Radost byla p?ed?asná.

Všechny dotazy ohledně aut Nissan 200sx S13 S14, 300zx, tuning, vychytávky atd..
Zamčeno
Uživatelský avatar
Mr.FU
user
Příspěvky: 213
Registrován: 27.09.2004, 14:46
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.FU » 01.12.2003, 12:40

Tak jsem se radoval moc brzo. Ta svin? dala na chvíli pokoj a t?? zase ská?e jak koza. Dokonce to do?lo tak daleko, ?e mi i vypadl jeden válec a já ?kytal na t?i. Ale já se nevzdám a prohrabu tý mr?e st?eva, dokud nebude jezdit jak nová. Vyhodim kone?n? kat, vy?istim palivovej filtr, mrknu na sví?ky a zkontroluju kabely. Mám takovej pocit ?e je jeden n?kde prod?enej a ob?as si ?lehne na kostru. Jeden známej mi poradil abych zkontroloval rozd?lova? a palec ;) . Tak jsem pod?koval, proto?e evidentn? v?d?l o ?em mluví. :huh: . Tak se uvidí. U? m? to fakt nebaví.
Nissan 200SX, r.v. 1990.
Nový lak.
GO Motoru.
Nové turbo.
A jezdí :-)

Uživatelský avatar
Ondrey
user
Příspěvky: 587
Registrován: 27.09.2004, 15:47
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrey » 01.12.2003, 12:58

Mr.FU píše:Tak jsem se radoval moc brzo...
Ten znamej je asi profik, co? :ph34r:
Mel si mu rict, at si zkontroluje svuj palec.. :D
Netusis, kde by se daly sehnat kabely pro SX z druhovyroby (lepsi nez serie)? Ty co mam ja v aute uz jsou skoro po smrti..
240 genuine british BHPs covered with British racing green..

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 01.12.2003, 13:14

Taky se je?t? koukni na vst?iky (hlavn? na tom válci, co ne?el), odpoj palivovou pumpu a nechej to chcípnout, vytáhni sví?ku a zkus proto?it, jestli ti do válce nejde voda/nemá? ?patné t?sn?ní (to by ti ale ?ly plyny do vody a poznal bys to). M??il jsi tlaky? Taky m??e? mít ?patnou cívku - zkus prohodit vst?ik i cívku z jiného válce, jestli se tím závada p?enese. Pokud ano, má? jasno. "Rozd?lova?" je optoelektronický, dá se zkontrolovat, ale zatím nevím o nikom, kdo by tam m?l závadu. // A? bude? hotový s prací, zkontroluj (si) ten palec, jestli sis neublí?il :) :P :D :lol:



<!--EDIT|doublejay|Dec 1 2003, 01:15 PM-->
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Mr.FU
user
Příspěvky: 213
Registrován: 27.09.2004, 14:46
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.FU » 01.12.2003, 14:05

Ondrey píše:
Mr.FU píše:Tak jsem se radoval moc brzo...
Ten znamej je asi profik, co? :ph34r:
Mel si mu rict, at si zkontroluje svuj palec.. :D
Netusis, kde by se daly sehnat kabely pro SX z druhovyroby (lepsi nez serie)? Ty co mam ja v aute uz jsou skoro po smrti..
U nás je malej ale ?ikovnej krámek, kde nakupuju a tam jedou p?evá?n? na druhovýrob?. Optám se jak jsou na tom s 200SX. Zatím jsem nakupoval v?ci jen na Cherry.
Nissan 200SX, r.v. 1990.
Nový lak.
GO Motoru.
Nové turbo.
A jezdí :-)

Uživatelský avatar
Mr.FU
user
Příspěvky: 213
Registrován: 27.09.2004, 14:46
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.FU » 01.12.2003, 14:10

doublejay píše:Taky se je?t? koukni na vst?iky (hlavn? na tom válci, co ne?el), odpoj palivovou pumpu a nechej to chcípnout, vytáhni sví?ku a zkus proto?it, jestli ti do válce nejde voda/nemá? ?patné t?sn?ní (to by ti ale ?ly plyny do vody a poznal bys to). M??il jsi tlaky? Taky m??e? mít ?patnou cívku - zkus prohodit vst?ik i cívku z jiného válce, jestli se tím závada p?enese. Pokud ano, má? jasno. "Rozd?lova?" je optoelektronický, dá se zkontrolovat, ale zatím nevím o nikom, kdo by tam m?l závadu. // A? bude? hotový s prací, zkontroluj (si) ten palec, jestli sis neublí?il :) :P :D :lol:
Já nejsem zase takovej machr. Na tohle si zatím netroufám. Taky se sna?ím postupovat od jednodu??ího ke slo?it?j?ímu. Zatím ud?lám co zvládnu, ale to co jsi napsal m? pravd?podobn? stejn? nemine, proto?e mi známej, na?t?stí jinej ne? s tím palcem, m??il tlaky a prej nic moc.
Nissan 200SX, r.v. 1990.
Nový lak.
GO Motoru.
Nové turbo.
A jezdí :-)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 01.12.2003, 14:42

Mr.FU píše:
doublejay píše:Taky se je?t? koukni na vst?iky (hlavn? na tom válci, co ne?el), odpoj palivovou pumpu a nechej to chcípnout, vytáhni sví?ku a zkus proto?it, jestli ti do válce nejde voda/nemá? ?patné t?sn?ní (to by ti ale ?ly plyny do vody a poznal bys to). M??il jsi tlaky? Taky m??e? mít ?patnou cívku - zkus prohodit vst?ik i cívku z jiného válce, jestli se tím závada p?enese. Pokud ano, má? jasno. "Rozd?lova?" je optoelektronický, dá se zkontrolovat, ale zatím nevím o nikom, kdo by tam m?l závadu. // A? bude? hotový s prací, zkontroluj (si) ten palec, jestli sis neublí?il  :)  :P  :D  :lol:
Já nejsem zase takovej machr. Na tohle si zatím netroufám. Taky se sna?ím postupovat od jednodu??ího ke slo?it?j?ímu. Zatím ud?lám co zvládnu, ale to co jsi napsal m? pravd?podobn? stejn? nemine, proto?e mi známej, na?t?stí jinej ne? s tím palcem, m??il tlaky a prej nic moc.
To optoelektronicke ize nie je rozdelovac ale snimac polohy piestu.Nim sa nastavuje casovanie zapalu.(rozdelovac ako taky vobec nie je,rozdelovanie signalu pre cievky riadi ECU).
1,zacni svieckami (ked ich budes vyberat,hned zmeraj kompresiu)
2, skontroluj cievky (obcas sa proste pokazia,pozri kable k nim)
3, skontroluj palivovy filter (a aj ho hned vymen)
4, zmeraj tlak paliva
5, skontroluj vizualne AFM
6, ak mas lambda sondu, pozri chybove kody ECU,ak nie,skontroluj zmes
7, skontroluj hondotu casovanie zapalovania
8, skontroluj vsetky chybove kody ECU
9, skontroluj zemniace kable

uz len vela stastia...

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 01.12.2003, 16:55

Jasne, proto jsem to slovo dal do uvozovek, klasicky rozdelovac na principu rozdelovani zapalovaciho impulsu at uz vykonoveho (civka-palec-kabel-svicka) nebo elektronickeho (u tranzistoroveho nebo tyristoroveho zapalovani) tam vubec neni, vsechno ridi ECU a to, co jsem tak vzdalene oznacil, je jen optoelektronicky snimac, ktery krmi ECU udaji, aby to vedelo, kdy a kam ma co pustit. // Raddy ti to napsal uplne a presne, jen dodavam, ze kamos mel uhnity ten zemnici kabel, delalo to takove prasarny, ze se na to skoro nedalo prijit. Nekdy ano, nekdy ne, videt to taky na prvni pohled nebylo, az kdyz rozebral celou zapalovaci soustavu. Vezmi to podle tech bodu 1-9, pohrajes si jedno odpoledne a nakonec to najdes, je to jen stroj... :)
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Mr.FU
user
Příspěvky: 213
Registrován: 27.09.2004, 14:46
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.FU » 02.12.2003, 13:05

O.K. díky za odpov?di, o víkendu de uká?e.
Nissan 200SX, r.v. 1990.
Nový lak.
GO Motoru.
Nové turbo.
A jezdí :-)

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů