Čištění ventilace

Odpovědět
Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Čištění ventilace

Příspěvek od james2000 » 22.10.2008, 11:05

Zdravím, čistili jste někdy ventilaci v autě? Jde mě o to, kde sehnat filtry, jak dlouho to tak zhruba trvá, a čím to vyčistit, protože se mě nechce rozdělávat celá palubka, abych to vyčistil. V servisním manuálu jsem to hledal, je to na straně HA-5, ale nevím, kde mám začít, když to budu chtít první profouknout kompresorem, nebo podobně, ještě před tím než to budu čisti nějakým tím sajrajtem. Prostě potřebuju poradit, kde začít...
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od OndraS13 » 23.10.2008, 11:03

leta pane kdyz jsem jeste byl prejimaci technik u toyoty tak jsem obcas delal i praci za mechanika-meli jsme akci kde bylo cisteni ventilace a klimosky. A bylo to jenom o tom ze se do vsech nadechu,vydechu aplikovala desinfekce klimatizace a nechala chvili pusobit,pak zapnout klimu i ventilaci naplno ( bacha na to ze nesmis hned vyjet-muze to mit spatny ucinky ta desinfekce-takze poradne vyvetrat) jeste doporuceni-nedavej tam skodovackou desinfekci,ta hrozne smrdi,toyotacka je takova vonava. Ale pred tim bych doporucil vysat ventilator a od ventilatoru to profouknout vysokym tlakem vzduchu.uvidis,pak napis jak jsi to resil-urcite se to bude hodit.
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od james2000 » 23.10.2008, 12:35

OndraS13 píše:leta pane kdyz jsem jeste byl prejimaci technik u toyoty tak jsem obcas delal i praci za mechanika-meli jsme akci kde bylo cisteni ventilace a klimosky. A bylo to jenom o tom ze se do vsech nadechu,vydechu aplikovala desinfekce klimatizace a nechala chvili pusobit,pak zapnout klimu i ventilaci naplno ( bacha na to ze nesmis hned vyjet-muze to mit spatny ucinky ta desinfekce-takze poradne vyvetrat) jeste doporuceni-nedavej tam skodovackou desinfekci,ta hrozne smrdi,toyotacka je takova vonava. Ale pred tim bych doporucil vysat ventilator a od ventilatoru to profouknout vysokym tlakem vzduchu.uvidis,pak napis jak jsi to resil-urcite se to bude hodit.
Mno já to plánuju až na jaro, ale spíš potřebuju zjistit, kde seženu tu dezinfekci, a hlavně jak to před tou dezinfekcí vyčistit. Viděl jsem týpka, který měl navázaný hadr na dlouhém drátu a tu hadru protahoval od ventilátoru až k výdechům, kompresor mám ale když jsem to čistil na firemní Felicii, tak ten vzduch vůbec nestačil. Jo a potřebuju ještě poradit, kde najdu ten ventilátor, v manuálu je to nakreslené, ale není to moc poznat, kde to najdu...
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od 935Baby » 24.10.2008, 12:47

ventilator je vpravo u spolujezde za kaslikem v pravo. Aby jsi se k nemu dostal tak budes muset asi vyndat ten kaslik. Jinak S13 bohuzel nema kabinový filtr :(
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od james2000 » 24.10.2008, 17:26

935Baby píše:ventilator je vpravo u spolujezde za kaslikem v pravo. Aby jsi se k nemu dostal tak budes muset asi vyndat ten kaslik. Jinak S13 bohuzel nema kabinový filtr :(
Díky, mno nemá filtr, alespoň to bude jednoduší vyčistit :D
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od OndraS13 » 25.10.2008, 20:57

Co vim stačí vyndat ten kastlik ...... ! Pokud nemůžeš sehnat tu desinfekci tak bych zkusil když pojedu někdy okolo a vzpomenu si tak nějakou objednat - tu toyoťáckou ! Taky bych si jednu vzal popřípadně ! Zjistim za jakou cenu bych to měl a dám vědět . ale jak řikám , až pojedu kolem a vzpomenu si !
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od james2000 » 27.10.2008, 20:25

OndraS13 píše:Co vim stačí vyndat ten kastlik ...... ! Pokud nemůžeš sehnat tu desinfekci tak bych zkusil když pojedu někdy okolo a vzpomenu si tak nějakou objednat - tu toyoťáckou ! Taky bych si jednu vzal popřípadně ! Zjistim za jakou cenu bych to měl a dám vědět . ale jak řikám , až pojedu kolem a vzpomenu si !
OK, zatím díky, jenom nevím, jestli jenom ta desinfekce od Toyoty bude k tomu vyčištění stačit, protože je to humus...
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od 935Baby » 27.10.2008, 22:03

[/quote]
OK, zatím díky, jenom nevím, jestli jenom ta desinfekce od Toyoty bude k tomu vyčištění stačit, protože je to humus...[/quote]

heh, tak pak uz jedině Wapíka a prát to tam přes nasávání pod čelním sklem :lol:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od james2000 » 29.10.2008, 08:33

Mno ono by bylo asi nejlepší, kdybych rozdělal tu ventilaci celou a potom ji umyl mimo auto, ale nechce se mě rozdělávat komplet palubovka...
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
martin.matess
user
Příspěvky: 375
Registrován: 05.06.2008, 22:02
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od martin.matess » 13.11.2008, 18:47

podle mě nemusíš nic rozdělávat atd, nechal bych si to normo udělat v servise na klimošky, jí ještě když dělal v servise klimatizace tak sem to čistil takovou spešl desinfekcí jak říká ondras13
na což je taková tlaková nádoba na kopresor s dlouhou hadicí s tryskou tu tam strčíš co to de(když to je vysátý a čistej větrák a popř filtry) a pak postup jak psal ondra ale stálo to u nás cca 350kč a lidi spoko a klima čistá, doma bych se stím necrcal, a rozdělávat kromě kastlíku nic nemusíš 8)
Ex.......200sx s13
Celica st202 GT4 Look
Bmw 318is M look 97´
Bmw 320 D tour..
a mnoho dalšího......
http://www.martinmatess.estranky.cz/ ===>>>Všechna moje auta.projekty a díly na prodej

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od james2000 » 13.11.2008, 19:54

martin.matess píše:podle mě nemusíš nic rozdělávat atd, nechal bych si to normo udělat v servise na klimošky, jí ještě když dělal v servise klimatizace tak sem to čistil takovou spešl desinfekcí jak říká ondras13
na což je taková tlaková nádoba na kopresor s dlouhou hadicí s tryskou tu tam strčíš co to de(když to je vysátý a čistej větrák a popř filtry) a pak postup jak psal ondra ale stálo to u nás cca 350kč a lidi spoko a klima čistá, doma bych se stím necrcal, a rozdělávat kromě kastlíku nic nemusíš 8)
Mno uvidíme, ona je ta ventilace celkem dost špinavá, takže je možné, že to někde nechám vyčistit, ono to zase není tak strasně drahé...
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění ventilace

Příspěvek od james2000 » 21.08.2011, 18:54

Tak jsem se po hodně dlouhé době pustil do čištění ventilace, oddělal jsem kastlík před spolujezdcem, oddělal jsem Heater mezi motorem ventilace a Heater unit (názvy z manuálu HA-5). Už v tom kousku potrubí jsem našel jehličí a asi 1mm silnou vrstvu lepivého prachu. Potom jsem oddělal kousek potrubí co jde ke spolujezdci, tam byla zase asi 1mm silná vrstva prachu, 8bar kompresor to neodfoukne. Napadá někoho, jak jinak se to dá vyčistit, než že oddělám palubku a veškeré potrubí ventilace vyčistím mimo auto? Desinfekce, kterou bych tam nastříkal tomuto rozhodně nepomůže.
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů