý smajlíky dyt sem psal

samozřejmě, že je to nafta a mín se točí, ale jen tak pro info

tak je to snad jasný, že vím o čem je řeč

ta voda je hlavně přínosem pro rychlejší schlazení po odstavení motoru jinak za provozu stačí olej

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 29.11.2005, 08:59

To by som chcel vediet naco japonci pouzili turbo s vodnym chladenim. Resp. naco sa potom take turbo vyraba. Urcite to musi mat nejaky dovod.

Aj mne sa kamos so servisu cudoval ze tam mam turbo s vodnym chladenim.
Nissan 200SX S13 1990

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 29.11.2005, 09:03

tamo píše:To by som chcel vediet naco japonci pouzili turbo s vodnym chladenim. Resp. naco sa potom take turbo vyraba. Urcite to musi mat nejaky dovod.

Aj mne sa kamos so servisu cudoval ze tam mam turbo s vodnym chladenim.
nie je otazka preco to pouzili japonci. japonci pouzily znacku Garrett. A preco to pouzil Garrett? Ked si poriadne precitas ten odkaz na sxoc fore tak tam najdes citaciu priamo od Garrett, kde sa vysvetluje funkcia a ucel vodneho chladenia. A samozrejme, aj samotny Garrett vyraba tie iste turba s aj bez vody.

Este raz opakujem, vobec nie je podstatny ani tak ucel, ako to ze turba su dlhodobo odskusane aj bez vody (ci uz s odpojenou vodou alebo priamo verzia bez vody) a to bez akychkolvek problemov......

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 29.11.2005, 09:25

no docela by mě zajímalo srovnání životnosti 2 stejnejch turb - jedno s vodou a druhý bez na stejnym autě ve stejnym provozu.
chápu, že pro chlazení a mazání je nejdůležitější olej a ta voda je tam jen jako blbuvzdorná pojistka, ale stejně si myslim, že ten střed s vodou bude o trochu líp chlazenej, nemluvě o rychlejšim ohřátí vody v motoru, jak se psalo na UK foru.
zajímalo by mě o kolik míň turbo bez vody vydrží, když se pro něj naskytne nepříznivá situace, jako třeba chcípnutí motoru, kterej bude hodně zahřátej a podobně ...
a prostě si říkám, proč za skoro ty samý peníze nekoupit turbo, který je chlazený vodou ...

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 29.11.2005, 09:33

Martin_534 píše:a prostě si říkám, proč za skoro ty samý peníze nekoupit turbo, který je chlazený vodou ...
ale otazka bola predsa postavena inak.....niekto uz turbo bez vody ma....ked je moznost, nech sa paci, za tu istu sumu nie je o com rozmyslat. Ale na turbocalculator su turba BEZ vodneho chladenia a otazka bola ci sa toho treba bat......

a na 200sx asi tazko spravis test zivotnosti turba v beznej prevadzke, pretoze nikdo sa na 200sx bezne nevozi, niekdo dokonca pouziva tlak 1.3bar na T25, co beznej prevadzke urcite nezodpoveda :wink: 8) (len srandujem 8) ).
Podstatne ale je, ze turba bez vodneho chladenia BEZ PROBLEMOV obstali v NEBEZNEJ prevadzke, na sprintoch a okruhoch. No ale zistovat zivotnost za takychto okolnosti je dost narocne......
Ale vsak sa trochu prehrabte na nete aj vy, vsetky dokazy chcete odo mna 8)

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 29.11.2005, 10:02

raddy píše: ale otazka bola predsa postavena inak.....niekto uz turbo bez vody ma....ked je moznost, nech sa paci, za tu istu sumu nie je o com rozmyslat. Ale na turbocalculator su turba BEZ vodneho chladenia a otazka bola ci sa toho treba bat......
aha, takže moje chyba, já myslel, že tam maj obě verze a 2x poslali bez vody

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 04.12.2005, 13:23

No já z toho byl taky vykulenej,nakonec mě Raddy přesvědčil.Teď mám dilema jestli to pro zajetí rovnou postavit se svodama T 3 a komplet úpravama,nebo to zajet jako serii.Je jasný co je lepší pro motor,jen jsem línej to pak překopávat,navíc nevím jak to zvládnu časově.

Uživatelský avatar
Andeer
user
Příspěvky: 293
Registrován: 28.02.2005, 14:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andeer » 04.12.2005, 14:04

když jsem otevřel za bileho dne kapotu od octavky RS a viděl do červena rozžhavené turbo ktere osvětlovalo motorový prostor tak bych si to vodni chlazeni i nechal
Nissan 200sx 92'
cervena b., dovoz nemecko
repas turbo od michala - jede fajně
Intercooler avia, BOW MK2, iridium IQ20, 1.1BAR , CHIP stage1, mobil1 5W50

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 04.12.2005, 14:10

Při představě že půjde voda přes takhle rozžhavený turbo,mám dojem že to může spůsobit spíš problém s natlakovaným chladícím systémem,ale v seriovejch autech je to něco jinýho,každej výrobce to má otestovaný.

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 04.12.2005, 15:18

tak jsem si skusmo rozebral uvařenýho gareta a ta voda v něm prochází jen pod povrchem středového dílu a má pravděpodobně za úkol, pouze ochlazovat středový (asi litinový ) díl,

at to vsichni pochopí je obal, průtok vody, obal, průtok oleje, hřídelka v bronzových provrtaných pouzdrech kterou při mazaní chladí olej

jiný význam asi nemá, jelikož voda po nastartování v tomto případě nestihne ohřát olej, protože ten se spíše ohřeje od rozpáleného turba, a jediné na co to může mít vliv, tak při odstavení motoru po delší jízdě, je ta voda schopná pomoci uchladit i s olejem celé turbo

Uživatelský avatar
Spike
user
Příspěvky: 218
Registrován: 08.01.2005, 21:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spike » 04.12.2005, 23:23

Asi tak nejak :wink:
Červená RS13 ´90
- ve fázi přestavby

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů