lamba, vaha vzduchu

Uživatelský avatar
aAAKiza4
user
Příspěvky: 216
Registrován: 10.12.2008, 23:36
Bydliště: Studnice u Nachoda
Kontaktovat uživatele:

lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od aAAKiza4 » 19.03.2009, 23:12

jak poznam ze to je nemocny? muzete mi nekdo poradit???

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od doublejay » 19.03.2009, 23:40

mas moznost jen informativne zmerit vystup, jestli nejsou hodnoty mimo bezny ramec, protoze na podrobnou kontrolu bys musel mit cejchovanou merici aparaturu a prubeh, podle ktereho bys mohl namerene hodnoty posoudit, jestli jsou nebo nejsou v toleranci. Vykaslal bych se na to... Sezen si na pujceni jiny, zarucene fungujici a zkus to vymenit, mas to za par minut, a pokud se nic nezmeni, tak to bylo ok...

Navic lambda se v boostu neuplatnuje, muze zpusobovat jen problemy na studenem motoru a mimo boost, takze prehod AFM a zkus pojezdit...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
aAAKiza4
user
Příspěvky: 216
Registrován: 10.12.2008, 23:36
Bydliště: Studnice u Nachoda
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od aAAKiza4 » 19.03.2009, 23:45

doublejay píše:mas moznost jen informativne zmerit vystup, jestli nejsou hodnoty mimo bezny ramec, protoze na podrobnou kontrolu bys musel mit cejchovanou merici aparaturu a prubeh, podle ktereho bys mohl namerene hodnoty posoudit, jestli jsou nebo nejsou v toleranci. Vykaslal bych se na to... Sezen si na pujceni jiny, zarucene fungujici a zkus to vymenit, mas to za par minut, a pokud se nic nezmeni, tak to bylo ok...

Navic lambda se v boostu neuplatnuje, muze zpusobovat jen problemy na studenem motoru a mimo boost, takze prehod AFM a zkus pojezdit...

děkuji uctive, no abych to osvetlil... nejspis mi jde do motoru moc bohata smes, jelikoz a protoze se auto pri rychle akceleraci dusi a pri ubrani plynu a opetovne lehke postupne akceleraci ne.. tak me napadlo todle

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od doublejay » 19.03.2009, 23:52

Pokud netecou vstriky, tak pod boostem muze byt bohata smes jen spatne mericim (treba zanesenym) AFM, lambdu klidne odpoj a zkus to na test bez ni. Jo, a predpokladam, ze mas zkontrolovany a spravne nastaveny predstih... to je zaklad. Dalsi vec - zkus si tesnost vzduchove trasy, jestli ti nekde neutika podtlak nebo naopak tlakovy vzduch.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
pablo
user
Příspěvky: 2562
Registrován: 11.05.2006, 22:29
Bydliště: malacky

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od pablo » 20.03.2009, 00:08

podle toho co popisuje bych hledal problem v zapojeni systemu intercolleru proste nekde ty unika vzduch

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od doublejay » 20.03.2009, 00:12

Jo, vzdyt jsem to psal, ale nemusi to byt jen okolo IC, je tam dost rozvodu a spoju kovovych trubicek a gumovych hadicek kolem zadni casti bloku, hlavne pokud je seriove zapojeny FPR. Jo, a taky uz jsem videl vadny jednocestny ventil na CC...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Nyci
user
Příspěvky: 467
Registrován: 23.04.2006, 09:20
Bydliště: Slepotice (Pardubice)

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od Nyci » 28.05.2009, 07:56

Ještě bych se připojil do debaty. Mě to dělalo uplně to samí a nakonec po půlroce hledání jsem zjistil že mám špatný čidlo teploty vody a ECU si myslela že mám studenej motor. zkus změřit odpor na čidla na studeným a teplým motoru.
I love "Turbo" :)
Black S13 250sx (future drift car)
Black(Grey) S13 SOLD

díly 200SX S13 zde.

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od james2000 » 28.05.2009, 08:06

Odzkoušení váhy vzduchu jsem taky řešil tady je něco jakoby návod forum/viewtopic.php?f=147&t=13472&start=15. :wink:
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
Snotty
user
Příspěvky: 196
Registrován: 19.12.2008, 09:15
Bydliště: Dörzbach DE
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od Snotty » 29.03.2010, 14:25

Cauko tak znovu by som chcel otvorit tento prispevok vzhladom nato ze nechem otvarat novy.....to auto som kupil ja a tie problemi pretrvavaju menil som turbo a zapojenie IC je komplet skontorlovane ci to vsade tesni a vsetko je OK. Auto roby to ze ked prutko zoslapnem plny tak bud zacne hned skakat alebo sa dostane na hranicu cca 3500-3800 otacok tam to potom sekne a stoji potom sa uchlasta jeden valec streli to do vyfuku a ide to dalej od 4000 az do obmedzovaca krasne.Niekedy sa to proste na ten hranici iba zastavi a potom to ide v pohode dalej ale je problem dostat sa cez tie kriticke otacky....

INFO o aute:

je to seria akurat tam je sportovy filter KN, vaha vzduchu menena za 100% funkcu s kamosovho auta menil som aj cidla na vodu oboje aj to na budik aj to na riadiacu co ide skusil som taktiez prehodit snimac polohy skrtiacej klapky ci nahodou nieje chyba v nom a este som skusil prehodit celu rampu aj s cievkami
tak skuste poradit co by s tym mohlo byt lebo ja uz vazne neviem este ma napada ci by to mohla sposobovat chybna riadiaca jednotka alebo daka kabelaz okolo motora????
a este skusal som aj tu radu ze odpojit tu lambdu ale ked ju odpojim motor sa nechce dostat vobec do otacok,dusi ho a striela do vyfuku....
Za kazdu radu vam vopred dakujem :)

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od doublejay » 29.03.2010, 23:14

S odpojenou vahou motor do otacek nepujde, ecu jede v nouzovem rezimu... kod diagnostiky je 55? Pokud by byla vadna kabelaz nebo kontakt v konektoru a nesel by tam signal z cidla, 100% nebude 55. Vstriky jsi kontroloval? Muze netesnit.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Snotty
user
Příspěvky: 196
Registrován: 19.12.2008, 09:15
Bydliště: Dörzbach DE
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od Snotty » 30.03.2010, 01:01

doublejay píše:S odpojenou vahou motor do otacek nepujde, ecu jede v nouzovem rezimu... kod diagnostiky je 55? Pokud by byla vadna kabelaz nebo kontakt v konektoru a nesel by tam signal z cidla, 100% nebude 55. Vstriky jsi kontroloval? Muze netesnit.
Odpojil som lambda sondu nie vahu vzduchu....na riadiacu som sa este nestihol pozriet momentalne som v praci a zajtra taktiez robim do noci ale pozajtra skusim vyblikat tu riadiacu jednotku co mi povie mileho :) a pokial by tiekol vstrek tak by to robilo iba v jednom rozmedzi otacok?? a este ma napadlo ze to turbo co bolo v aute pretym prepustalo do sania dooost welke mnozstvo oleja aj TPS bolo cele od oleja tak ma napadlo ci by to nemohlo robit zanesene ECCS od oleja?? nerozumiem sa tomu moc zatim sa len ucim ale tak to je len taky dotaz necham si rad poradit od skusenych :) a diky za reakciu :wink:

A este by som sa chcel spytat ako zistim ze su tie vstreky netecu??? skusal som aj tlacitko hladat aj prechadzam postupne cele forum ale zatim som to nenasiel tak bud som blby ja a neviem s tym narabat alebo som sa k tomu zatim nedopracoval takze ak by to niekto sem napisal tak aspon budem mat o starost menej :)

Uživatelský avatar
aAAKiza4
user
Příspěvky: 216
Registrován: 10.12.2008, 23:36
Bydliště: Studnice u Nachoda
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od aAAKiza4 » 30.03.2010, 17:15

jeste sem myslel jestli by to nemohlo bejt kombinace spatnej kat + vyfuk = špatnej tlak ??? ja uz jinak taky neim cim by to mohlo bejt....

Uživatelský avatar
Snotty
user
Příspěvky: 196
Registrován: 19.12.2008, 09:15
Bydliště: Dörzbach DE
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od Snotty » 30.03.2010, 19:35

Tak zajtra skontrolujem tu riadiacu co mi povie ale potreboval by som este vediet ako zistim ci tecu vstreky...a skusim pozret aj palivovu pumpu ci neje zadrbana ci nahodou nieje v nadrzi na spodku nejaky bordel....

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od doublejay » 30.03.2010, 19:53

Parkrat zapni klicek, ale nestartuj, pak odsroubuj a odklop listu se vstriky. Pokud bude nektery mokry od benzinu, mas jasno...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Snotty
user
Příspěvky: 196
Registrován: 19.12.2008, 09:15
Bydliště: Dörzbach DE
Kontaktovat uživatele:

Re: lamba, vaha vzduchu

Příspěvek od Snotty » 30.03.2010, 21:34

doublejay píše:Parkrat zapni klicek, ale nestartuj, pak odsroubuj a odklop listu se vstriky. Pokud bude nektery mokry od benzinu, mas jasno...
Diky chlape tak zajtra sa nato hned mrknem a dufam ze uz konecne narazim na daku chybu kvoli comu sa tej mojej 13ke nece jazdit tak ako ma :roll: ak budem stihat zajtra tak sem aj hodim vysledok preco to vlastne blblo ak sa to podari odstranit tak si ju budem moct konecne aspon trosku uzit v bokoch :wink:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů