Povolení spojky

Odpovědět
Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Povolení spojky

Příspěvek od OndraS13 » 02.01.2009, 18:51

Měl bych malej dotaz , mám doma auto kde jsem měnil spojku , pro jistotu jsem i odvzdušnil spojkovej váleček ! Ale problem je v tom že ikdyž došlápnu spojku až na podlahu tak spojka je furt malinko v záběru , takže za chodu motoru nejde řadit ! Něco jsem zaslechl o tom že se dá někde ta spojka utáhnout , potažmo povolit ! Ještě tam je takový divný že pedál spojky nevyjede až do horní polohy , že zůstává trochu dole !

Pokud by mohl někdo poradit ?

Zatim mám v plánu vyměnit kapalinu v okruhu ( pro jistotu ) a zkusit jinej váleček , jestli ho někde najdu !

Předem díky za postřehy !
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
MYSAK
user
Příspěvky: 4186
Registrován: 08.07.2007, 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení spojky

Příspěvek od MYSAK » 02.01.2009, 18:53

Nastavuje se vule pedalu, tim docilis zmeny zaberu. Taky sem to delal ;)

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení spojky

Příspěvek od OndraS13 » 02.01.2009, 18:55

MYSAK píše:Nastavuje se vule pedalu, tim docilis zmeny zaberu. Taky sem to delal ;)
A kde prosimtě ? Někde u pedálu ?
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení spojky

Příspěvek od driftak » 02.01.2009, 19:09

OndraS13 píše:
MYSAK píše:Nastavuje se vule pedalu, tim docilis zmeny zaberu. Taky sem to delal ;)
A kde prosimtě ? Někde u pedálu ?
Ano je tam taky srobik. (dosada nanho pedal) ten si povol, a bude to OK. :-) Uz som sa s tym hral aj ja, myslel som ze znizenie zaberovej plochy mi pomoze aby mi menej tiekol spojkovy valcek. No nepomohlo to. (chcel som to aspon docasne) budem ho muset vymenit. :lol:
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení spojky

Příspěvek od OndraS13 » 04.01.2009, 20:53

Takže jsem na to nakonec přišel - neni to tim šroubkem na kterej dosedá pedál ale vlastně na tom "pístku" co zajíždí do hlavního spojkovýho válce , tak nejdřív sundat ten kolík co je na pedálu a je spojenej s tim pístkem , pak jsem ale musel odšroubovat spojkovej váleček aby to šlo otáčet a šlo to hladce , akorát to budu dělat znova protože zas zabírá moc nahoře ! Tak aby neproklouzla !
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení spojky

Příspěvek od driftak » 04.01.2009, 21:17

Naposledy upravil(a) driftak dne 05.01.2009, 22:18, celkem upraveno 1 x.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení spojky

Příspěvek od Jimmbo » 05.01.2009, 00:37

driftak píše:
OndraS13 píše:Takže jsem na to nakonec přišel - neni to tim šroubkem na kterej dosedá pedál ale vlastně na tom "pístku" co zajíždí do hlavního spojkovýho válce , tak nejdřív sundat ten kolík co je na pedálu a je spojenej s tim pístkem , pak jsem ale musel odšroubovat spojkovej váleček aby to šlo otáčet a šlo to hladce , akorát to budu dělat znova protože zas zabírá moc nahoře ! Tak aby neproklouzla !
Viem ze dost OT? ale nema niekto spojkovy valcek?? mozno by som kupil, nas tecie, a zakazdym pred jazdou treba vyslapat spojku, (odvzdusnit ju) a potom sa mozem pohnut. Je to dost na hovno, a minam brutal vela brzdovky. :lol:
proc to nedas do inzerce??? kazdeho kritizujes ked nieco pise mimo temu a sam sem davas OT

Presunteto prosim do inzercie....A keby si chcel tak ten valcek mam ale z s13 ked to nieje problem..
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení spojky

Příspěvek od driftak » 05.01.2009, 21:53

Jimmbo píše:
proc to nedas do inzerce??? kazdeho kritizujes ked nieco pise mimo temu a sam sem davas OT

Presunteto prosim do inzercie....A keby si chcel tak ten valcek mam ale z s13 ked to nieje problem..
Pisem to sem, pretoze sa zatial len zaujimam. Napisal som ze by som zatial potreboval, nie kupil, ... :wink: A je tu rec o spojkach, a spojkovich valcekoch takze to az take OT nieje. Ale ked ti to az tak vadi, ...
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
SDRT
user
Příspěvky: 307
Registrován: 11.11.2007, 04:17
Bydliště: Michalovce Brisbane Australia

Re: Povolení spojky

Příspěvek od SDRT » 06.01.2009, 14:53

Niektore pedaly maju dve diery na tycku spojkoveho valca , a potom to je ten problem co mas Ty , mne sa to raz stalo ,Da sa to pritom nastavit ale pre istotu si to skontroluj.
Nastavit by si mal aj bez odpojenia tycky od pedalu .
DRIFT TEAM SLOVAKIA
COPIE JAPONSKYCH ZNACIEK A Mini znacky PRIVESKY ** Inteligent meters for sale :
Novy-Ken Nomura,Uras edition 1 na prodej. Novy D1 spec limited edition 1 na prodej. Blitz R-vit & R-fit dvojka na prodej. Greddy Intelligent infometer na prodej.
parts/accessories NA PREDAJ
http://stores.ebay.com.au/DRIFT-MEDIC-WHOLESALE
http://stores.ebay.com.au/MPM-IMPORTS

PUURO
user
Příspěvky: 40
Registrován: 30.06.2009, 10:05
Bydliště: Nitra

Re: Povolení spojky

Příspěvek od PUURO » 28.02.2016, 15:52

Caute chalani nechcem zakladat novu temu.... Este nemam presny datum,ze kedy ale budem nahadzovat spojku exedy sport paddle keramiku a pozeram sa aj po nejakom inom pomocnom spojkovom valci tak potrebujem nejake info. Nasiel som :
1 http://www.ebay.co.uk/itm/NISMO-Heavy-D ... SwbqpT4k8t
2 http://www.ebay.co.uk/itm/NISMO-HEAVY-D ... SwaA5WkJgg

1- nebol som dlho na dielni a neviem ci je mozne ho dat na moju prevodovku ale model FS5W71C sa zhoduje .....
2- toto mi pride ako OEM valcek

Pre 1a2 produkt je pisany,ze je urecny na metal disc,co teda asi nie je vhodne pre moju spojku ale momentalne je na prevodovke OEM valcek ten tam moze zostat alebo mam sa obzret po nejakom inom ??????? Po pravde som z tohto mimo ak s tym mate nejake skusenosti alebo odporucania budem rad ak mi pomozete :)


Mam 200sx s13,ca18det

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů