Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym ladom

jak na to :-)
Odpovědět
geegaladriel
user
Příspěvky: 217
Registrován: 21.09.2008, 01:49

Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym ladom

Příspěvek od geegaladriel » 11.05.2013, 23:11

Tato metoda je omnoho lepsia ako puzitie teplovzdusnej pistole. Vyhody spocivaju hlavne v rychlosti, gumoasfalt zacne praskat a odlamovat sa za par minut, mozno aj sekund po styku so suchym ladom, nenadychate sa vyparov ktore vznikaju pri ohrievani gumoasfaltu, zakladny nater pod protihlukovou izolaciou ostane neposkodeny narozdiel od spachtle ktora ohriaty a zmaknuty lak skrabe az do kovu, a zbytocne sa neprehrievaju plechy a spodny nater pod nim, kable atd... Jedinu malu nevyhodu vidim v cene, mna vyslo cele auto okolo 16 euro, ale neodstranil som gumosfalt z vertikalnych ploch(lemy zadnych blatnikov, stredovy tunel). Usetri vsak tolko casu, ze sa vam tych 16 eur vrati.
Suchy lad dodavaju vo forme blokov, peliet a mikropeliet. Ja som pouzil formu peliet, ktora sa vsak neda pouzit na sikme plochy, kedze sa skotula. Je vsak idealna na rovne plochy kedze sa krasne rozsype, mne stacilo na cele auto 10kg. Vhodne je kupit pelety na rovne plochy a aj bloky na sikme plochy, ktore sa daju jednoducho prilozit, co ma vsak napadlo az nasledne, takze este dokupim bloky a odstranim zvysky.

Nástroje/pomocky, ktoré potrebujete: Gumene kladivo, rukavice, ktore velmi dobre izoluju, polystyrenove boxy na prepravu suchého ľadu (maju ich v metre na oddeleni ryb a plodov mora, 5kg box stoji 1euro) alebo tasku na lad/ice bag(maju ju napr.v bille, metre), ak nemate boxy, ktore su vhodnejsie, ja som pouzil aj alobal a ice bag na zakrytie ladu po aplikacii, aby mi dlhsie vydrzal, lopatku na neberanie ladu a metlicku na premiestnovanie ladu po karoserii.
Pevny CO2(suchy lad): Da sa dostat napriklad tu: http://www.messer.sk/Produkty__a_riesen ... index.html (bral som od messer za 16eur 10kg)
http://www.suchylad.sk/Home.html
http://www.linde-gas.sk/sk/products_and ... index.html
Postup: Odstrojite interier (na kompletne ocistenie karoserie je nutne vybrat cely koberec tzn. povolit palubovku), vysypete lad na gumoasfalt a cakate kym zacne pukat/praskat a ked dopraska, presuniete ho na ine miesto, ked mate 10kg na cele auto. Vydrzi pomerne dlho, samozrejme je dobre pracovat na cim studensom mieste, idealne v zime, ked je -25 to by stacilo snad aj 5kg na cele auto. Potom trieskate gumenym kladivom po miestach ktore sa uplne neodlepili, vyhodite gumoasfalt a hotovo. Kedze sa neposkarabal zakladny nater, nieje potrebne osetrovat plechy. Pripravte sa vsak na vyvaranie, kedze pod gumasfaltom urcite objavite hrdzu.
Přílohy
mini-IMG_9968.JPG
mini-IMG_9969.JPG
mini-IMG_9970.JPG
Naposledy upravil(a) geegaladriel dne 20.05.2013, 21:29, celkem upraveno 4 x.

geegaladriel
user
Příspěvky: 217
Registrován: 21.09.2008, 01:49

Re: Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym la

Příspěvek od geegaladriel » 11.05.2013, 23:13

prva seria fotiek
Přílohy
mini-IMG_9964.JPG
mini-IMG_9965.JPG
mini-IMG_9966.JPG

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym la

Příspěvek od OndraS13 » 12.05.2013, 06:56

Peknej navod ....
Chtel jsem to delat ale nemoznost sehnani sucheho ledu me od toho odradila - napadlo me pak jeste CO2 hasici pristroj ale to nevim jestli by fungovalo :-/
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym la

Příspěvek od Trinom » 19.05.2013, 17:33

V Linde koupit nejde? To bych se divil.
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

Uživatelský avatar
TSSS
user
Příspěvky: 410
Registrován: 12.06.2012, 21:34
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym la

Příspěvek od TSSS » 20.05.2013, 05:33

Super návod :wink: Asi to vyskúšam hoci už som polovičku tlmenia odstránil ale aspoň nabudúce už budem vedieť ako na to!
Weekend car: Nissan 200sx s13 CA18DET - build in progress
Daily car: BMW E46 325i SMG - custom výfuk z 330i
BMW E46 323i - sold
Škoda Felicia Combi 1.3 LPG :lol:

Uživatelský avatar
DragonART
user
Příspěvky: 1935
Registrován: 04.09.2007, 16:32
Bydliště: Pardubice

Re: Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym la

Příspěvek od DragonART » 20.05.2013, 11:28

Trinom píše:V Linde koupit nejde? To bych se divil.
Jasně že jde :) jen otázka co si za to řeknou plus dovezení....

http://www.linde-gas.cz/cs/produkty_and ... index.html
SR20DET swapped RS13
2007-2011 CA18DET - stock
2011-2018 SR20DET - stock
2019-???? SR20DET - build

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym la

Příspěvek od Trinom » 20.05.2013, 17:45

Mám za to, že si to jde vyzvednout i osobně. Já mám na tyhle srandy jinej zdroj, ale tím nejde protlačit moc velký množství.
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

geegaladriel
user
Příspěvky: 217
Registrován: 21.09.2008, 01:49

Re: Odstranenie protihlukovej izolacie/gumoasfaltu suchym la

Příspěvek od geegaladriel » 20.05.2013, 21:25

Tieto spolocnosti maju viacero odbernych miest v ramci CR a SR, doprava na odberne miesto je samozrejme v cene sucheho ladu. Ja som si suchy lad vyzdvihol osobne na odbernom mieste. 10kg ma vyslo 16 euro, podobna cena bude aj v CR. Ked mas dobre izolovanu nadobu/kontajner suchy lad si udrzi teplotu aj 5 hodin, kedze som ho mal prebytok, asi po 5tich hodinach od prevzatia som zacal odstranovat izolaciu na dalsom aute, a islo to bezproblemov, keby som ho mal vopred odstrojene, spravil by som ho komplet.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů