Zvedání auta

jak na to :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Zvedání auta

Příspěvek od 935Baby » 06.01.2007, 23:27

Zvedák který jsem použil:
Obrázek

Zvedání přední nápravy:

Bezpečnost především, zablokované zadní kolo
Obrázek

Povolit ruční brzdu a zařadit neutrál, protože je potřeba umožnit zadním kolům aby se mohla během zvedání předku pootáčet.

Pokud máte snížený podvozek nebo nainstalované nízkoprofilové pneu tak budete potřebovat něco jako je na obrázku aby jste dostali auto dost vysoko na to aby jste tam mohli dát zvedák:
Obrázek
Pokud použijete stejný zvedák jako je na prvním obrázku a máte seriový podvozek a velikost kol (pneu), tak budete shopni vsunout zvedák pod předek auta bez problémů - pasuje docela těsně pod spodní kryt motoru ale pasuje :wink:

A jdeme na to - přední nápravnice:
Obrázek
použijte nějaké dřevěné bloky aby jste zabránili poškození barvy a případnému ohnutí plechů. Vždy použijte větší rovnou plochu umístěnou na podpěře zvedáku:
Obrázek

Stojánek:
Obrázek

Podložka:
Obrázek

Pokud nepotřebujete zvedat auto hodně vysoko tak můžete použít stojánky s těmito podložkami: (hodí se pro měnění kol atd.)
Obrázek

Ale já jsem potřeboval zvednou auto poměřne vysoko přotože jsem opravoval něco pod autem.

Stojánek umístěný pod boční "kolejnicí"
Obrázek

Tak a předek je úspěšne zvednut :wink:

Zvedání zadní nápravy

Pokud chcete zvednou pouze jedno zadní kolo, tak můžete použít tento zvedací bod. Například v případě výměny kold atd. Tento způsob zvedání nemám rád protože dochází k velkému kroucení karoserie při zvedání.
Obrázek

Takže zpět ke zvedání zadní nápravy:

Oficielní zvedací bod:
Obrázek

Případně můžete dát hlavu zvedáku sem:
Obrázek

Ale NIKDY SEM!!!!!!!!!!!!
Obrázek

Stojánek pod zadní částí podvozkové "kolejnice"
Obrázek

No a celé auto je zvednuté. 8)
Obrázek
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti