Servis klimatizace, atd

jak na to :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Servis klimatizace, atd

Příspěvek od 935Baby » 23.06.2006, 17:25

Jelikož mám klimu od lonského července nenaplněnou tak jsem hledal pár informací. Hlavně jsem začal hledat také kvůli tomu že jsem slyšel o tom že když není systém naplněn tak se může poškodit (konkrétně kompresor, protože se uvnitř může tvořit koroze) Takže asi co nejdříve obětuji nějakých 500-1000Kč na servis - do té doby jsem na tom nechtel utrácet ale jestli se opravdu může něco pokazit když tam není plyn tak to ty peníze musím obětovat.

Našel jsem dobrá how to videa na servis klimatizace

http://www.id-usa.com/how_to_videos.asp

Dále jsem zkoumal co máme vlastne za plyn v klime:

měl by tam být typ R12 který je vsoučasné době již zakázán (ekologie) a nesmí se plnit do nových vozů ale do starých ano nebo lze použít alternativu.

Všechny systémy na vozech rok výroby 1994 a výše by měli mít nápln plynu R-134a

Na S13 je možné také porvézt záměnu plynu R12 na R-134a ale musí tam být nějaké modifikace - výměna plnicího portu atd.


Mimochodem věděli jse že když na S13 nastavíte proudění vzduchu na přední sklo (talčítko úplně napravo) tak se automaticky zapne klimatizace?
Suchý vzduch z klimy učinně odstranuje zamlžení.

Servisní intervaly:

- cca min.1x za měsic (i v zime) pustit na kratkou dobu klimu
- cca každé 3 roky nechat doplnit systém
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů