spotreba 20l/100km

Odpovědět
cock
user
Příspěvky: 127
Registrován: 13.01.2009, 19:49
Bydliště: Košice, Slovensko

spotreba 20l/100km

Příspěvek od cock » 09.08.2011, 10:33

mam spotrebu 20 litrov na 100 pri normalnej jazde po meste - do 3000rpm. podla mna to nie je normalne, takze som dnes skusil zrobit ECU diagnostiku, ale neukazalo nic. ked som robil O2 senzor test, pri lavej lambde blikalo check engine asi kazdu sekundu, to bolo ok. ked som prepol ECU na pravu lambdu, blikala mozno kazde dve sekundy, a po pusteni plynu svietilo check engine este mozno 10 sekund, a na volnobehu som spozoroval rpm drop. moze byt ze jeden O2 senzor je zly a posiela ECU ze je bohata/chudobna zmes prilis dlho? to by mohlo vysvetlit preco je volnobeh chvilu priduseny zakazdym ked pustim plyn alebo vyradim rychlost.

na twinturbo.net radia skontrolovat aj tieto veci :

ECT - neviem ako mam urcit ci je teplotny senzor dobry? jedine co som skontroloval boli kontakty na konektore, boli mierne zaprasene, ale nic hrozne. ECU nehadzalo error code pre ECT

vzduchove filtre - ciste

palivovy filter - este som nemenil

vstreky - este som nekontroloval, udajne lahko skoroduju pre TT modely 90-93, ECU nedavalo nic o vstrekoch. skusim to skontrolovat cez vikend, ale musim si najprv nastudovat ako sa to robi :) nepozorujem vsak stratu vykonu vobec, co by mal byt dalsi priznak skorodovanych vstrekov

nema niekto este nejaky iny napad preco by mi mohlo auto tak strasne zrat?

Uživatelský avatar
Svobda
user
Příspěvky: 2542
Registrován: 20.02.2008, 21:18
Bydliště: Habartov

Re: spotreba 20l/100km

Příspěvek od Svobda » 09.08.2011, 11:32

Takle moc lambdu nepoznas ,ale asi bych rekl ze budou oni KO . Primera mi taky jela za 10 pri lehky s KO lambdou a jeste se to prechcavalo ze nemela vykon pak kdyz si chtel pridat.
A teplotni cidlo si zmeris odpor a porovnas s udajema jaky ma mit
S14 r.v 1996 66tkm, P11GT,Daihatsu GTi ,Primastar, P11 prasivka diesel.
Pojištění vozidel, dovoz ze zahraníčí, servis JDM aut.
Levné autodíly

DGR podvozky : http://www.dgr-podvozky.cz

cock
user
Příspěvky: 127
Registrován: 13.01.2009, 19:49
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: spotreba 20l/100km

Příspěvek od cock » 09.08.2011, 13:22

co by sa stalo ak by som odpojil lambdy na obidvoch vyfukoch? ked su lambdy studene, maju nekonecny odpor, nemaju ziadne napatie, a vtedy by ECU nemala brat lambdy do uvahy. cize ak by som odpojil lambdy, ECU by sa na ne nemala spoliehat, kedze by mali v kuse nekonecny odpor a mala by davkovat palivo iba podla MAF

Uživatelský avatar
Svobda
user
Příspěvky: 2542
Registrován: 20.02.2008, 21:18
Bydliště: Habartov

Re: spotreba 20l/100km

Příspěvek od Svobda » 09.08.2011, 13:36

Pokud jsou KO tak by to melo bejt trochu lepsi. Podle lambdy micha jen kdyz jedes konstantne nebo lehce .
Ja kdyz ji odpojil tak hned lepsi jede podle mapy
S14 r.v 1996 66tkm, P11GT,Daihatsu GTi ,Primastar, P11 prasivka diesel.
Pojištění vozidel, dovoz ze zahraníčí, servis JDM aut.
Levné autodíly

DGR podvozky : http://www.dgr-podvozky.cz

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů