zle startuje

B2K
user
Příspěvky: 62
Registrován: 15.09.2007, 11:44
Bydliště: Bratislava

zle startuje

Příspěvek od B2K » 02.02.2010, 10:10

zdravim vsetkych,

po kazdej studenej zimnej noci ked auto stoji vonku dlhsie ako 12 hodin, rano nasadnem, 1x otocim klucom nic, 2x otocim ehhh ale nic, na 3x trosku chyti ale musim tomu pomoct plynom a udrzovat tak 20-30 sekund nad 1500 aby neskapal... po tomto procese je zrazu vsetko ok, otacky sa ustalia medzi 1100-1300 podla teploty a potom jazda je uz uplne v pohode... (pri kratsich zastavkach startuje krasne na prvy pokus)

prosim poradte, baterku mam uplne novu, zatial som sa docital ze nove sviecky alebo sacie ventily prebrusit...

ps: raz mi dosiel benzin a kamarat mi natankoval z jeho bandasky benzin v ktorej on ale mava zvycajne diesel, mam podozrenie ze to nejako suvisi, mohlo mi nieco znecistit nejaky zvysok z tej nafty?

diky moc za rady!
1991 RS13 black

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
user
Příspěvky: 1186
Registrován: 04.10.2007, 23:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zle startuje

Příspěvek od Vladislav Bureš » 03.02.2010, 15:43

měl jsem problémové starty se studenými svíčkami nahodil jsem sérii s odtrhem 1.1mm a paráda i v boostu se auto chová lépe konkrétně jsem nahodil na doporučení jednoho známého co jezdí rally championy dal jsem za svíčky sice asi 500 po slevě (jinak necelých 800 tak jako tak pálka byl jsem zvyklí na ngk za 24,-)
jinak k té bandasce od nafty pokud tam nebylo nějaké větší množství tak by to mělo být jedno spíš bych měl obavu o kvalitu paliva, jinak pro zajímavost o mísitelnosti benzínu s naftou do bavoráka tds co mám výrobce udává možnost příměsi až 30% benzínu, že to má jezdit jen se sníženým výkonem.
Auto/pneuservis
Praha 10 Uhříněves
www.vbauto.cz

Uživatelský avatar
Heini
user
Příspěvky: 1817
Registrován: 30.03.2005, 21:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zle startuje

Příspěvek od Heini » 04.02.2010, 08:10

1.1 odtrh? a jezdí to supr i při zvíšeným tlaku?
Obrázek

Je to divné ale zase 300ZX

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
user
Příspěvky: 1186
Registrován: 04.10.2007, 23:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zle startuje

Příspěvek od Vladislav Bureš » 04.02.2010, 08:40

Heini píše:1.1 odtrh? a jezdí to supr i při zvíšeným tlaku?
o supr jízdě bych nemluvil (pořád mi to někde hapruje), ale o lepší a ve vyšším tlaku jak na NGK R teploty 7
Auto/pneuservis
Praha 10 Uhříněves
www.vbauto.cz

B2K
user
Příspěvky: 62
Registrován: 15.09.2007, 11:44
Bydliště: Bratislava

Re: zle startuje

Příspěvek od B2K » 04.02.2010, 12:08

takze nove teplejsie sviecky hej?

musim dodat ze mi obcas trochu trasie motor ked stojim na krizovatke ale fakt len minimalne, suvisi to tiez zo zapalovanim?
1991 RS13 black

Uživatelský avatar
MYSAK
user
Příspěvky: 4186
Registrován: 08.07.2007, 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: zle startuje

Příspěvek od MYSAK » 04.02.2010, 12:26

Zajimavy mel sem stejnej problem s mazdou.. jak bylo tech -20 vymlatil sem uplne jednu baterku a podarilo se mi nastartovat az z druhy.. ted to samo od sebe utichlo a jezdim zas bez problemu (doufam)

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
user
Příspěvky: 1186
Registrován: 04.10.2007, 23:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zle startuje

Příspěvek od Vladislav Bureš » 04.02.2010, 13:05

B2K píše:takze nove teplejsie sviecky hej?

musim dodat ze mi obcas trochu trasie motor ked stojim na krizovatke ale fakt len minimalne, suvisi to tiez zo zapalovanim?
že ti padnou otáčky na nějakých 350? to mi také dělá, ale zrovna tak kolísají se spínáním víceodběrových el okruhů (také když dobržďuju z vyšší rychlosti a už mám vyřazeno tak mi drží tak 500 a až když teprve zastavím tak se zvednou) upřímně řečeno kdyby někdo udělal uplně nový el svazek k motoru beru ho snad za každou cenu kabely stárnou lámou se a věřím že problém je zrovna tam.
Auto/pneuservis
Praha 10 Uhříněves
www.vbauto.cz

B2K
user
Příspěvky: 62
Registrován: 15.09.2007, 11:44
Bydliště: Bratislava

Re: zle startuje

Příspěvek od B2K » 04.02.2010, 13:20

no otacky nepadnu nikam, studeny motor proste skape, potrebuje trochu pomoct plynom pri prvom starte tot vse...

ked je uz motor riadne zahriaty tak drzi otacky krasne na takych 900 bez pohybu rucicky
1991 RS13 black

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
user
Příspěvky: 1186
Registrován: 04.10.2007, 23:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zle startuje

Příspěvek od Vladislav Bureš » 04.02.2010, 13:25

B2K píše:no otacky nepadnu nikam, studeny motor proste skape, potrebuje trochu pomoct plynom pri prvom starte tot vse...

ked je uz motor riadne zahriaty tak drzi otacky krasne na takych 900 bez pohybu rucicky
s co funkčnost air regulatoru a na nastavení volnoběžného ventilu?
Auto/pneuservis
Praha 10 Uhříněves
www.vbauto.cz

B2K
user
Příspěvky: 62
Registrován: 15.09.2007, 11:44
Bydliště: Bratislava

Re: zle startuje

Příspěvek od B2K » 04.02.2010, 13:33

tak to ani neviem co je lol :D
1991 RS13 black

Uživatelský avatar
raziel
user
Příspěvky: 241
Registrován: 02.06.2008, 19:02

Re: zle startuje

Příspěvek od raziel » 05.02.2010, 17:24

yep, bude to na 70procent Air regulator (máš ho nejspíš zavřený - proto musíš přidávat plyn aby se do motoru dostalo víc vzduchu zastudena jak je klapka zavřená.... http://www.sniperweb.unas.cz/raziel/intake/2.JPG tu ho máš - ta věc ve spodu - vypadá jak disk - v manuálu je popis jak to checknout zda li zavírá a nebo ne... nebo to jednoduše bypassni - sundej to z tech dvou hadic a spoj to mezikusem trubky ci sundej hadice a spoj to jednou hadicí a zkus startovat tak (jak to bude chytat a drzet - tak ho mas vadnej...

taky preventivně vyčisti AAC ventil - ten mám tady : http://www.sniperweb.unas.cz/raziel/intake/20.JPG - uprostred plena vidíš trojici takových ventilů - shod to cele (3 šrouby-mam je červené) a komplet to pročisti (uvnitř AAC je pružinka tak bacha...

a potom ještě 30 procent vsadím na to, že teplotní sensor k motoru ti dává vadné údaje pro ECU - proto ti to nechytí na poprvé > otestuj kolik Ohm ti vydává za studena (mělo by tam být cca 2000 aspoň... klidně více jak je studenější (3000... (ten sensor víš kde je, ne? (na tehle http://www.sniperweb.unas.cz/raziel/intake/20.JPG - se podivej do leveho spodniho rohu toho plena - je tam dva otvory - tak v tom větším - se nachází na autě - sundej konektor a připoj multimeter a otestuj ty dva kontakty..
My project site:
Obrázek
http://www.raziel-project.tk

http://www.youtube.com/watch?v=wGj_myRgsWk 0-100km/h


The Driver don't pick the car...The car'll pick the Driver
That's a mystical bond between Man and Machine


My ride: Walbro 255l/h, Garrett T25G A/R. 80 & A/R .64, HKS Adjustable Actuator @ 1 bar, Front Mount Intercooler, Braided Oil Hose, BRaided Water Hoses, HD Stage 2 Chip, FreeFlow Exhaust with TypeX BackBox, KN air filter, Apex - Forge Recirculation Blow-Off Valve, NGK BCPR7ES, New OEM Nissan Lambda, Head after Rebuild - (Ported, Brand New OEM Nissan Valves ('51' Intake) 'n exhaust Valves 'n valve stem oil seals), OEM Nissan Head Gasket, OEM Nissan Exhaust Gaskets, Apex Electric Fan, [Gauges: Water Temp, Oil Temp, Oil Pressure, Boost, Volts], Adjustable Tension Rods with UniBall, Brand new OEM Wishbones, s14 VLSD, Sparco belts, silicon hoses... and tons of refurbishing, polishing and repainting in engine bay and many other bits...

B2K
user
Příspěvky: 62
Registrován: 15.09.2007, 11:44
Bydliště: Bratislava

Re: zle startuje

Příspěvek od B2K » 08.02.2010, 10:35

chlapci diky moc za vase rady (a obrazky), myslim ze by to mohol byt ten Air Regulator podla priznakov... len mi prosim povedze jak sa tomu hovori po ceskoslovensky :P
1991 RS13 black

Uživatelský avatar
raziel
user
Příspěvky: 241
Registrován: 02.06.2008, 19:02

Re: zle startuje

Příspěvek od raziel » 08.02.2010, 20:07

with all respect bud, that is a jap ride... why ya need 2 no it? :lol:
budeš si muset vystačit s english názvem:D snad by to šlo popsat jako: obtokový vzduchový ventil... bypass ventil.. regulator vzduchu za studena (nezní moc jako termín.. :D
My project site:
Obrázek
http://www.raziel-project.tk

http://www.youtube.com/watch?v=wGj_myRgsWk 0-100km/h


The Driver don't pick the car...The car'll pick the Driver
That's a mystical bond between Man and Machine


My ride: Walbro 255l/h, Garrett T25G A/R. 80 & A/R .64, HKS Adjustable Actuator @ 1 bar, Front Mount Intercooler, Braided Oil Hose, BRaided Water Hoses, HD Stage 2 Chip, FreeFlow Exhaust with TypeX BackBox, KN air filter, Apex - Forge Recirculation Blow-Off Valve, NGK BCPR7ES, New OEM Nissan Lambda, Head after Rebuild - (Ported, Brand New OEM Nissan Valves ('51' Intake) 'n exhaust Valves 'n valve stem oil seals), OEM Nissan Head Gasket, OEM Nissan Exhaust Gaskets, Apex Electric Fan, [Gauges: Water Temp, Oil Temp, Oil Pressure, Boost, Volts], Adjustable Tension Rods with UniBall, Brand new OEM Wishbones, s14 VLSD, Sparco belts, silicon hoses... and tons of refurbishing, polishing and repainting in engine bay and many other bits...

B2K
user
Příspěvky: 62
Registrován: 15.09.2007, 11:44
Bydliště: Bratislava

Re: zle startuje

Příspěvek od B2K » 09.02.2010, 18:25

je to tato vecicka?

Obrázek
1991 RS13 black

Uživatelský avatar
raziel
user
Příspěvky: 241
Registrován: 02.06.2008, 19:02

Re: zle startuje

Příspěvek od raziel » 10.02.2010, 05:31

kdes to vytáhl? :D to nevypadá moc jako Air regulator... :D hod tam fotku z větší dálky (já osobně si díly moc podle štítků nepamatuju (navíc air regulator tam takový štítek nemá ...
My project site:
Obrázek
http://www.raziel-project.tk

http://www.youtube.com/watch?v=wGj_myRgsWk 0-100km/h


The Driver don't pick the car...The car'll pick the Driver
That's a mystical bond between Man and Machine


My ride: Walbro 255l/h, Garrett T25G A/R. 80 & A/R .64, HKS Adjustable Actuator @ 1 bar, Front Mount Intercooler, Braided Oil Hose, BRaided Water Hoses, HD Stage 2 Chip, FreeFlow Exhaust with TypeX BackBox, KN air filter, Apex - Forge Recirculation Blow-Off Valve, NGK BCPR7ES, New OEM Nissan Lambda, Head after Rebuild - (Ported, Brand New OEM Nissan Valves ('51' Intake) 'n exhaust Valves 'n valve stem oil seals), OEM Nissan Head Gasket, OEM Nissan Exhaust Gaskets, Apex Electric Fan, [Gauges: Water Temp, Oil Temp, Oil Pressure, Boost, Volts], Adjustable Tension Rods with UniBall, Brand new OEM Wishbones, s14 VLSD, Sparco belts, silicon hoses... and tons of refurbishing, polishing and repainting in engine bay and many other bits...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů