postovny a dane pri nakupu mimo eu

jak na to :-)
Uživatelský avatar
mikyc
user
Příspěvky: 328
Registrován: 09.12.2005, 18:10
Kontaktovat uživatele:

postovny a dane pri nakupu mimo eu

Příspěvek od mikyc » 28.02.2006, 10:14

Dily muzete kupovat za draho v cr (a hoodne omezena nabidka), pripadne od streetracera(nemam ho rad) a nebo ze zahranici..(od firem, jednotlivcu z for nebo z ebaye) :)
Mam dobre zkusenosti s nakupovanim z USA. V usa maji v porovnani s EU hodne moc nahradnich dilu. Koupil jsem nekolik veci od par lidi na sr20forum.com - uzivatele maji reference podobne jako na ebay. Jediny problem je, ze musime platit clo a dan za kazdej balik, kterej je drazsi nez $45 a neni poslanej jako DAREK(jako darek vam zbozi v pohode poslou samostatny tuneri, ale firmy nebo vetsi ebay prodejci ne). Me prisly dva baliky pojisteny na $700, ale nakonec jsem se s Ceskou postou 'domluvil' a pomoci odesilatele jim vysvetlil, ze ty veci co jsou v baliku jsou uplne bezcenne, takze nakonec chteli jen asi 1000,-:) Musel jsem napsat vyjadreni o tom co v tom je a jakou to teda ma realnou cenu. Dalsi balik mi prisel fedexem a byl pojistenej na $135. S fedexem se VUBEC nedalo domluvit, proste jsem to tejden zkousel ale nakonec jsem tu dan zaplatit musel - taky asi 1200,-
Dalsi baliky uz mi prodejci posilali jako Darek, takze to probehlo v klidu. Jo a jeste jednu vec jsem zjistil. Ceska posta je ve stejne budove a ve stejnym patre jako celni urad, takze mozna prave proto to bylo tak v pohode s ceskou postou.
Mozna to je vsem jasny, pokud vam nekdo neco posle z usa jejich USPS, prijde to ceskou postou. Pokud pres fedex, prijde to ceskym fedexem:)
Fedex byl ale celkove mnohem rychlejsi - asi tyden, ceska posta/usps skoro mesic.

Kdyz si neco koupite v EU, tak nemusite platit nic. V nemecku jsem nenasel skoro nic, v UK sice trochu jo, ale nic jsem odtamtud nakonec nevzal. Zadnej jinej jazyk neumim, takze jsem se zabydlel na sr20forum.com. Tam ta for sale sekce fakt fici:)

Jo a americani jsou fakt hodne vstricni. Jeden mi nabidl, ze mi koupi spojku z jgycustoms.com, necha si ji poslat k sobe a pak mi ji posle spolecne s downpipe.. Sou v pohode a jsou radi, ze pomuzou nekomu nakonci sveta. Ale taky jsou mezi americanama podvodnici. Na sr20forum maji celkem solidni blacklist, takze je treba nakupovat od overenych lidi - vzdycky si toho cloveka vyhledam na ebayi, jinych forech a taky googlem.

Celkove je nakupovani v usa a placeni paypalem fakt pohoda - fakof cagheky rejsrs :)

LittleBoby
user
Příspěvky: 355
Registrován: 16.01.2006, 19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LittleBoby » 28.02.2006, 11:11

Zajimalo by me jak je vyresene pisemne a v pojisteni to ze balik je poslany jako darek? Na kolik je ten balik pojisteny a kde presne je napsano ze je to darek?

Mam tu zkusenost, ze kdyz mi doslo neco z USA a nebyla prilozena faktura, tak se automaticky brala jako cena cena pojisteni a pres to nejel vlak. Samozrejme, ze posilat balik uplne bez pojisteni je ale taky hazard.

Uživatelský avatar
mikyc
user
Příspěvky: 328
Registrován: 09.12.2005, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyc » 28.02.2006, 11:20

LittleBoby píše:Zajimalo by me jak je vyresene pisemne a v pojisteni to ze balik je poslany jako darek? Na kolik je ten balik pojisteny a kde presne je napsano ze je to darek?
jedna vec je pojisteni - hodnota zbozi, kterou zadava odesilatel
a druha vec je typ zasilky - jsou tam takovy okynka(checkboxy) a odesilatel zaskrtne jestli to je: gift, documents,commercial sample, merchandise, explanation,returned goods, other

myslim, ze uzitecny by bylo i returned goods. Reknes jim, ze to byla reklamace neceho:) .. ale nevim nezkousel jsem..

Jo a jestli si budete objednavat novy zbozi, tak reknete odesilateli, at tam nedava zadnou fakturu nebo doklady, protoze oni do tech baliku asi lezou.

LittleBoby
user
Příspěvky: 355
Registrován: 16.01.2006, 19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LittleBoby » 28.02.2006, 11:25

JJ lezou do nich, kdyz neni zadany typ zbozi, tak to skoro vzdycky rozbali. Ten typ jsem si nevsimnul, ale pojisteni a cena zbozi to jsem na balikach nikdy nemel rozdelene, vzdycky jen cenu zbozi = na kolik je to pojistene = pro celniky cena baliku. Podle me to nam vsem stejne chodi na postu do prahy, ze ktere se to preposila po republice. Chtelo by to tam nejakeho znameho :D

Uživatelský avatar
mikyc
user
Příspěvky: 328
Registrován: 09.12.2005, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyc » 28.02.2006, 11:30

LittleBoby píše:JJ lezou do nich, kdyz neni zadany typ zbozi, tak to skoro vzdycky rozbali. Ten typ jsem si nevsimnul, ale pojisteni a cena zbozi to jsem na balikach nikdy nemel rozdelene, vzdycky jen cenu zbozi = na kolik je to pojistene = pro celniky cena baliku. Podle me to nam vsem stejne chodi na postu do prahy, ze ktere se to preposila po republice. Chtelo by to tam nejakeho znameho :D
sorry za nepresnost. jo je to presne takle:
cena zbozi = na kolik je to pojistene = pro celniky cena baliku

kdyby se balik (treba s turbem) nahodou ztratil tak ti nahradi jen $45 :) proto je lepsi gift. jenze jako gift to vetsinou nemuzou udelat firmy

LittleBoby
user
Příspěvky: 355
Registrován: 16.01.2006, 19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LittleBoby » 28.02.2006, 11:35

To je prave to na co jsem narazil taky, firma mi odmitla neprilozit fakturu, maximalne jsou ochotni snizit fakturacni cenu na maximalne 30% ceny puvodni, ale s tim rizikem, ze v pripade ztraty dostanes jen tuto cenu! :(

LittleBoby
user
Příspěvky: 355
Registrován: 16.01.2006, 19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LittleBoby » 28.02.2006, 11:38

Kazdopadne ne kazda zasilka se ridi stejnym pravidlem jako ostatni, jednou se mi stalo, ze balik za 280 dolaru mi prisel primo na postu na sidlisti a nic k nemu nebylo, ani clo ani DPH a byl nerozbaleny. Postovni urednice to 1/2 hodiny overovala v Praze a pak mi balik bez problemu vydala, takze nevim podle ceho to v Praglu diriguji :D

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 28.02.2006, 11:40

a ještě pozor, platí se i z ceny dopravy :(

LittleBoby
user
Příspěvky: 355
Registrován: 16.01.2006, 19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LittleBoby » 28.02.2006, 11:42

Martin_534 píše:a ještě pozor, platí se i z ceny dopravy :(
to vetsinou uhadam tak, ze prilozim vytisknuty cenik z internetu, samozrejme na nem upravim ceny ve Photoshopu, nejsem zadny becko ne :thumbright:
a podepisu prohlaseni, ze cena produktu je ta na ceniku a zbytek ze je doprava!

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 28.02.2006, 11:49

to je mazaný - mám se ještě co učit 8)

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blázen » 28.02.2006, 11:51

LittleBoby píše:
Martin_534 píše:a ještě pozor, platí se i z ceny dopravy :(
to vetsinou uhadam tak, ze prilozim vytisknuty cenik z internetu, samozrejme na nem upravim ceny ve Photoshopu, nejsem zadny becko ne :thumbright:
a podepisu prohlaseni, ze cena produktu je ta na ceniku a zbytek ze je doprava!
ty voe češi sou fakt vychcany národ :lol:
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

LittleBoby
user
Příspěvky: 355
Registrován: 16.01.2006, 19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LittleBoby » 28.02.2006, 11:56

Kdyz vim rad poradim, prece nebudeme statu cpat prachy do chrtanu, staci kdyz odevzdavam 30% vyplaty a zbytek na spotrebnich danich z benzinu atd.

Uživatelský avatar
mikyc
user
Příspěvky: 328
Registrován: 09.12.2005, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyc » 28.02.2006, 11:58

heheh ja sem delal neco podobnyho, nechtel jsem otravovat odesilatele, tak jsem to napsal za nej:

I declare, that I had send 2 packages to the Czech Republic. I send it to Jan XXX as a compensation for his help in programming and instalation of my web site. I gave him some parts from my 15 year old Nissan Sentra. Concretely: turbocharger, injectors, oil and water lines and pipes. It is a GIFT from me to Jan. It is very hard to value such parts, they are not sold very well. The demands for this parts in US is very low, but I hope they are valuable for Jan. I stated a price of $700 for the package because of the insurance. The parts in the package are worth $250, the other package could cost maximum $80.

rek bych jak to bylo cely vcetne podpisu atd, ale nechci udelat nakou chybu:)
...stacilo jim to emailem...
Naposledy upravil(a) mikyc dne 28.02.2006, 12:01, celkem upraveno 1 x.

LittleBoby
user
Příspěvky: 355
Registrován: 16.01.2006, 19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LittleBoby » 28.02.2006, 12:01

Taky pekny :lol: Uz to mam CTRL+C a CTRL+V ulozeny :D

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 28.02.2006, 18:50

LittleBoby píše:Taky pekny :lol: Uz to mam CTRL+C a CTRL+V ulozeny :D


To je nelegální kopírování obsahu bez souhlasu!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 135 hostů