Nový ?len (?)

Všechny dotazy ohledně aut Nissan 200sx S13 S14, 300zx, tuning, vychytávky atd..
Zamčeno
Anonymous

Příspěvek od Anonymous » 02.02.2003, 21:02

Zdravím v?echny, dostal jsem se k mo?nosti vlastnit Nissana 200 SX a rád bych se vás v?ech zeptal na pár d?le?itých informací - auto je to krásný, moc se mi líbí, ale zajímá m?, jak je na tom po technické stránce. Mám 10 let staré BMW E36, ale finan?n? nezvládám údr?bu, proto m? zajímá srovnání cen náhr. díl? nebo servis?, dostupnost ND, kvalita zpracování, p?ípadn? v?ci, na který bych si m?l dát p?i koupi pozor a pohlídat si je. Taky o spot?eb? jsem se nikde nic nedozv?d?l. Kdyby se vám cht?lo, zkuste podpo?it potencionálního nového ?lena n?jakými informacemi, moc díky :P
d.aemon

Uživatelský avatar
belmondo
Member
Příspěvky: 23
Registrován: 02.01.2003, 09:37

Příspěvek od belmondo » 03.02.2003, 07:46

Z mejch zkusenosti je to nejvetsi zrout penez co jsem kdy mel :angry: mam ho pul roku a uz me stal pres 30 tis (asi 6x v servisu - u znamyho kde to je "sakra levny" oproti jinym) Jediny co me pri nem drzi je ta jizda jinak bych se ho uz asi zbavil.

Uživatelský avatar
Ondrey
user
Příspěvky: 587
Registrován: 27.09.2004, 15:47
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrey » 03.02.2003, 10:48

to d.aemon:
Musí? dob?e vybírat a dát si opravdu velkej pozor p?i nákupu.. Kdy? koupí? dobrej kus, tak t? za málo pen?z perfektn? povozí. Já mám svoje dvoukilo p?es rok a zatím m? stál n?co kolem patnácti tisíc (do toho po?ítám i vým?ny olej? a dal?í základní v?ci + tuning)..
A spot?eba taky neni ?patná.. Po m?st? jezdim za n?co málo p?es 10 litr?, na volný silnici se to dá srazit i na 6 (to si ale zase po?ádn? neu?ije? to stádo pod kapotou) :)
Dr?im ti palce, ať dob?e vybere?..



<!--EDIT|Ondrey|Feb 3 2003, 12:46 PM-->
240 genuine british BHPs covered with British racing green..

Anonymous

Příspěvek od Anonymous » 04.02.2003, 13:48

Díky za odpov?di. Toho se práv? bojím - ?e se mi dostane do rukou n?jaký k?áp. Netu?ím toti? ani jaký zvuk je pro to auto charakteristický a co u? je pazvuk zna?ící, ?e n?co není v po?ádku. Stejn? tak neznám hlu?nost uvnit?, tak nepoznám, jestli je to relativn? tichý, nebo jesti je to naopak moc hlu?ný. Mno... budu muset dát na sv?j úsudek, p?ípadn? zajet k mechanikovi.
Je?t? mali?kost - myslíte si, ?e za stroj z '89 roku je 90.000,- moc nebo málo?



<!--EDIT|d.aemon|Feb 4 2003, 01:48 PM-->

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 04.02.2003, 14:46

d.aemon píše:Díky za odpov?di. Toho se práv? bojím - ?e se mi dostane do rukou n?jaký k?áp. Netu?ím toti? ani jaký zvuk je pro to auto charakteristický a co u? je pazvuk zna?ící, ?e n?co není v po?ádku. Stejn? tak neznám hlu?nost uvnit?, tak nepoznám, jestli je to relativn? tichý, nebo jesti je to naopak moc hlu?ný. Mno... budu muset dát na sv?j úsudek, p?ípadn? zajet k mechanikovi.
Je?t? mali?kost - myslíte si, ?e za stroj z '89 roku je 90.000,- moc nebo málo?
Ja radim nasledovane:
Vizualne si to skontroluj. Hrdza, karoseria a tak
Daj zmerat geometriu karoserie, odhalis prip. buracku
Daj zerat kompresiu motora. Postupuj podla tech. manualu. Je tu k stiahnutiu.
Sadni do auta, nastartuj, nechaj zohriat motor. Vyber si rovnu, suchu cestu.
Na 3. prev stupni chod tak 60km/h. Plyn na podlahu. Auto po dosiahnuti cca. 3200 ot/min zacne fest zrychlovat. Musi zrychlovat rovnomerne a stale. Pri 6000 ot. prerad a pokracuj.Bacha na presmykovanie zadnych kolies!!! Turbo musi piskat ticho a rovnomerne. pocuvaj motor. Chvilu chod normalne (nechaj vychladnut turbo). Zastav, motor nechaj bezat. Nech ti kamos vytoci na volnobeh 6000 ot. a prudko pusti plyn. Ak z vyfuku vybafne dym, tecie olej cez turbo.
Skus zistit, kedy bol robeny prav. servis, skontroluj stav brzdovych kotucov.
Daj dole hadicu co ide do sania motora a prejdi prstom po vnutre, ci tam nie je olej z turba. Celkovy stav ti povedia najlepsie v servise.
Najcastejsie zavady tychto aut:
1, turbo, odidene olejove tesnenia, mech. poskodene
2, vydrate valce a piesty-nizka kompresia, zere olej
3, tlmice
.........

Suma nie je zla, kolko ma najazdene?

Vela stastia!!!

idanow
user
Příspěvky: 418
Registrován: 14.10.2004, 08:36
Bydliště: malacky, sk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od idanow » 10.04.2003, 18:33

myslim, ze vyborny radca pre kupujucich je na <a href='http://www.nissan200sx.co.uk/buyers_guide.htm' target='_blank'>http://www.nissan200sx.co.uk/buyers_guide.htm</a>

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů