spojka

jak na to :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

spojka

Příspěvek od Kentoya » 23.02.2007, 23:52

není to víceméně návod, jen pár drobných rad, co se může stát

dnes jsem v 11 hodin namontoval na auto hlavní spojkový válec po repasi a nešlo zařadit, zrepasoval jsem druhej a nešlo zařadit, zrepasoval jsem pomocnej a nešlo zařadit (stále to počítalo zuby), různě jsem nastavoval táhla, vše přeměřoval a nešlo zařadit, hlavní válec šel až na doraz a spodní něco přes centimetr, 19 hodin stále nešlo zařadit, vše perfektně odvzdušněné ale nešlo zařadit, vypreparoval jsem odvzdušnovací kostku pod autem zapojil hlavní spojkový válec na pomocný napřímo, bez té kostky a nešlo zařadit, s kladivem jsem chodil okolo auta aby dostalo strach ale stále nešlo zařadit, jímali mě mdloby, ale nic naplat nešlo zařadit, no a jak jsem byl vzteklej tak jsem si řekl, že si aspon najedu na nájezd, ale jelikož bych to tam nedodlačil, tak že to udělám přes startér, šupnul jsem dvojku vymáčknul spojku (21 00) nastartuji a najednou šlo řadit, takže závěr je takový, že mi přirostla lamela na setrvačník a proto nešlo zařadit, od začátku bylo vše v pořádku, jen jsem to nevěděl, takže rada dne když to nejde silou a rozumem, tak pomůže startér

a ještě jedna rada pro ty co budou repasovat hlavní spojkový válec a rozvody, určitě si vyhodte tu kostku, stejně je k ničemu a nezapomente na maličkost, že spojkový pedál musí mít alespon 5mm vůli než táhlo začne tlačit na spojkový válec, jinak se vám přetlakuje okruh a spojka bude prokluzovat, proč to pochopíte pokud si pořádně proštudujete hlavní spojkový válec, tak vám to docvakne, pokud nedocvakne stejně nevím jak to napsat, aby jste to pochopili

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 24.02.2007, 00:12

jo tak tu kostku a rádoby chladič co je pod autem jsem nepochopil, ale s radostí to vždy dávám pryč 8) funguje to pak líp a i líp se to odvzdušňuje

Uživatelský avatar
NISMOO7
user
Příspěvky: 1025
Registrován: 04.03.2007, 19:16

Příspěvek od NISMOO7 » 23.04.2007, 23:39

KAJO SIC A JA SME MAME STÁLE PROBLÉM S CHODOM SPOJKY TÁ KU...
MÁ TRETINU CHODU PEDÁLA VôLU,NOVÝ VÁLČEK HORE NOVÝ ,REPASOVANÝ DOLE ,ODVZDUŠNENIE NORMÁLNYM-BEŽNÝM SPôSOBOM ALE AJ SPôSOBOM TLAKOVÝM A NIČ A KAJO DOKONCA MUSEL FURT NAŠLAPÁVAŤ AZA-IŠTENEM!ŽEBY NEPOMOHOL REPAS SPODNÉHO VÁLČEKA??? KENTOJA PANE POMOZTE :-D
Z-Club Bratislava

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 24.04.2007, 02:48

a když sešlápneš spojku at se někdo druhý jestli neklesá tlak v okruhu a spodní váleček stále drží ve stejné poloze, měl jsem to na birdu že mi v repaslém hlavním válci propouštěl tlak u odvzdušnovacího pístku uvnitř pístu v hlavním válci čili po sešlápnutí hlavního, pomocný šel méně a ještě se potom trochu stáhl, napiš jestli je toto oki

Uživatelský avatar
NISMOO7
user
Příspěvky: 1025
Registrován: 04.03.2007, 19:16

Příspěvek od NISMOO7 » 24.04.2007, 07:56

neklesá ale má pedál vecsiu volu skoro 3 cm inak funguje spoka,sere ma len tri 3cm vola- lahky pedál len na pružine...................
Z-Club Bratislava

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adner » 24.04.2007, 10:00

a:vyhoď tu slepou trubku na odvzdušnění spojky(čumí nad pravým podběhem u světla)ta způsobuje většinu problémů
b:nastav správně délku tyčky mezi sp.válcem a posilovačem(pokud je třeba)
c:fertig

Uživatelský avatar
NISMOO7
user
Příspěvky: 1025
Registrován: 04.03.2007, 19:16

Příspěvek od NISMOO7 » 24.04.2007, 10:12

OK JAK POVÍTE :wink: ÓÓÓÓ´VELKÝ PANE :notworthy:


INÁČ SOM O TOM UŽ POČUL......

ADNER TESTOVALI SME TEN ČIP :D
Z-Club Bratislava

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů