Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Uživatelský avatar
Sentinel
user
Příspěvky: 319
Registrován: 14.02.2006, 16:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Sentinel » 31.07.2009, 23:12

Novo poskladane FJcko, toci ale nechytne. Hladal som chybu a narazil som na to ze
zo vstrekov akosi nic nestrieka.Prehodil som palivovu listu z druheho FJcka a stale nic.
V pal liste je tlak (nemeral som ale ked povolim hadicku tak to strieka ).
Skusal som merat ci vobec tie vstreky maju prud ale nic sa mi nepodarilo namerat.
Prvy problem ktory som spozoroval je ze ani na jednom pine v konektore vstreku nieje kostra ani ked svietia kontrolky.A "+" som tiez nenameral ani pri startovani.
(vstreky ma FJcko dost podobne ako CA,konektor rovnaky). Nikdy som toto neriesil takze neviem co by som vlastne mal
namerat ked su vstreky OK.

Nemam este ponapajane uplne vsetky veci v pod kapotou cize je dost mozne ze som na nieco zabudol. (chyba mi vodny chladic,vsetky nadobky na kvapaliny,niesu nahodene remene na altik,pumpu a servo). Mam podozrenie ze som bud nejaky kablik zabudol ukostrit alebo nieco s FPR aj ked o tom dost pochybujem lebo tlak tam bol...

Odpory k vstrekom mam samozrejme napojene :D

Takze otazky:

Co vsetko je nevyhnutne mat napojene aby vstreky davali palivo?


Co a ako mam namerat na jednotlivych pinoch vstrekov?


Dakujem

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od doublejay » 01.08.2009, 00:10

Nevim, jestli je to u FJ stejne jako u CA, ale snad ano - horni konec vstriku je pres pojistku, rele a rezistory pripojeny na +12 V a spodni konec se pomoci spinacich tranzistoru v ECU uzemnuje. Podminkou je funkcni CAS a ECU, pri zapnutem zapalovani (sviti kontrolky) a jeho protaceni musi vstriky spinat. Jinymi slovy - pri zapnutem zapalovani musi byt na obou vyvodech vstriku +/- napeti baterie a jen ten vstrik, ktery je sepnuty, ma na spodnim konci mene nez 1 V (ubytek na tom otevrenem tranzistoru).
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Sentinel
user
Příspěvky: 319
Registrován: 14.02.2006, 16:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Sentinel » 01.08.2009, 23:41

doublejay píše:Nevim, jestli je to u FJ stejne jako u CA, ale snad ano - horni konec vstriku je pres pojistku, rele a rezistory pripojeny na +12 V a spodni konec se pomoci spinacich tranzistoru v ECU uzemnuje. Podminkou je funkcni CAS a ECU, pri zapnutem zapalovani (sviti kontrolky) a jeho protaceni musi vstriky spinat. Jinymi slovy - pri zapnutem zapalovani musi byt na obou vyvodech vstriku +/- napeti baterie a jen ten vstrik, ktery je sepnuty, ma na spodnim konci mene nez 1 V (ubytek na tom otevrenem tranzistoru).
Tak povedzme ze tranzistory v ECU su OK lebo tam nebola ziadna zmena ani ked som dal druhu ECU.

Skusal som merat konektory,ked som pichol vyvody z multimetra do jednotlivych pinov na konektore vstreku tak merak Pipal akoze je tam uzavrety obvod. Ked som druhy pol dal ku kostre ....tak mi ukazovalo divnu vec. V momente ked sa dal kluc do predstartovacej polohy ukazalo mi to 12V ktore pomalicky klesali az k 0. Akoby bol nabity nejaky kondenzator ktory sa pomalicky vybijal. Poistku na vstreky som nenasiel ale kontroloval som vsetky poistky v aute a ani jedna nebola zhorena. Rele ktore ma pustat tych +12V do rezistora som nenasiel :(

Skusal som to hladat podla tejto schemy lebo lepsiu som na FJ nenasiel ale su tam nejake nezrovnalosti voci skutocnemu stavu v aute. Napr piny 101-115 na ECU vobec nemam a podla schemy prave tieto piny maju co docinenia so vstrekmi. http://www.turbocreations.com/fj20/tims ... iagram.pdf


Prasarna ale mozem skusit priviest natvrdo 12V na pin c. 50 podla schemy. resp. na VSTUP do odporu k vstrekom?
Moze sa nieco stat?(odpalena ecu a podobne).

Uživatelský avatar
Sentinel
user
Příspěvky: 319
Registrován: 14.02.2006, 16:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Sentinel » 01.08.2009, 23:49

este k CAS. FJcko nema CAS tak ako CA ale snima polohu cez rozdelovac. Viem nejak overit jeho funkcnost?
Je k tomu privedeny tusim len 2pinovy konektor.

Z toho prameni aj dalsia otazka, mozu chybne udaje z rozdelovaca o polohe kluky sposobit ze rezistor nedostava +12V?
Podla toho co si pisal asi nie lebo ak som spravne pochopil tak tych 12V tam pri svietiacich kontrolkach musi byt stale
a spina jednotlive vstreky uz sama RJ priamo.

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od doublejay » 02.08.2009, 21:05

jake presne je to auto s tim FJ? Kouknu se po manualu, na tom pdf neni nic, co by se dalo vycist
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Sentinel
user
Příspěvky: 319
Registrován: 14.02.2006, 16:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Sentinel » 02.08.2009, 21:58

doublejay píše:jake presne je to auto s tim FJ? Kouknu se po manualu, na tom pdf neni nic, co by se dalo vycist

klasicka s12ka :lol: ale ani na FJfore nieje dokopy nic.
Dnes som nasiel konektor ktory dodava vstrekom +12V a zistil je v nom je stava ale dalej to uz nejde. tak som to precistil
a vystriekal kontoxom a vstreky uz vstrekuju :bounce: ale auto stale nechce nastartovat :(

Ma to iskru a aj palivo..takze riesim ci je to v tom spravnom case.... ked som vybral pal. listu a skusal startovat vstreky
vystrekli NARAZ! dialo sa to opakovane. Raddy vravel ze je mozne ze kym motor nechytne neriadi sa vstrekovanie snimacom z rozdelovaca. Myslite ze to je mozne? Viem ze v tom case nebolo vela aut s katom ale myslim ze taketo startovanie by ho odrovnalo nie?

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od doublejay » 02.08.2009, 23:08

Nemyslim si, ze by to bylo soucasne. Otacky starteru jsou okolo 350 za sekundu, takze to, co by se mohlo zdat jako soucasne, soucasne opravdu neni... ale ten problem muze byt prave v rozdelovaci, pokud nedava svicka jiskru ve spravny okamzik a ve spravnem valci.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Sentinel
user
Příspěvky: 319
Registrován: 14.02.2006, 16:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Sentinel » 02.08.2009, 23:11

videl som ako je to u CAcka tam to JEDNOZNACNE strieka v rozdielnu dobu ale tu na FJ mi to strieka naraz.
Mam druhy rozdelovac -skusim prehodit.

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od doublejay » 02.08.2009, 23:16

Ja to taky zkousel, ale to jsem nestartoval, ale protacel jsem CAS rucne. Pri 350 rpm to mas temer 6x za sekundu na klice, a protoze jen jeden ze 4 cyklu na valci se deje vstrikovani, je to 1.5 aktivace vstriku za sekundu. Nevim, jestli se to da poznat pouhym pohledem...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Sentinel
user
Příspěvky: 319
Registrován: 14.02.2006, 16:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Sentinel » 02.08.2009, 23:26

doublejay píše:Ja to taky zkousel, ale to jsem nestartoval, ale protacel jsem CAS rucne. Pri 350 rpm to mas temer 90x za sekundu na jednom valci, to bys musel tim snimacem (pokud je v rozdelovaci) otacet rucne, abys neco poznal...
pockaj pockaj ako 90x za sekundu?
ked mame 350ot/min znamena to ze je to na jednom valci 350x4 ckylov = 1400.
Vstrek vstrekuje ale len pri kazdom 4tom ckyle cize zase 1400/4 = opat 350 za min.
Cize za sekundu je to 5.8333vstreknutia ak dobre pocitam...
Keby som ti natocil ako som to startoval pochopil by si preco vravim naraz :lol: akumulator po 3dnoch startovania total KO
cize motor toci tak 200ot pri starte :) ked vyberiem sviecky jednoznacke vidno ze palia v rozdielnu dobu ale tie vstreky nic,nic,nic a zrazu vstreky 4 vystreknu. Ked vravis ze to tak urcite nema byt tak asi ten rozdelovac alebo este RJ nie?

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od doublejay » 03.08.2009, 00:20

Uz jsem to opravil, zmastil jsem to 60x :) Pokud to vidis tak, jak popisujes, tak bude nekde neco spatne... kdyz poznas rozdil u svicek, melo by to byt poznat i u vstriku. Nemam poneti, kde je chyba, ale tipoval bych spatne impulsy od snimace do ECU nebo z ECU ke vstrikum, ale je divne, ze svicky pali, jak maji - to by znamenalo, ze impulsy do ECU jsou ok, stejne jako impulsy do Power Transistoru. Proc by pak ale spinaly vsechny vstriky soucasne? Horni konec (na +12V) je spolecny, ale dolni konec jde do do ECU z kazdeho vstriku samostatne.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Kentoya » 03.08.2009, 07:32

ono pravděpodobně půjde o simultánní vstřikování, kdy jsou otevřeny všechny vstřiky naráz, kdežto s13 má vstřikování sekvenční, chce to naštudovat manuál a ten nemám a ani se mi do něj nechce, ale prostě můžou vstřikovat dva vstřiky naráz (skupinové vstřikování) nebo všechny naráz (simultánní vstřikování)

Uživatelský avatar
Sentinel
user
Příspěvky: 319
Registrován: 14.02.2006, 16:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Sentinel » 03.08.2009, 09:04

Kentoya píše:ono pravděpodobně půjde o simultánní vstřikování, kdy jsou otevřeny všechny vstřiky naráz, kdežto s13 má vstřikování sekvenční, chce to naštudovat manuál a ten nemám a ani se mi do něj nechce, ale prostě můžou vstřikovat dva vstřiky naráz (skupinové vstřikování) nebo všechny naráz (simultánní vstřikování)

zial nejaky zmysluplny manualna FJ nema asi nikto. Super tak ked mozu vstrekovat vsetky naraz preco ta svina nechce nastartovat?


to doublejay: impulzy k ECU nemusia byt dobre....resp. ked sviecky palia ako maju neznamena to ze su impulzy dobre lebo sviecky ovlada mechanicky palec rozdelovaca ale vstreky su ovladane snimacom polohy klukoveho hriadela ktory je sice v rozdelovaci ale nesnima to palec ...aspon si myslim

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Kentoya » 03.08.2009, 21:13

jaký máš tlaky, pokud malý nenastartuješ,

kdy hází jiskru? zkus zkontrolovat horní úvrat prvního válce a podle drážek na řemenici zjisti kdy přesně hodí jiskru

jak mi odpovíš na tyhle dvě otázky měřením, budu přemýšlet dál

Uživatelský avatar
Sentinel
user
Příspěvky: 319
Registrován: 14.02.2006, 16:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstreky nedavaju benzin (FJ)

Příspěvek od Sentinel » 04.08.2009, 08:02

Kentoya píše:jaký máš tlaky, pokud malý nenastartuješ,

kdy hází jiskru? zkus zkontrolovat horní úvrat prvního válce a podle drážek na řemenici zjisti kdy přesně hodí jiskru

jak mi odpovíš na tyhle dvě otázky měřením, budu přemýšlet dál

tlaky.... tak su tam nove kruzky, zabrusene sedla ventilov, zrovnana hlava nasralo by ma keby neboli dobre :) ale mozem zmerat ked tak

tu iskru som skusal nastavovat tak ze som si remenicu dal na 15stupnov tocil rozdelovacom a v momente ked mi sviecka hodila iskru som prestal a dufal ze predzapal je aspon priblizne OK.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti