problem so spojkou

Odpovědět
Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

problem so spojkou

Příspěvek od tamo » 29.03.2011, 09:16

Ahojte...

Mam problem so spojkou a uz si rady, tak dufam ze poradite :)

Problem 1) Nikde mi nic netecie nikde sa kvapalina nestraca, vymenim kvapalinu za novu, a po cca mesiac je uplne cierna, hl. spojkovy valec bol meneny pred par rokmi (japan), pracovny valcek cca pred rokom (japan). ze by sa patrilo vymenit trubky aj hadicu? alebo mam niekede rozpadnutu gumicku vo valceku a preto ciernie?

Problem 2) Pedal reaguje rozne, raz vyssie raz nizsie proste je to rozdiel mozno centimeter ale uz ma to hneva.

Problem 3) obcas sa stane ze spojka "pukne". tycka na pracovnom valci ako keby neni na svojom mieste a skoci, ta tyckaje trochu volna ale uplne ju dosponovat neviem, mozno by mala byt uplne pritlacena k vidlicke, vidlicku som skusal aj menit a nakoniec som dal tu co je v lepsom stave, na vytlacnom lozisku mam aj tu drotovu poistku, vsetko tam je ako ma byt.

edit: lamela, pritlacak, lozisko (exedy oem) boli mene cca pred polrokom ale robilo mi to aj predtym
Nissan 200SX S13 1990

Uživatelský avatar
Tosho
user
Příspěvky: 1142
Registrován: 15.06.2007, 19:30
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so spojkou

Příspěvek od Tosho » 30.03.2011, 10:00

Prepac Tamo s tvojim problem ti nepomozem no nechcem zbytocne zakladat novu temu.

Mam problem ze ked sa pohynam a auto stoji napr 4 hodiny a viac tak mi strasne piska cela jednotka a aj spiatocka. Ked uz hodim dvojku prestane. Ak auto stoji napr. len hodinu dve po jazde a idem to skusit tak nic nepiska.

Moze to byt spojkove lozisko?
RS13, motor komplet GO by Kentoya, FMIC Avia, walbro 255, otvorene sanie, nerez zvody, 3" nerez vyfuk od turba, alternativne FPR, tlak 0,6b, predne brzdy S14, 16" white Borbet, vrtane kotuce, chladič 180SX, rozpery, podvozok KYB + Tein, polyuretany na celom aute, napravy komaxit, budik na tlak turba, Nardi náboj na OMP 350mm

Open diff drifting 8-)

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so spojkou

Příspěvek od Mirek » 30.03.2011, 10:15

to zalezi od zvuku...piskat muze taky nejaky z remenu, vetsinou na altiku, spojkove lozisko pokud je spatne vetsinou chrasti kdyz se vyslapne...

Tamo, v jakem stavu mas hadicku mezi karoserii a pomocnym spojkovym valcem? Vse nasvedcuje tomu ze je spatna, cernota muze byt z vnitrku te hadice a spatna funkce treba tim ze se nafukuje. Doporucuji to kazdemu, kup na ebay jednodilnou hadici na spojku, propoji hlavni a pomocny spojkovy valec, uz jsem to montoval jednomu clenovi fora a byl s ni spokojeny. Vyrusi to tu nesmyslnou smycku pod spolujezdcem. Vyjde asi na 1100kc
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so spojkou

Příspěvek od tamo » 30.03.2011, 11:58

Mirku vdaka... moze byt ako vravis a moze mi to sposobovat vsetky spominane problemy... vies mi na to poslat nejaky link? nasiel som nieco taketo: http://www.nengun.com/nismo/steel-braided-clutch-hose ale to asi nebude ono. na jednom obrazku je ta hadica aj z izolaciu co by nebolo na skodu aby nedoslo k zbytocnemu prehrievaniu spojkoveho systemu.

edit: ebay mi vyhodil daco taketo: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Stainles ... ccessories

takze odporucas zrusit ten rozbocovac a aj ten kvazi chladic pod spolujazdcom a napojit to priamo hadicou resp trubka s hadicou?? nebude to mat vplyv na funkcnost spojky ked tam nebude kvazi chladic?


edit2: asi toto si myslel http://cgi.ebay.com/ebaymotors/89-98-24 ... 1c138f380c
Nissan 200SX S13 1990

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so spojkou

Příspěvek od Mirek » 30.03.2011, 14:43

ano myslel jsem tu posledni, vliv to mit nebude. Hlavne ta smycka dole neni chladic. Kdyz se na to podivas poradne, zjistis ze ta smycka je slepa, neni napojena zpet do okruhu. Jako chladic by to fungovalo v pripade ze by sla kapalina tou smyckou z hlavniho do pomocneho valce. Ale to nejde, k cemu presne to tam ma slouzit netusim, mozna nejake vyrovnavani tlaku, nebo ja nevim.

Kazdopadne cely ten originalni system se velice blbe odvzdusnuje, protoze mas dva odvzdusnovaci ventily a honis bublinky od jednoho k druhemu. Pri pouziti te hadicky se cely system zjednodusi a zustane jen odvzdusnovaci ventil na pomocnem valecku. Na par slapnuti vyzenes veskery vzduc a vse funguje jak ma.

Pokud by se ti precijen chtelo tu rozvodnou kostku zachovat, mam pocit ze se prodavaji i pancerovane nahrady za tu kratkou hadicku mezi pomocny valec a rozvadec pod podlahou.
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so spojkou

Příspěvek od tamo » 31.03.2011, 09:43

Oukej vdaka, praveze ja ten system skratim, to som si ani nevsimol ze cez to nejde kvapalina a neni to "chladic". A ta kocka je uz horsom stave takze pojde prec a dam si vyrobit pancierovu hadicu pripadne kupim uvidim. Dam potom vediet ci pomohlo :)
Nissan 200SX S13 1990

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů